Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Kuidas pääsevad maadlejad olümpiamängudele?

Kuidas pääsevad maadlejad olümpiamängudele?

Kas kedagi on kunagi huvitanud kuidas täpselt valitakse välja maadlejad kes pääsevad olümpiamängudele? Kõik oskavad kindlasti öelda, et selleks peab olema hea ning peab võitma suurvõistluseid! Tõsi! Aga kuidas täpsemalt? Selgitame süsteemi Londoni 2012 olümpiamängude põhjal, Eesti maadlejate (Euroopa) näitel.

I võimalus - 2011 maailmameistrivõistlused
Olümpiale eelneval aastal toimub MM (2011 aastal on see Türgis, 13.-18. september). MM-ilt pääseb otse olümpiale iga kehakaalu 6 esimest maadlejat, kokku 108 maadlejat (kreeka-rooma maadluses on 7 kehakaalu x 6 paremat = 42 maadlejat, vabamaadluses on 7 kehakaalu x 6 paremat = 42 maadlejat, naistemaadluses on 4 kehakaalu x 6 paremat = 24 maadlejat).

Vahekohustus - 2012 Euroopa meistrivõistlused
Kui MM-ilt pääset ei tulnud tuleb enne järgmisele kvalifikatsiooniturniirile minemist osa võtta EM-ist. Ühtegi olümpiapääset seal välja ei anta kuid see on eelduseks pääsemiseks järgmistesse kvalifikatsioonivoorudesse. 2012 toimub EM Serbias (6.-11. märts).

II võimalus - kontinendi kvalifikatsiooniturniir
Teiseks võimaluseks on kontinentide kvalifikatsiooniturniirid. Päris 1:1 see geograafias õpitule ei vasta - võistlusi peetakse järgnevate piirkondadena: Euroopa, Aafrika + Austraalia + Okeaania, Lõuna- ja Põhja-Ameerika ning Aasia. Iga piirkonna võistlustele võivad tulla vaid nimetatud piirkondadest pärit maadlejad st eestlased saavad minna vaid Euroopas toimuvale turniirile, mis 2012 aastal toimub Bulgaarias (18.-22. aprill). Sellelt võistluselt pääseb olümpiale kokku 144 maadlejat, ehk iga kontinendi turniirilt igast kaaluklassist 2 paremat (kreeka-rooma maadluses 4 kontinenti x 7 kehakaalu x 2 paremat, vabamaadluses 4 kontinenti x 7 kehakaalu x 2 paremat, naistemaadluses 4 kontinenti x 4 kehakaalu x 2 paremat).

III võimalus - turniir Hiinas
Kolmandaks võimaluseks on Hiinas toimuv järgmine kvalifikatsiooniturniir (25.-29.aprill), millest võivad osa võtta kõikide maailmajagude maadlejad. Olümpiakoha saavad seal kokku 50 maadlejat - 3 paremat meesmaadlejat iga kehakaalus + 2 paremat naismaadlejat igas kehakaalus (kreeka-rooma maadluses 7 kehakaalu x 3 paremat, vabamaadluses 7 kehakaalu x 3 paremat, naistemaadluses 4 kehakaalu x 2 paremat).

IV võimalus - turniir Soomes
Neljandaks võimaluseks on Soomes toimuv viimane kvalifikatsiooniturniir (2.-6. mai), millest võivad samuti osa võtta kõikide maailmajagude maadlejad. Olümpiakoha saavad seal kokku 36 maadlejat - 2 parimat maadlejat igas kehakaalus (kreeka-rooma maadluses 7 kehakaalu x 2 paremat, vabamaadluses 7 kehakaalu x 2 paremat, naistemaadluses 4 kehakaalu x 2 paremat).

Võimalusi on mitmeid kuid kadalipp on väga tihe - vaadata võib kas või kuupäevi, milliste väikeste vahedega need võistlused toimuvad.

Oluline on veel teada, et maadleja toob olümpiakoha oma riigile st riik otsustab kes konkreetselt selles kehakaalus läheb olümpiamängudele.

Kokku osaleb Londoni olümpiamängudel 344 maadlejat: 133 kreeka-rooma maadlejat (7 kehakaalu x 19), 133 vabamaadlejat (7 kehakaalu x 19), 72 naismaadlejat (4 x 18) ning lisaks on olümpiamängude korraldajamaal võimalus saada veel 6 kohta oma maadlejatele.

Allikas: www.maadlusliit.ee

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?