Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht BJJ / lukumaaldus Priit Mihkelson – teine Brasiilia jiu-jitsu must vöö Eestis

Priit Mihkelson – teine Brasiilia jiu-jitsu must vöö Eestis

Matt Thornton ja Priit MihkelsonPriit Mihkelson alustas BJJ treeningutega 10 aastat tagasi – esialgu väikese huviliste grupiga ja eelkõige ise õppides. Tollaseks lähimaks treeningpartneriks oli ka paar aastat tagasi esimese eestlasena musta vööni jõudnud Martin Aedma. Seoses MMA populaarsuse kasvuga on kasvanud ka BJJ populaarsus Eestis – väikesest huviliste grupist on Mihkelsoni juhendamisel välja kasvanud mitmesaja-liikmeline spordiklubi, mille paar korda aastas avatavate algajate kursustel tuleb saaliruumi piiratuse tõttu huvilisi ukse taha jätta.

Priidu võistlussaavutuste hulka kuuluvad esikohad 2008. aasta Iiri ja Rootsi lahtistelt meistrivõistlustelt ning teine koht 2012. aasta Soome lahtistel meistrivõistlustel. Viimastel aastatel on Mihkelson ennast eelkõige pühendanud BJJ treeningmetoodikate täiendamisele, treenides ennast ja teisi erinevates klubides Rootsis, Taanis ja Inglismaal. Seda eesmärki silmas pidades sai 2012. aasta novembris ette võetud pikem reis USA’sse Portlandi, kus asub 3D Treeningu katusorganisatsiooni SBGi peakorter. Vöö omistas Mihkelsonile SBGi asutaja ja peatreener Matt Thornton, tõstes eelkõige esile Mihkelsoni tööd treenerina ja kommenteerides tema väga head õpetamisoskust ning treeningute läbiviimise metoodikat.

Brasiilia jiu-jitsu on maadlusspordiala, kus põhirõhk on maasvõitlusel, liigeselukkudel ja kägistustel. Eestis teatakse brasiilia jiu-jitsut ehk lühemalt BJJ’d eelkõige sportliku vabavõitluse ehk MMA kaudu, kuna paljude MMA harrastajate treening põhineb eelkõige just BJJ’l. Ka võib paljusid kohalikke BJJ harrastajaid näha võistlemas Eestis korraldatavatel MMA võistlustel nagu Raju ja 3D Liiga.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?