• Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht BJJ / lukumaaldus Tallinnas selgitati välja Eesti meistrid brasiilia jiu-jitsus

Tallinnas selgitati välja Eesti meistrid brasiilia jiu-jitsus

Möödunud nädalavahetusel Tallinna Sisekaitseakadeemias toimunud võistlustel selgusid Eesti parimad brasiilia jiu-jitsu harrastajad. Samuti toimus esimest korda Eestis Rootsi lukumaadlusliiga Eesti etapp. Kokku võttis võistlustest osa ligi kolmkümmend sportlast.

Brasiilia jiu-jitsu meistrivõistlustel saavutas värviliste vööde absolutkaalus esikoha Martin Aedma, talle järgnesid Taavi Soorm ja Ronald Stimmer. Valgete vööde arvestuses oli edukaim Mikko Savolainen, teisele kohale tuli Jüri Jõgiste ja kolmandale Mati Tähe.

Eestis esmakordselt toimunud Rootsi Lukumaadlusliiga (Swedish Grappling League) võistlusel saavutasid oma kaalu- ja tasemekategooriates parimaid tulemusi järgnevad sportlased:
Algtase: Kaupo Parmas (-66kg), Taavi Sööt (-77kg), Robert Grossmann (-88kg).

Kesktase: Henri Hiiemäe (-66kg), Villu Kangur (-77kg), Fred Eelmaa (-88kg), Mardo Männimägi (-99kg).

Edasijõudnud: Martin Jürisalu (-60kg), Ott Tõnissaar ja Ronald Stimmer (-77kg), Martin Aedma (-88kg).

Koos sügisel toimuva liiga teise etapiga kõige rohkem punkte kogunud kaks sportlast igast kaaluklassist pääsevad edasi Rootsis aasta lõpus toimuva liiga finaalvõistlusele. Liiga kohta on lähemalt võimalik lugeda aadressil http://www.grapplingligan.com/.

BJJ meistrivõistluste pildid (Autor: Mairon Lepik).
Rootsi lukumaadlusliiga Eesti etapi pildid (Autor: Mairon Lepik).