Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Artiklid Üldfüüsiline treening
Artiklid

Räägime lihasvastupidavusest

Mõned ütlevad, et tuleks teha lõputul hulgal keharaskusega harjutusi, et vastupidavust parandada, teised arvavad jällegi, et parim viis vastupidavuse parandamiseks on arendades maksimaalset jõudu läbi maksimaalse intensiivsusega jõutreeningu. Erinevaid vaatenurki ja arvamusi on veelgi, kuid enamikul juhtudel ei tea need inimesed, kes sellest räägivad, teaduslikke põhitõdesid lihasvastupidavusest.

Loe edasi...
 

Lühidalt CrossFit treeningsüsteemist

Surfates internetis erinevatel üldfüüsilise treeninguga või kahevõitlusaladega seotud lehekülgedel, on paljud sattunud kindlasti ka sõnaühendile ''CrossFit''. Erinevates rahvusvahelistes fitness ja isegi MMA foorumites näeb päris tihti CrossFitiga seotud teemasid ja kuna ka minult on küsitud, et mis ma sellest kõigest arvan, siis avaldan meelsasti oma arvamuse ka siin - raskesport.ee portaalis.

Loe edasi...
 

Jõutreeningust üldiselt II

Eelmises artiklis sai lahatud jõutreeningut puudutavaid küsimusi treeningvahendite, harjutuste valiku, kasutatavate korduste arvu ja raskuste kohta. Seda siis inimese jaoks, kelle jõutreeningu eesmärk oleks tugevamaks saada, mitte niivõrd suuremaks saada.

Loe edasi...
 

Energiasüsteemid

Treenides erinevatel spordialadel või sportlike saavutuste nimel peame me arendama oma oskuseid ja võimeid, mis on unikaalsed just antud spordiala jaoks. Kuigi me üldjuhul mõistame, et energiat toodetakse kas aeroobselt või anaeroobselt, tekitab sageli segadust, kuidas need energiasüsteemid vastastikku toimivad või teineteist mõjutavad.

Loe edasi...
 

Jõutreeningust üldiselt

Jõutreeninguga seoses on inimestel palju küsimusi. Milliseid treeningvahendeid läheks vaja? Milliseid harjutusi peaks kasutama? Kui palju kordusi peaks tegema? Kui suurt raskust peaks kasutama? Kui mitu seeriat peaks tegema? Milline peaks olema liigutuse tempo? Kui palju peaks seeriate ja harjutuste vahel puhkama? Kuidas peaks progresseeruma?

Loe edasi...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?