Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht BJJ / lukumaaldus Eesti esimesse ainult naistele mõeldud Brasiilia jiu-jitsu laagrisse saabub ligi 50 osavõtjat

Eesti esimesse ainult naistele mõeldud Brasiilia jiu-jitsu laagrisse saabub ligi 50 osavõtjat

See nädalavahetus toob Eesti mattidele esimest korda korraldatavasse laagrisse ligi 50 naist. Laagrist osa võtvad Brasiilia jiu-jitsu sportlased saabuvad Tallinnasse üle Eesti, aga ka USAst, Iirimaalt, Valgevenest, Soomest ja Rootsist.

Laagri eesmärk on toetada just spordialaga tegelevaid naisi: nagu ka teistes kontaktspordialades, on ka Brasiilia jiu-jitsu harrastajate seas naised enamasti vähemuseks. Samas on viimasel ajal Eesti jitsikate seas edukad olnud just naised: lilla vöö kandja Liisi Vaht sai loetud nädalate eest no-gi Brasiilia jiu-jitsu Euroopa meistriks, sinise vöö kandja Jane Soodla tuli hõbemedalile.

Laagri üks treeneritest Liisi Vaht avaldas lootust, et Eesti esimene ainult naistele mõeldud laager julgustab veelgi rohkem naisi spordiala proovima.

„Kui mina spordiga alustasin, et olnud mul pea ainustki naissoost treeningpartnerit. Tänastel treenijatel on paremad võimalused,“ kinnitas Vaht, kes juhendab oma koduklubis naiste Brasiilia jiu-jitsu algkursust. „Esimeses laagris õpetada on suur privileeg. Loodan, et naiste osakaal suureneb tulevikus veelgi.“

Laagri instruktoriteks on Eesti meister Brasiilia jiu-jitsus, sportlikus vabavõitluses ja naistemaadluses Kadri Vilba, Euroopa meister lillades vöödes Liisi Vaht, Euroopa meister MMAs ja Eesti meister Brasiilia jiu-jitsus Helin Paara ning 3D Treeningu peatreener Priit Mihkelson.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?