Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht BJJ / lukumaaldus Eesti klubi sai ajaloo esimeseks Finnish Openi võitnud välisklubiks

Eesti klubi sai ajaloo esimeseks Finnish Openi võitnud välisklubiks

Tallinnas tegutsev brasiilia jiu-jitsu ja MMA klubi 3D Treening (SBG Estonia) võitis kuus kuldmedalit ja sai Finnish Openi ajaloo esimeseks välisklubiks, mis viis koju tiimikarika. Eile lõppenud Finnish Open oli Eesti brasiilia jiu-jitsu võitlejatele ajaloo edukaim: klubi võitis kuus kuldmedalit, kolm hõbedat ja seitse pronksi. Klubi peatreener Priit Mihkelson toonitas, et on märgiline, et 3D Treening (SBG Estonia) on esimene välisklubi, mis Finnish Openi võitis. “Seda enam, et võit tuli mäekõrguselt. See näitab, et klubi brasiilia jiu-jitsu on kõrgel tasemel," sõnas Mihkelson.

Klubide arvestuses sai 3D Treening (SBG Estonia) 70 puntki, teise koha omanik 42. Kokku osales võistlusel 71 klubi.

Võistluse üks edukamaid sportlasi oli Liisi Vaht, kes võitis sinises vöötasemes kaalukategoorias -56,5 kg kuldmedali ja avatud kaalus hõbeda. Vaht tõdes, et kuigi oli poolteist nädalat enne võistlust haige, oli eesmärk anda endast parim. “Oma kaalu matšid olid hommikupoole, võit tuli kahe alistusega. Õhtul alanud absoluutkaalu matšide ajaks oli enesetunne halvenenud. Rääkisin sellest treeneriga, kes ütles, et pean ise valiku tegema - jätkata või mitte. Aga usun, et isegi halvimal päeval pean suutma anda endast parima. Võtsin ennast kokku tulin hõbemedalile,” kirjeldas Vaht, kes oli nii enda kui avatud kaalus köige kergem neiu - mis tegi mõlemad medalid veelgi magusamaks.

Lõplikud tulemused on järgmised:

Harto Vallimägi sai meeste pruunide/mustade vööde seas kaalukategoorias -79,5 kg pronksmedali. Samas vööstasemes võitis Mardo Männimägi kaalukategoorias -91,5 kg hõbemedali.

Lillade vööde seas sai kaalukategoorias -85,5 kg meeste arvestuses pronksmedali Sten Maaslieb.

Sinises vöötasemes võitis naiste arvestuses kaalukategoorias -56,5 kg kuldmedali Liisi Vaht, kes võitles end samas vöötasemes avatud kategoorias hõbemedalile. Kaalukategoorias -66,5 võitis kuldmedali Jane Soodla.

Kaalukategoorias -97,5 jõudis siniste vööde seas kuldmedalile mees arvestuses Robert Nool, kes sai avatud kaalukategoorias pronksmedali.

Valges vöötasemes jõudis naiste arvestuses kaalukategoorias -61,5 kg kuldmedalile Ksenija Grabova. Kaalukategoorias 66,5+ kg võitles end pronksmedalile Laura Mallene. Mõlemad neiud said avatud kaalus pronksmedali.

Meeste arvestuses võitles end valges vöötasemes kaalukategoorias -73,5 kg pronksmedalile Reiko Kolatsk. Topeltkulla -nii kaalukategoorias 97,5 kg+ kui ka avatud kaalus- võitis Gilbert Bergstein. Avatud kaalus jagas temaga poodiumit -jõudes hõbemedalile- klubikaaslane Vladimir Rõkovanov.

Kõik sportlased treenivad Tallinna klubis 3D Treening (SBG Estonia). Finnish Open on lähiümbruse üks olulisemaid brasiilia jiu-jitsu võistluseid. Sel aastal sõitis Helsingisse kohale 316 võitlejat 12 riigist. 3D Treening on Eesti suurim spordiklubi, mis pakub sportliku vabavõitluse (MMA) ja brasiilia jiu-jitsu/ lukumaadluse treeninguid.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?