Artiklid Võitlussport. Raskejõustik. Üldtreening. http://raskesport.ee/artiklid Fri, 09 Nov 2018 11:30:04 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management et-ee Edvin Kibus: "Olen väga õnnelik, et sain aasta võidukalt suurel gaalal lõpetada." http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1944-edvin-kibus-olen-vaga-onnelik-et-sain-aasta-voidukalt-suurel-gaalal-lopetada http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1944-edvin-kibus-olen-vaga-onnelik-et-sain-aasta-voidukalt-suurel-gaalal-lopetada Eesti kikkpoksija Edvin Kibus kirjutab oma tegemistest 2014 aasta lõpus:

"Pärast oma edukat profipoksidebüüti 11.oktoobril Keilas, ei olnud mul võistlustega õnne. Kokku jäi erinevatel põhjustel ära koguni neli kavas olnud matši. Olin juba selle aasta sees võistlemise plaanid maha matnud ning keskendusin oma järgmiseks etteasteks 18.jaanuaril oma uues klubis Team Holzken toimuval gaalal.

Siiski sain võimaluse osaleda Euroopa ühel tuntuimal võistlustesarja jõulueriüritusel Enfusion Live. Võistlust oli võimalik ka internetivahendusel otseülekandes tasuta vaadata ning on ka järelvaadatav aadressil: www.enfusionlive.com

 

Pärast gaala mitmekordset toimumiskoha ja –kuupäeva vahetust sain ringi 21. detsembril Antwerpeni ööklubis NOXX. Vastaseks oli Marokkost pärit, kuid Belgias resideeruv Yassin Baitar- tugev, tehniline ning kogenud vastane.

 

Minu korralik ettevalmistus koos Nieky Holzken-i ja treeneri Sjef Weber-iga alt ei vedanud ja hoolimata kohtunike poolt määratud lisaraundist teenisin ülekaaluka võidu. Olen väga õnnelik, et sain aasta võidukalt suurel gaalal lõpetada. Vigastusi ei saanud ning pärast jõule alustan ettevalmistusega uueks võitlusaastaks"

 

Edvini tegemistega saate kursis olla fännilehel:  www.facebook.com/edvinkibus

 



]]>
vallo.hannus@gmail.com (Vallo Hannus) Taipoks/kikkpoks Wed, 24 Dec 2014 18:45:58 +0000
2015 aastal absoluutsesse k-1 tippu - Maxim Vorovski http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1920-2015-aastal-absoluutsesse-k-1-tippu-maxim-vorovski http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1920-2015-aastal-absoluutsesse-k-1-tippu-maxim-vorovski Eesti parim proffesionaalne k-1 keskkaalu võitleja Maxim Vorovski on teel tippu. Maximi on kutsutud osalema 2015 aastal maailma suurimatel ja enim kajastust saavatel k-1 profi turniiridel.

"Tunnen end peale matshi Vladimir Idranyiga enesekindlamalt, kui kunagi varem, ta on kõige tugevam vastane, kes on mul seni olnud ja võitsin teda kindlalt. Suutsin terve matshi olla domineerivam pool ja pidevalt vastata tugevate contra rünnakutega."

Novembris Tallinnas toimunud Xplosionil slovakki Vladimir Idryanit võitnud ja sellega endale TATNEFT TNA turniirile koha kindlustanud Vorovski on enda sõnul valmis ringis vastamisi minema hetkel maailma parimate keskkaallastega.

"Treenisin antud matšiks jälle kolm nädalat oma vanas klubis Hemmers Gym-is Hollandis, kus treenisid samal ajal ka mitmed Glory World Series fighterid nagu Filip Verlinden, Robin Van Roosmaalen jt. Tegin maailma tippudega väga tugevaid sparringuid ja nägin, et olen valmis. Sain sellest väga palju enesekindlust juurde, mis tuli ka Xplosionil võistledes kasuks."

Eestist maailma tippu pürgival vägilasel on võimalus võistleda ka Glory World Series turniiridel.

"Suhtlen pidevalt ise ja oma agendi kaudu suurturniiride promootoritega ja hetkel on kindel, et võistlen 21 veebruar 2015 Kaasanis toimuval TATNEFT TNA turniiril Venemaal. Samuti on läbirääkimised käimas Glory World Series matshmaker Cor Hemmersiga, kes lubas lisada mind Glory fightcardile, kui võidan Vladimir Idryanit. Olen hetkel väga motiveeritud ning ootan huviga 2015 aastat, usun ja tean et suudan võistleda esikoha eest."

Treeningutega on Maxim juba alustanud ja treenib ka teisi.

"Hetkel alustan vaikselt treeningutega ja olen pea täielikult taastunud oma viimasest matshist. Treenin ka noorsportlasi ja annan trenne oma koduklubis Viimsi Tigers Gym-is, kutsun kõiki julgeid poisse meile Tigersisse trenni ja k-1 stiili õppima.
Samuti tahan tänada oma suurtoetajat Fresellet, kes on mind see aasta palju aidanud ning aitab mind teel tippu. Olen väga tänulik ka oma tiimile, kes teeb head tööd minu abistamisel ja eriline tänu läheb heade highlightide eest Tony Hitrov'ile."

Aasta lõpu tahab Eesti parim perega veeta. "Jõulud ja aastavahetusel olen oma pere ja lähedastega. Nad on minu elus väga tähtsal kohal ja see on minu jaoks parim puhkuse ja rahu aeg. Soovin sama oma fännidele ja toetajatele."

Vaata ka äsja valminud uut Maxim Vorovski Highlights II siit:
{youtube}8R7qdDbNcaQ{/youtube}

Highlightis on näha kuidas Maxim treenib koos varalahkunud legendaarse Ramon "Diamond" Dekkersi ja Glory World Series peapromootori Cor Hemmersiga ning iga k-1 huvilisele teada oleva Gokhan Saki-ga. Samuti on näha lahinguid hetke Glory World Series -70kg tšempionit Robin van Roosmaleni ja k-1 tippu kuuluva Dzabar Askeroviga.

]]>
vallo.hannus@gmail.com (Vallo Hannus) Taipoks/kikkpoks Thu, 04 Dec 2014 13:27:43 +0000
Zaur Dzhavadov: tšempioniks saab julge ja töökas http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1638-zaur-dzhavadov-tsempioniks-saab-julge-ja-tookas http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1638-zaur-dzhavadov-tsempioniks-saab-julge-ja-tookas Sa oled Eestis võistlenud mitu korda. Vaadates Sinu viimast matši Nikita Mihhailovski vastu, siis pean tõdema, et olid väga heas vormis. Kuidas Sa valmistusid selleks matšiks?

Ma hoian end pidevalt vormis, kogu aeg treenin korralikult, sest ettepanek matsiks võib tulla suvalisel hetkel ning selleks tuleb olla valmis. Ma teen iga päev trenni. Palju on tööd paarides koos oma klubikaaslastega, täiendan enda tehnikat ja jooksen palju, et parandada vastupidavust. Kui sain ettepaneku võistleda Nikita Mihhailovskiga, oli mul lihtsalt vaja veel rohkem treenida, et olla valmis 100%

Kuidas on kujunenud Sinu tee võistluskunstides?

Viie aastaselt viisid vanemad mind karate kyokushinkai trenni. Karatega tegelesin kuni 18 aastaseks saamiseni (Mul oli 1 dan karates). Minu esimesteks treeneriteks karates olid Irina Abramova ja Tatjana Aleksejeva. Hiljem alustasin tegelemist taipoksiga Saulijus Sheikise juures. Praegu on tema üks minu treeneritest klubis Muay Thai Academy. Teine treener on Albert Kuksenok. Algusel võistlesin rohkem taipoksis aga üha enam olen saanud võistlusi K-1 ning praegu võistlengi enamasti selles stiilis.

Kirjelda oma karjääri. Tipphetki ja ka neid momente, mida parema meelega unustaksid.

Nagu igal võitlejal on mul matsid, mille üle tunnen uhkust ja matšid, kus ma ei suutnud end näidata 100%. Tahaksin uuesti ringis kohtuda selliste vastastega nagu Pavel Turuk ja Alexander Stetsurenko. Ma arvan, et suudan võtta neilt revansi.

Mis on kohustuslik ilma milleta ei saa heaks võitlejaks? Mida peab vältima?

Peab alati arenema. Proovima alati saada paremaks võitlejaks. Igal treeningul ja igas matsis tuleb välja panna 100%- Selleks, et saada tšemioniks tuleb olla julge ja töökas. Treeninguid ei tohi vahele jätta, sest sel juhul pole tulemust! Ma treenin iga päev (välja arvatud pühapäev).

Sa oled praegu muay thai laagris. Räägi sellest lähemalt.

Jah, ma olen praegu Tais ja laagris „Sinbi Muay Thai Camp“. Ma olen siin juba kolmandat korda. Mitmed mu sõbrad Riiast sõidavad samuti siia enda tehnikat ja vastupidavust parandama. Mulle meeldib siin töötada „käpikutega“. Kliima aitab saada vastupidavamaks.

Igal võitlejal esineb aeg-ajalt masendust, emotsionaalselt raskeid momente. Kuidas Sa nendest üle saad? Mida soovitad teistele võitlejatele?

Tavaliselt tekib mul selline olukord peale rakseid matše või kui on väga keerulised treeningud ning ettevalmistus. Peale matši võtan ma nädala puhkuseks, et taastada jõudu, hakata treeningute järele igatsema. Alles pärast seda on võimalik jätkata treeningutega. Sportlastele, kes tunnevad, et on ületreeninud ja trenn ei paku enam rõõmu, tuleb kindlasti võtta väike paus. Sel ajal võib tegeleda teiste spordialadega näiteks jalgpalli või korvpalliga.

Võitluskunstid muutuvad ühe populaarsemaks. Mida Sa soovitad noortele poistele/tüdrukutele ja isegi täiskasvanutele, kes alles mõtlevad treeninguid alustada?

Pole oluline millise spordiala laps valib. Peamine on see, et ta ei istuks tegevusetult kodus arvuti ees. Loomulikult tüdrukuid on parem mitte panna kikkpoksi või taipoksi treeningutele... no aga kui tüdruk väga tahab, siis on häid treenereid, kes oskavad õpetada nii, et traumasid poleks. Kikkpoks on väga hea spordiala, sellega võib alustada ükskõik mis vanuses. Peamine, et oleks hea treener.

Räägi oma tulevikuplaanidest?

Ma planeerin professionaalselt võistelda veel 5-6 aastat kui Jumal annab ja mul ei ole tõsiseid traumasid. Ma olen alati avatud uutele matši ettepanekutele ja praegu lihtsalt treenin, et olla igal ajal valmis minema ringi ning näidata head võitlust.

Mida Sa soovid öelda Eesti publikule ja fännidele?

Mul on heameel, et Eestis on inimesed, kes jälgivad minu matše, elavad kaasa ja saadavad mu facebooki kontole kirju. Ma proovin neid edaspidi rõõmustada heade matšidega ja arvan, et veel mitmeid kordi tulen Eestisse võistlema!

 

Saavutused:

2013 WAKO Läti Kikkpoksi meister
2012 WKA Balti meister K-1 reegilid
2012 WFCA Euroopa Karika võitja K-1 reeglid
2012 WAK-1F Läti professionaalse kikkpoksi tšempion.
2012 WAKO Läti meister kikkpoksis K-1 reeglid
2012 WKF Riia meister low-kick reeglid
2011 WAKO Poola meister K-1 reeglid
2011 IFMA Läti meister K-1 reeglid.
2011 WKA Riia meister taipoksis
2009 WKA Euroopa meister K-1 reeglid (PRO/AM)
2009 Balti viitse tšempion K-1 reeglid
2009 Läti profesionaalid taipoksi meister
2007 IFMA Läti meister (Muay Thai)


KERSTI  JÄRVE

]]>
vallo.hannus@gmail.com (Vallo Hannus) Taipoks/kikkpoks Tue, 18 Feb 2014 11:49:28 +0000
Kergelt lüües meistriks http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1627-kergelt-luues-meistriks http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1627-kergelt-luues-meistriks Tavainimese meelest on kikkpoks see, kus löögid on valusad ja verised. Hea matš on siis kui on nokaut. Tegelikult võisteldakse kikkpoksis ka kerges kontaktis, kus rõhku pannakse tehnikale ja kiirusele ja liiga tugev löök võib tähendada eemaldamist.

Alo Veenpere, keda võib lugeda üheks Eesti edukamaks kerges kontaktis võistlejaks, alustas oma sportlase karjääri hoopis korvpalli ja kergejõustikuga ning on korduvalt tulnud Tartumaa koolinoorte meistriks odaviskes. Huvi erinevate võitluspordi alade vastu tekkis Alol varases teismeeas. Alles gümnaasiumis otsustas ta kikkpoksiga tegelema hakata. See oli aastal 2006 ja esimeseks treeneriks sai Rain Ruuder.

Treeningute esimesel perioodil keskendus Alo mõlemale stiilile nii täis- kui kergkontaktile. Oma esimese matši pidas Alo kergkontakti stiilis. Edaspidi on ta teadlikult valinud võistlusi just selles stiilis. „Ma ei tunne vajadust vastast nokauteerida,“ räägib ta. „Pinget pakub rohkem küsimus, kas minu tehnika ja kiirus ületab vastase oma.“ Ometi on Alo ka täiskontaktis edukalt võistelnud ja aastal 2008 võitis ta Estopenil meistritiitli. Hilisemad matšid on olnud kergkontaktis ning kuna vastasteks sattusid mitmed taekwondoga tegelevad sportlased, siis otsustas ta ka pisteliselt selles spordialas end täiendada. Nüüd kuulub tema tiitlite hulka ka taekwondo WTF Eesti meistri nimetus. Eelmise aasta kevadel avanes Alol võimalus õppida Los Angeleses erinevate mainekate treenerite käe all nii taekwondod kui ka wushu´d.

Kui sageli on täiskontakti eesmärgiks vastast nokauteerida, siis kergekontaktis saab löögistiili eest punkte. Alo sõnul löövad enamus sportlasi ikka vähemalt pool matši täisjõuga. „Lihtsalt see kui tugev kontakt kohtunikule paistis sõltub juba võistleja tehnika meisterlikkusest.“ Ta rõhutab veel:“Kohtunikud peaksid olema korralikult koolitatud, järgima rangelt reegleid. See stiil välistab niisama lahmivad võistlejad, enne kui kohtunik neile hoiatuse või miinuspunkti annab ebakorrektse tehnika eest.“

Alo arvates ei saa öelda, et üks stiil on parem kui teine. „Eeskätt tuleb lähtuda sportlase individuaalsest huvist ja võimetest,“ lausub ta. Neile, kes soovivad teha rohkem efektseid pöördeid ja akrobaatikat hõlmavat tehnikad, soovitab ta kerget kontakti.

Veebruari alguses toimunud BalticOpenil kindlustas Alo endale ülekaalukalt meistritiitli. Tema keskendumisvõime ja segavate asjaolude eiramine annab tunnistust tõelisest võitlejahingest. Kahe tunni jooksul võitis ta kolm matši. „Organisatoorsetel põhjustel olin sunnitud esimese matši tegema ilma mingi eelneva soojenduseta. Sekundeerisin parasjagu kaasvõitlejat, kui ühtäkki öeldi, et alla viie minuti on aega ümber riietumiseks ning juba ringi astumiseks,“ kirjeldab Alo oma kogemust. Ta võitis 3:0.  Kindla süsteemi järgi kuus korda nädalas treeninguid viisid sihile. Ainus suur miinus on, et Tartus napib tasemel sparringpartnereid.

Nõo vallas elav ja treeniv Alol on oma saal, lausa terve hoonekompleks, mille kujundus ja sisustus soosivad sportimist. Selle saali sai ta tänu isa eluaegsele spordilembusele. Tema juures trennis käivad erinevad sõbrad, väikene grupp, sest ajaliselt  pole lihtsalt võimalik ajaliselt uute huvilistega tegeleda. Tulevikus plaanib ta siiski oma elu siduda võitluskunstidega, lähiajal saada treenerikategooria ning võistelda edukalt rahvusvahelistel turniiridel.

Alo on ehe näide sellest, et alati ei pea kulmu rulli lööma vaid kikkpoksiga võivad tegeleda ka need kes soovivad intelligentsemat lähenemist võitlusspordile. Euroopas WAKO föderasiooni võistlustel on tatami liigid populaarsed, meil eelistatakse siiski erinevaid täiskontakti stiile, olgu siis selleks kikkpoks või hoopis MMA. Samas võib julgelt väita, et kergekontakti populaarsus kasvab üha enam ning väljavaated edukalt rahvusvahelisel areenil võistelda on nii mitmelgi sportlasel. Alo, kes on valinud rkikkpoksja keerulise, ent äärmiselt huvitava tee, soovib oma kodukohas arendada erinevaid võitluskunstidega tegelejaid ning miks ka mitte neid tulevikus viia meistritiitliteni.

 

Alo Veenpere saavutused:

2007 Eesti Meistrivõistlused II koht

2008 Eesti Lahtised Meistrivõistlused I koht

2009 Eesti Lahtised Meistrivõistlused I koht

2011 WTF Taekwondo Eesti Meistrivõistlused I koht

2013 Eesti Lahtised Meistrivõistlused II koht

2013 WTF Taekwondo 1.dan (must vöö) Ameerikas

2014 Eesti Meistrivõistlused tatami liikidel I koht

 

Kersti Järve

]]>
vallo.hannus@gmail.com (Vallo Hannus) Taipoks/kikkpoks Mon, 10 Feb 2014 16:59:33 +0000
Neli küsimust Nikita Mihhailovskile http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1488-neli-kusimust-nikita-mihhailovskile http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1488-neli-kusimust-nikita-mihhailovskile Kersti Järve küsis kikkpoksija Nikita Mihhailovskilt mõned küsimused.

Nikita, Sa võitsid Xplosionil esimeses raundis nokaudiga oma vastast Ilyas Rustamovit. Räägi, kuidas sa võistlusteks valmistusid?
Valmistusin oma treeneri Dmitri Vorobjovi käe all, spetsiaalselt vastase jaoks. Analüüsisime tema võitlusstiili. Viimased kolm nädalat treenisin iga päev. Rohkem oli tööd vastupidavusega ja ringis. Jooksin saalis enne treeningut kaheksa kilomeetrit ja tegin kiirendusega hüppeid veoautode rehvil.
Valmistusin kolmeks raundiks. Ma ei oodanud, et õnnestub nokautiga võita. Nii juhtus, sest Rustamovil ei õnnestunud hästi pead kaitsta . Enne ringi minekut soojendasin end hästi, määrisin tai õliga ja riietusin soojatesse riietesse. Treener valmistas mind ka psühholoogiliselt hästi ette.

Sul on olnud väga ebastabiilne karjäär on, nii ilusaid võite kui ka kummaisi kaotusi. Millest see tingitud on?
Mõningatel hetkedel ma ei olnud heas vormis ja kõik mu vastased olid head. Polnud nõrki vastaseid. Vahel lihtsalt väga tugevalt mõtlesin eelseisvast matsist ja ei suutnud keskenduda ning põlesin läbi. Praegu on mul on rohkem aega treeningute jaoks. Iga päev treenin rohkem ja valmistun uue süsteemi järgi. Peale Xplosionit tunnen, et olen valmis igaks järgnevaks matšiks.

Kuidas leidsid kikkpoksi?
Kaheksa aastat tagasi lihtsalt läksin koolis kikkpoksi . Proovsin jalgpalli, tegelesin karatega, otsustasin proovida  kikkpoksingut. Kõik meeldis, asjad hakkasid välja tulema. Meie peres tegelvad ka isa ja vend. Nad võistlevad ja võtavad auhinnalisi kohti. See annab enesekindlust, annab jõudu, et tegelema koos. Aitame ükskteist.

Millised on Sinu edasised plaanid?

Treenin uue süsteemi järgi. Kõige pealt soovin võistelda profi matšides Eestis ja saada kogemusi juurde. Hiljem tahan võistelda ka maailmas. Võtsin vastu otsuse, t kikkpoks on minu elus esikohal ja tegelen sellega professionaalselt. Hetke tahan parandada vastupidavust ja tööd kätega. Treener Dmitri koostas spetsiaalselt selle jaoks programmi.

]]>
vallo.hannus@gmail.com (Vallo Hannus) Taipoks/kikkpoks Tue, 08 Oct 2013 14:44:29 +0000
Maxim Võrovski: "Sportlased Eestist võivad võistelda kõrgeimal tasemal, tippklassis." http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1481-maxim-vorovski-sportlased-eestist-voivad-voistelda-korgeimal-tasemal-tippklassis http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1481-maxim-vorovski-sportlased-eestist-voivad-voistelda-korgeimal-tasemal-tippklassis Kersti Järve küsitles seekordses intervjuus Maxim Võrovskit.

Maxim, Sul näis kõik ringis laabuvalt. Tehniliselt heal tasemel, vastupidavus ja enesekindlus. Kirjelda, kuidas Sa valmistusid matšiks Andrei Manzologa? Kuidas jäid ise võistlusega rahule?
Mu valmistumine toimus uues spordikompleksis TERASes, kus mul olid selleks kõik võimalused. Mind aitas  Igor Golubev, kes koostas mulle crossfit vastupidavus programmi  ja  aitas parandada oma tugevaid külgi. Ma olen väga rahuldav oma võistlusega , sest ma olen ringist eemal olnud  1,5 aastat. Vajasin võistluskogemust, kus olen ringis terve matši aja. Igas raundis raputasin ma Andreid oma löökidega ja ta vaevalt seisis jalgadel ning viimase raundi lõpus panin ta nokdauni. Ma olin tippvormis. Sellepärast olen väga rõõmus, et minu plaan sai täielikult rakendatud.


Eestis kohtab Sind ringis harva. Räägi palun, millistel turniiridel osaled ja kuidas Sul seal läinud on?
Viimased kaks aastat ma elan ja treenin Hollandis, maailma tippu kuuluvad klubis Golden Glory. Mul oli väga hea ja raske matš Moskvas, kus vastaseks oli maailmakuulus võistleja Dzhabar Askerov, keda ma varem vaatasin Eurosport kanalis. Dzhabaril on üle 200 matši ja viimane 5 aastat on ta võistelnud tipptasemel. Kolm nädalat enne matši murdsin trennis oma nina ning vajasin operatsiooni. Kuna valmistusin ette nii kaua, siis ma ei lubanud seda teha. Võistlesin purustatud ninaga, millega ei hinganud üldse. Co Hemmers, Golden Glory peatreener ja terve tiim uskus, et ma võitsin punktidega matši aga kohtunikud andsid extra roundi, kus Dzabar läks edasi, ent mina sain löögid “kohale”. Kaks kohtunikku andsid võidu Dzhabarile ja kolmas kohtunik mulle. Ma kaotasin kohtuniku otsusega. Matš oli võrdne ja ma näitasin, et sportlased Eestist võivad võistelda kõrgeimal tasemal, tippklassis.


Kuidas sai Sinu sportlase tee alguse?
Ma alustasin spordiga tegelemist kui olin kaheksa aastane. Minu esimene treener oli Oleg Kim, kelle juures treenisin kuus aastat. Kui ma olin viieteistkümne aastane, alustasin täiskontakt karate ja kikkpoksiga. Minu treeneriks sai Juri Solvjev, kes motiveeris ja õpetas mulle kõike, et olla tõeline võitleja. Ta õpetas mulle, kuidas olla korralik inimene, kasvatas mind! See on väga tähtis noortele meestele, tahan talle öeda aitäh.

Millised on Sinu edasised plaanid?
Praegu on mul uus mänedzer ja sellega koos uus strateegia ning plaanid. Minu eesmärk on osalemine ja võitmine ühel suuremal pro üritusel. Minu järgmine matš toimub 7. detsembril Moskvas. Õhtu peaürituseks on seal matš Mike Zambidis vs Batu Hasikov. Minu uus mänedzer organiseerib selle ürituse ja mul on heameel, et nad tahavad mind sinna osalema ja võitma.

]]>
vallo.hannus@gmail.com (Vallo Hannus) Taipoks/kikkpoks Tue, 01 Oct 2013 20:22:18 +0000
Andrei Manzolo: tahan lihtsalt võistelda! http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1457-andrei-manzolo-tahan-lihtsalt-voistelda http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1457-andrei-manzolo-tahan-lihtsalt-voistelda Kersti Järve oli nii lahke ja küsis Raskesport.ee jaoks laupäeval Kalevi Spordihallis ringi astuva Andrei Manzono käest mõned küsimused.

Andrei, sa oled viimasel ajal võistelnud väljas pool Eestit. Sa lähed 14. septembril Xplosion Estonian ringi. Millised tunded sind sellega seoses valdavad?

Tahan lihtsalt võistelda! Tahan vastupidada kõik kolm raundi, näidata ilusat matši. Videote ja eelneva info põhjal tean, et tegu on tugeva vastasega. Tean, et matš Maxim Võrovskiga tuleb raske. Maximi vastaseks on olnud maailma parimate kikkpoksijate hulka kuuluv Dzabar Askerov, kellele ta kaotas alles lisa raundis.

Kuidas Sul Eestist lahkudes on spordis läinud?

Sõitsin poolteist aastat tagasi Inglismaale, sest seal on rohkem võimalusi võistelda, paremad treeningud, rohkem professionaalsel tasemel sparringpartnereid. Eestis, EAK-s treenides sain korraliku kogemuse ja baastehnika. Inglismaal olen treeninud kolmes erinevas klubis. Praegu kuulun Lumpini Gym ridadesse. See on taipoksi klubi. Hetkel tegelen ainult taipoksiga. Järgmisel aastal plaanin tagasi tulla MMA juurde. Inglismaal pidin ka hakkama jiu jitsu trennides käima. See ala on populaarne Inglismaal ja Ameerikas. Seal liiguvad rahad ning tunnustus. Mul õnnestus saada Suurbritannia meistritiitel jiu jitsus. Ma olen võitnud veel King of the Ring tiitli taipoksi reeglite järgi. Lisaks olen Dynamite K-1 tiitli võitnud.

Tavaliselt treening kuus korda nädalas. Kaks trenni päevas. Teen spetsiaalselt vastupidavusele suunatud harjutusi. Sparringuid erinevate sportlastega. Inglismaal on treeningutes rohkem rõhku pandud vastupidavusele ja rünnaku taktikale.

Sul läks MMA-s päris hästi. Miks sa otsustasid ainult taipoksiga tegelema hakata?

Ma oskan maadelda ja ka lüüa ning seetõttu oli mugav MMA-s võisteda. Kuna ma vahetasin kubi ja seal tegeletakse rohkem taipoksiga, siis ma valisin selle. Üheks põhjuseks oli see, et paljud sportlased keeldusid minuga MMA-s võistemast ning vastaste leidmine muutus raskemaks. Tegelikult meeldib mulle taipoks rohkem, kuid võimalik, et naasen siiski MMA juurde tagasi.

Millised on su plaanid pärast Xplosioni?

29. septembril on 8 mehe turniir Ring Masters tiitlile. 12. oktoobril toimub superfight rumeenlasega ja detsembris pean kaitsma Dynamite K-1 tiitlit Šotimaa tsempioni vastu. Mu on iga kahe nädala tagant üks matš ning pean kogu aeg olema heas võistusvormis.

]]>
vallo.hannus@gmail.com (Vallo Hannus) Taipoks/kikkpoks Thu, 12 Sep 2013 19:31:01 +0000
William Baldwin: Mõtteid Buenos Airesest http://raskesport.ee/artiklid-maadlus/1456-billy-baldwin-motteid-buenos-airesest http://raskesport.ee/artiklid-maadlus/1456-billy-baldwin-motteid-buenos-airesest Apollo, Poseidon, Zeus… kõik jumalad kuulnud ROKi otsust, maadlus tagasi arvata olümpiaalade hulka, naeratavad vaadates alla maale.

Peale seitsmekuulist (täpsemalt 208 päeva) eksiili, tegi maadlus, inimkonna suursuguseim ja vanim spordiala, triumfaalse tagasituleku.

Pärast sellist pikka ja vaevalist protsessi, tahame tagasi vaadata ja küsida : Kuidas kurat me sellisesse situatsiooni üldse sattusime ?

Miks tahtis ROK elimineerida maadlust, inimkonna vanimat spordiala ? Spordiala mis on väga rikka ajalooga, mida igal kontinendil sadade riikide sportlased harrastavad. Spordiala mis on üks viimaseid tõelise amatöörspordi kindlusi . Spordiala, mis õitseb ka vaesemates piirkondades ja annab lootust üle maailma. Spordiala mis pole lihtsalt olümpiaala, vaid üks olümpiamängude asutajatest ja alustaladest.

Kas see oli ülbus, hooletus, poliitika ? Vastus on … Kõik ülal mainitu. Ma usun, et peale veebruaris tehtud otsust maadlus kõrvaldada olümpialt, algas koheselt paras paanika. Selle otsuse tõelise tagajärje raskus hakkas otsustajate enda poole sööstma, rahvusvahelise üldsuse poolt. Maadlejad protestisid, ühiskond protestis, valitsused protestisid, paljud ROKi tavaliikmed protestisid, sportlased tagastasid medaleid ja alustasid näljastreike. See oli ROKile kõrgeima taseme avalikesuhete- alane katastroof. Nad polnud valmistunud selliseks kriitika laviiniks ja avalikkuse kirglikus reaktsiooniks, kindlameelsuses näha maadlust olümpial. Ma olen kindel, et kui ROK saaks ajas tagasi minna, siis sellist otsust nad enam ei teeks.

Tagasilöök sotsiaalmeedias ja tänavatel oli võimas ja poeetiline. Mõned peatasid mind ja ütlesid: “Hei, mister Baldwin, me täname teid selle eest mis te maadluse heaks teete. Ma pean ütlema, et see on mingi hullus mida ROK teeb! Ma mõtlen, et olümpia ilma maadluseta, oleks nagu 4. juuli (USA iseseisvuspäev) ilma ilutulestikuta!

Olles seda kõike öelnud, tõdegem, et kõik see segadus polnud muidugi ROKi süü. Pean tõdema, et enamuses oli süüdi siiski maadlus ise. Olles veel täpsem, siis FILA (Rahvusvaheline Maadlusliit), kes esindab maailma erinevaid maadlusliite ROKis. See oli koht, kus leidus kõige enam ülbust, korrapäratust ja hooletust. Õnneks endine president R. Martinetti hääletati välja ja tema asemel sai presidendiks serblane Nenad Lalovic. See oli Lalovic, kelle visiooni silmas pidades ja kelle juhtimisel loodi rahvusvaheline maadluskoalitsioon ja viidi läbi edukas kampaania maadluse ennistamiseks olümpiale!

Maadlejad mobiliseerusid, nad kuulasid ja õppisid. Tulemuseks oli võimas alaliidu reformimine nii matil, kui organisatioonis endas. ROK vaatas seda ja oli imponeeritud. Nad olid FILA-le aastaid rääkinud, et kaasajastage oma sporti, aga FILA vastus sellele oli alati:" Ei, täname ei !" Tulemuseks oli maadluse välja arvamine olümpiaperest - esimest korda 3000. aasta jooksul pidi maadlus vaatama olümpiaks ettevalmistusi väljastpoolt. Maadluspere ja Lalovici reformid olid kardinaalsed ja põhjalikud:

Reeglite muudatused, mis soodustavad suuremat punktisummat ja agresiivsemat maadlust
Suurem naissportlaste kaasatus, nii maadlusmatil kui organisatsioonis
Uus lähenemine spordi maadlusspordi esitlemisele, brändimise ja turundamiskommunikatsioonile.
Dünaamilisem esitlus teleülekannete vahendusel.
Sotsiaalmeedia ja kaasaegsete tehnoloogiate kaasamine maadluse tutvustamiseks ja turundamiseks.

ROK tahab olümpiat hoida värske ja modernsena. Olümpia vaatajaskond on vananev, mistõttu sponsorid ei olnud rahul sihtgrupiga ja sellega tuli midagi ette võtta, et kõik saaksid rahulikult raha edasi teenida. Tulemusena on meil X mängud, rannavõrkpallurid, kes jooksevad bikiinides ringi ja seda televsiooni vaadatuimal ajal. Enne kui te mind ründate, ärge saage minust valesti ARU! Seal on suurepärased sportlased, kes on Ameerikale toonud palju kuulsust ja au, seda nii rannavõrkpallis kui lumelaua sõidus. Usun et mõelmad kuuluvad olümpiale. Aga kaunite naiste bikiinides liiva sukeldamist, ei saa moderniseerimiseks nimetada, olgugi, et vaatajate keskmise vanuse toob selline telepilt alla.


Nüüd on maadluse kord. Uued maadlusreeglid teevad maadluse palju dünaamilisemaks ja vaadatavamaks, seda nii maadlejatele kui televaatajale. Eriti uhke olen ma naiste suurema kaasatuse üle maadluses. Hetkel on maadlusse kaasatud 30 miljonit meesmaadlejat ja  mehed on alaga tegelenud 3000 ja rohkemgi aastat. Naismaadlejaid on seevastu cir. 300 000 ja nende arv on suurenenud alates 1980. aastast pidevalt. Naised võistlesid esimest korda olümpiamängudel 2004. aastal  Ateenas. Hetkel on olümpial 6+6+6 kehakaalu st. 6 kreeka-rooma, vaba- ja naistemaadluse kehakaalu. Selliseks muudatuseks pidid mehed loobuma kummaski (kr.-rm ja vabam.) ühest kaalukategooriast, et naistemaadlus saaks 2 kehakaalu juurde.

Kindlasti oli meie võit Buenos Aireses super tulemus. Suurim võit 3000 aastase ajaloo jooksul, kuid natuke ka magushapu. Muidugi, me hüppasime toolidelt püsti ja lasime valla rõõmuhõisked kui tuli tulemus, et maadus on tagasi valitud. Ärge saage valesti aru, sport, mis seda kõige rohkem vääris sai ka valituks, kuid kogu protsess oli vigane, sest teistel aladel polnud algusest peale mingit võimalust maadlust võita. ROK jättis olümpia nö. näidisspordiala ukse kohe maadlusele lahti , hetkel, mil nad avastasid on oma kolossaalse vea suuruse, veendumaks, et maadlus tagasi valituks saaks. Näidisalad on tavaliselt need, mis toovad olümpiale uudsust, värskust ja erinevust. Alad nagu lacrosse, triatlon, mägijalgratas. Selge on see, et maadlusega on teised lood. Kui mina oleksin squashi või pesapalli juht kostitaksin  ma ROKi kohe kaebusega ja selle sisu oleks : Pesapall ja squash on mõlemad paremini defineeritavad uue spordialana olümpiamängudel kui maadlus. Miks panite te meid spordiala vastu, mis on olnud olümpiamängudel 3000. aastat ? Maadlus on ala, mille vastu on enneolematu rahvusvaheline kirg ja toetus, mis lõi välja just tema väljaheitmise hetkel olümpialt. Teie ebaprofessionaalse lähenemise tõttu polnud meil kunagi võimalustki.

Kogu see seitsme kuu tagune protsess, mis lubas üldse maadluse väljahääletamist oli ebakorrektne ja seda kõike selleks, et maadlus uuesti tagasi hääletada. Tuhandeid töötunde  ja miljoneid dollareid investeeriti, kuigi teistel aladel polnud kunagi isegi võimalust. Milline spordiala oleks praegu nö. näidisalana olümpial, kui ROK oleks aidanud reformida maadlust korrektselt, ilma sellise šokita ? Kui maadlus oleks jäänud omale kohale (mida ta kindlasti väärinuks) ja moodne viievõistlus oleks kinga saanud ( mida ta ka väärinuks), siis milline ala oleks võitnud? Squash, pesapall või karate ??? Kas nad kõik peaksid ootama jälle 4 aastat ?  EI! Ma loodan, et ROK võtab uuesti lahti oma raamatud ja annab neile spordialadele uue võimaluse 2020 olümpiamängudeks. Nad on kõik head spordialad ja väärivad kohta olümpiaperes.

Vahendas: Toeta Eesti Maadlust

Originaal:
http://www.huffingtonpost.com/william-baldwin-/reflections-from-buenos-a_b_3902517.html

]]>
vallo.hannus@gmail.com (Vallo Hannus) Maadlus Thu, 12 Sep 2013 19:16:10 +0000
Maadlus peaaegu kindlalt olümpial http://raskesport.ee/artiklid-maadlus/1444-maadlus-peaaegu-kindlalt-olumpial http://raskesport.ee/artiklid-maadlus/1444-maadlus-peaaegu-kindlalt-olumpial Pilguheit kolmele spordialale, mis kandideerivad ühele vabale kohale 2020 Olümpiamängudel (ROK-i hääletus on 8.septembril Buenos Aireses, Argentiinas).

Pesapall/Softpall

Olümpiaajalugu: Pesapall- seitse korda osalenud näitusealana, medalispordialana viiel Olümpial (1992, ‘96, 2000, ‘04, ‘08). Softpall- medalispordialana osalenud neljal Olümpial (1996, 2000, ‘04, ‘08). Mõlemad alad hääletatin välja 2005 aastal alates 2008 Olümpiamängudest. Kandideerisid uuesti, kuid ei pääsenud tagasi Olümpiamängude kavva.

Taotlejad: Riccardo Fraccari (pesapall) & Don Porter (softpall).

Visioon: Rahvusvahelised Pesapalli ja Softpalli Liidud ühinesid sel aastal, et parandada oma võimalusi Olümpiamängudele pääseda. 8 võiskonnaga esindatud meespesapallurid ja naissoftpallurid mängivad ühel võistluselplatsil kuuepäevasel turniiril.

Plussid: Pesapall on väga populaarne teatud piirkondades Aasias ja Ladina Ameerikas, softpall tooks naiste spordi tagasi mängude kavva, ühtegi teist kurika ja palliga spordiala ei ole Olümpiamängude kavas, Olümpiamängud oleks softpalli naiste jaoks kõrghetk, mõlema ala järjepidavus võiks päädida Olümpiamängude kavva arvestamisega.

Miinused: Pesapalli kritiseeritakse, kuna parimad mängijad ei osale Olümpiamängudel, Pesapalli kõrgliiga ei peata hooaega, et vabastada mängijaid Olümpiamängudel osalemiseks, kõrge profiiliga dopinguskandaalid pesapallis, toetuse ja huvi puudus ala vastu Euroopas.

Tsitaat: “Meil on palju noori poisse ja tüdrukuid, kes tahavad oma Olümpia unistust tagasi.“— Don Porter.

Võimalused: Ilmselt ei pääse tagasi.

Netilehekülg: www.PlayBall2020.com.

___

Squash

Olümpiaajalugu: Puudub. Jäi napilt välja Olümpiamängude kavva arvamisest 2012 ja 2016.

Taotleja: M. Ramachandran.

Visioon: Meest ja naiste turniirid, 32 mängijat mõlemas rühmas, kestvus 5 päeva. Matšid mängitakse kahel klaasist väljakul. Videosalvestused kaasatud kohtunike otsuste tegemisel, kordusi näidatakse hiigelekraanidel.

Plussid: Kõik viis kontinenti on maailmameistreid tootnud, taotlust toetavad tennise suurnimed Roger Federer ja Andre Agassi; Squashi mängitakse teistel spordi suurüritustel ( PanAmeerika mängudel, Aasia mängudel, ), Olümpiamängud oleks sportlastele kõrghetkeks, dopinguskandaalideta spordiala.

Miinused: Olümpiamängudel on juba kolm reketisporti (tennis, sulgpall ja lauatennis), vaataja ja televaatajasõbralikkuse küsimus, eliitlik imago, spordi universaalsuse küsimus.

Tsitaat: “Viimane kord ei olnud me spordiala kohandanud ROK-i reeglitele vastavaks. Nüüd oleme seda teinud. Me oleme rääkinud ROK-iga. Me oleme parandanud oma sporti ja tulemused on kõigile näha.” — M. Ramachandran.

Võimalused: favoriit, võibolla sammuke maas.

Netilehekülg: http://squash2020.com/

___

Maadlus

Olümpiaajalugu: Ulatub tagasi antiikolümpiamängudeni. Kas Kreeka-Rooma või vabamaadlus on olnud Olümpiamängude kavad kõigi aastatel peale 1900. Suure üllatusena arvati välja 2020 Olümpiamängudelt otsusega veebruaris, kuid pääses taas kandideerijate nimekirja mais.

Taotleja: Nenad Lalovic.

Visioon: FILA vahetas välja juhtkonna Raphael Martinetti vahetati välja Nenad Lalovici poolt ja pärast ROK-i otsust maadlusest loobuda. võeti kasutusele uued fännisõbralikud reeglid. Punktisüsteem tehti lihtsamaks ja suunitlus on premeerimaks ründetaktikaid. Naiste maadlusele kaalukategooriaid juurde.

Plussid: Esiteks ülemaailmne tunne, et maadlusest ei oleks tohtinud üldse loobudagi. FILA adekvaatne ja kohene reaktsioon: reeglite muutmine lihtsamaks ja fänni sõbralikumaks. Organisatsiooni sisesed muudatused maadluse parandamiseks, eelkõige naistemaadluse osatähtsuse suurendamine. Üks pikima traditsiooniga sporte Olümpiamängudel, uus dünaamiline juht Nenad Lalovic. Politiilise kõrgtaseme eriti tugev toetus: U.S.A., Venemaa, Jaapani, Iraani, Türgi, India, Eesti ja teiste riikide poolt.

Miinused: Kui tagasi arvataks, siis ei saaks ühtegi uut spordiala kaasata mängudele, demonstreeriks ROK-i ebastabiilsust, punktisüsteem võib jääda keskmisele vaatajale raskesti arusaadavaks.

Tsitaat:“Meil on olnud jõudu, et muutuda, Me oleme kindlasti teinud vigu minevikus, kuid nüüd vaatame tulevikku, me ei vaata tagasi.” — Nenad Lalovic

Võimalused: sisuliselt lukus!!

Netilehekülg: http://www.fila-official.com/

Tõlkis: Toeta Eesti Maadlust MTÜ
]]>
vallo.hannus@gmail.com (Vallo Hannus) Maadlus Sun, 01 Sep 2013 07:26:10 +0000
Lapsed ja kikkpoks http://raskesport.ee/artiklid/3-yldine/1421-lapsed-ja-kikkpoks http://raskesport.ee/artiklid/3-yldine/1421-lapsed-ja-kikkpoks Kikkpoksiga seostatakse mitmeid müüte. Näiteks sageli peetakse seda ala vägivaldseks ja lastele mitte sobivaks. See on vale. Kikkpoks nagu ka mitmed teised võitluskunstid sobivad väga hästi lastele ning noortele. Lisaks füüsilisele poolele ning kordinatsioonile arendab see ala ka vaimset vastupidavust. Laps õpib eesmärke seadma ja neid saavutama.

Peale täiskontakti on kikkpoksis ka tatami alad, milles keskendutakse tehnikale mitte füüsilisele jõule. Eesmärgiks on koguda punkte ja sellega võita. Liiga tugevate löökide korral järgneb kõrvaldamine ning võit antakse vastasele. Võistlusreeglistik määrab väga täpselt lubatud ja keelatud tegevused. Lisaks viibib matši ajal tatamil ka kohtunik, kelle kohustuseks on vaadata, et võistlejad käituksid ausalt ning õiglaselt. Ta sekkub vajadusel, lahutades võistlejad ning tehes eksinud poolele märkuse. Eesti sisestel võistlustel püüavad nii organisaatorid kui ka treenerid jälgida, et enam-vähem võrdse tasemega sportlased saaksid tatamil kokku.

Mitmed lapsevanemad, kellega vestelnud olen kalduvad arvamusele, et kikkpoks on siiski jõhker peksmine. Tegelikkuses on see ala, milles õpitakse kaaslasega arvestama. Näiteks trennis kui paaris töötavad algaja ja edasijõudnud, siis viimane alati arvestab esimesega. Tore on vaadata, kuidas seitsme – kaheksa aastased poisikesed kontrollivad oma lööke ning jälgivad, et kaaslasele liiga ei teeks. Loomulikult juhtub ka vahel õnnetusi, kuid enamasti piirduvad need mõne väikese sinikaga. Õues mürades on traumad suuremad. Trennis on lapsed täiskasvanu järelvalve all. Kogenud treenerid jälgivad ning vajadusel vahetavad paaris töötavad noored ära. Treeningu eesmärgiks on saada paremaks, tublimaks ning tunda ennast hästi.

Kikkpoks on ala, milles arendatakse kiirust, vastupidavust ja tugevust. Põhimõtteliselt võib väita, et erinevad lihasgrupid töötavad peaaegu üheaegselt. Mida kiirem löök, seda tugevam. Samas tugevust ei saavutata ainult kiirusega vaid selleks on vaja teha ka jõudu tekitavaid harjutusi. Näiteks olulised on kõige lihtsamad kätekõverdused.  Kuna võistlustel raund kestab amatööridel 2 minutit (lastel 1,5 või  1 minut), siis peab sportlane olema vastupidav. Lastel on raunde tavaliselt kaks. Sageli võidab just see, kelle tahtejõud ja vastupidavus osutub tugevamaks.

Enamasti lapsed soovivad võistleda. Nende jaoks on see huvitav ja see on enesehinnangule hästi mõjuv. Laps, kes võidab matši, näeb oma töö reaalset tulemust ning see innustab rohkem treenima. Nii võidu kui kaotuse korral on oluline täiskasvanute tugi. Treener, lapsevanemad, teised treeningukaaslased peavad suutma objektiivselt lohutada. See tähendab, et laps oli tubli minnes võistlema, kuid midagi jäi puudu. Võib-olla lihtsalt polnud tema päev täna. Võib-olla ta hakkas viimasel hetkel kartma. Kõik emotsioonid on lubatud. Täiskasvanud sportlased elavad samu tundeid üle. Tegelikult lapsed mõistavad olukorda hästi ning neid toetades avastame meiegi selle tohutu tahte ning edasipüüdlikkuse, millega nad juba järgmisesse trenni tõttavad. Pean tunnistama, et minu nähtud huvitamates matšides on just võistelnud lapsed. Nad on vahetud, valmis endast andma kõik ning tõeliselt kirglikud!

Kersti Järve
Eesti Kikkpoksi Liit

]]>
vallo.hannus@gmail.com (Vallo Hannus) Üldine Mon, 15 Jul 2013 15:42:56 +0000