Maadlus on Olümpialt väljas alates 2020!!!

Foorumi reeglid
Koht Youtube'i linkide ülespumpamiseks, lihtsalt silma jäänud asjade postitamiseks ja mõistuse piires OT ajamiseks. Kirjeldusi pole vaja, piisab kui pealkiri enam-vähem viitab, millega tegu ("elu koom" ja "täielik pull" ei ole siiski head pealkirjad).

Kokkuleppeliselt igasuguseid gore-videosid, peade mahasaagimisi ja muud sellist jama ei postita.

Maadlus on Olümpialt väljas alates 2020!!!

PostitusPostitas Priit Mihkelson » 12 Veebr 2013 14:41

IOC drops wrestling from 2020 Olympics
http://summergames.ap.org/article/ioc-d ... 0-olympics
Aliveness is a process for discovering truth in physical combat, in the same sense that science is the process for discovering truths as they relate to the natural world
Kasutaja avatar
Priit Mihkelson

Re: Maadlus on Olümpüialt väljas alates 2020!!!

PostitusPostitas mrtn » 12 Veebr 2013 14:45

Enter, MMA.
Hello Japan!
Kasutaja avatar
mrtn

PostitusPostitas Priit Mihkelson » 12 Veebr 2013 14:52

http://sports.ndtv.com/othersports/othe ... 0-olympics
The IOC program commission report analyzed more than three dozen criteria, including television ratings, ticket sales, anti-doping policy and global participation and popularity. With no official rankings or recommendations contained in the report, the final decision by the 15-member board was also subject to political, emotional and sentimental factors.
Aliveness is a process for discovering truth in physical combat, in the same sense that science is the process for discovering truths as they relate to the natural world
Kasutaja avatar
Priit Mihkelson

PostitusPostitas mrtn » 12 Veebr 2013 14:57

Maadlusel pole siiski täiesti võimatu 7 aasta pärast toimuval olümpial esindatud olla. Nimelt kandideerib antud ala koos softpalli, karate, squashi, ronimise, rulluisutamise, surfi, pesapalli ja wushuga vabaks jäävale kohale.

DELFI
Hello Japan!
Kasutaja avatar
mrtn

PostitusPostitas Vallo » 12 Veebr 2013 15:19

Kahte maadlusala käsitletakse kui ühte ala? Üsna segane soust.

Ma ei hakka ütlema, mis ma arvan maadluse eemaldamisest olümpiamängudelt. Kümnete ja kümnete ujumisalade ja vigurratsutamise kõrval ei jätku millegi nii klassikalise jaoks enam ruumi. Kui ROKi eesmärk on ainult vaadatavus ja populaarsus, siis mõne aja pärast ei ole spordisõbral seal enam midagi vaadata. ROK otsib superstaari...

ROKi enda ülesanne on olümpiaalasid populariseerida.

http://raskesport.ee/maadlus/1235-maadl ... ja-kukkuda
Kasutaja avatar
Vallo

Maadlus hääletati olümpiamängude kavast välja

PostitusPostitas KnockOut » 12 Veebr 2013 16:19

http://sport.err.ee/maadlus/ea85e04b-c5 ... 771ab30b6c :shock:

Õnneks alles 2020.a mängudel.
Miks?!?!?! Et tagada parem korralduse ladusus? Palju ikka maadluse korraldamine ressurssi võtab. Hääletagu pigem jalgpall välja, mis ei ole nagunii olümpial kunagi populaarne olnud. :?
Kasutaja avatar
KnockOut

Re: Maadlus on Olümpialt väljas alates 2020!!!

PostitusPostitas Vallo » 12 Veebr 2013 16:26

(KnockOut, kuna juba oli teema, siis ühendasin sinu oma olemasolevaga)
Kasutaja avatar
Vallo

PostitusPostitas jüri » 12 Veebr 2013 16:29

Ma siis ei hakka ka ütlema, mida ma arvan. Ütlen ainult, et ma arvaksin (usun kaljukindlalt, et arvaksin) täpselt samamoodi kui eestlastel ka mingeid saavutusi ei oleks.
Kasutaja avatar
jüri

Re: Maadlus hääletati olümpiamängude kavast välja

PostitusPostitas Vallo » 12 Veebr 2013 16:29

KnockOut kirjutas:http://sport.err.ee/maadlus/ea85e04b-c562-471b-ac60-66771ab30b6c :shock:

Õnneks alles 2020.a mängudel.
Miks?!?!?! Et tagada parem korralduse ladusus? Palju ikka maadluse korraldamine ressurssi võtab. Hääletagu pigem jalgpall välja, mis ei ole nagunii olümpial kunagi populaarne olnud. :?

Ma olen sellega isegi nõus, et kui OM ei suuda kaasata ala parimaid ja on mingi teisejärguline või noorte jõuproov, siis võiks ala välja visata. Samas on jalgpall liiga magus tükk, et nad sellest lahti laseksid.
Kasutaja avatar
Vallo

PostitusPostitas Vallo » 12 Veebr 2013 16:32

jüri kirjutas:Ma siis ei hakka ka ütlema, mida ma arvan. Ütlen ainult, et ma arvaksin (usun kaljukindlalt, et arvaksin) täpselt samamoodi kui eestlastel ka mingeid saavutusi ei oleks.

Minu arvamust see ka ei muuda. Maadluse eemaldamine OMilt on sama absurdne nagu oleks kergejõustikust loobumine.

Näiteks: ma ei ole vist kunagi vaadanud OMi maratoni, aga mul ei tuleks pähegi soovida selle OMilt välja viskamist.
Kasutaja avatar
Vallo

PostitusPostitas Vallo » 12 Veebr 2013 16:33

Eesti maadluskoondis harjutab praegu Bulgaarias laagris ning mullu Eesti aasta treeneriks valitud Henn Põlluste kuulis maadluse olümpiakavast välja heitmisest Õhtulehelt.

"Ossa kurat! Ossa pagan küll!" oli teeneka treeneri esmane emotsioon. "Vabandan oma sõnakasutuse pärast. Minu arust tegi ROK vale otsuse," ütles Põlluste ja avaldas lootust, et otsus muudetakse ümber.

«Leian, et see on maadluse suhtes ülekohtune. Harrastajate arv on meil ju pidevalt kasvanud, aga eks uute alade pealetung selle otsuse tingis,» lisas kogenud treener. «Samas ei mõjuta see meie praeguseid plaane, valmistume ikka Rio olümpiaks ja see ongi paras koht tulemuste näitamiseks, et end olümpiaalana õigustada.»
Kasutaja avatar
Vallo

PostitusPostitas Bummi Karu » 12 Veebr 2013 16:45

Vallo kirjutas:ROKi enda ülesanne on olümpiaalasid populariseerida.a

Minagi ei hakka ütlema, mida ma ROKi otsusest arvan, ropendada pole tarvis. Kuid ma haaran Vallo sõnasabast kinni ja viskaksin väikese kivi ka maadlusorganisatsioonide kapsaaeda. On paratamatus, et mis tahes telesündmuste puhul vaadatakse reitinguid, ja reitingud tulevad üldsuse huvist ala vastu.

Kui mõelda kasvõi Eesti maadluse peale (meie rahvussport?), siis kui paljud inimesed on reaalselt maadlusega kokku puutunud, st seda harrastanud. Kui paljudes linnades Eestis maadlust harrastada saab? Ma ei hakka rääkima sellest, et algaajatel täiskasvanutel pole seda Eestis üldse võimalik harrastada (3D baaskursust on meeldivaks erandiks). Teisisõnu - maadlus ei ole väga demokraatlik ala. Selle harrastamiseks on vaja tingimusi - saali, maadlusmatte, treenerit.

On selge, et noored jõuavad enne igasugu baikide ja släkklainideni, sest neid on lihtsam harastada. Maadlus peab oma populariseerimiseks topelt pingutama. Paraku on tendents vastupidine. Reeglitega on muudetud ala vähevaatemänguliseks. Ja ma ei mäleta küll, et ükski Eesti maadlusklubi oleks JÕULISELT JA NÄHTAVALT uute liikmete vastu huvi üles näidanud. Pigem tegutsetakse kitsamas ringis ja panustatakse ainult tippsportlaste kasvatamisele.

Aga et asi ei jääks ainult halamiseks, siis... kui seda foorumit siin loevad maadlusklubide esindajad, siis alustuseks:

1. tehke oma klubidele korralikud koduleheküljed
2. kajastage oma tegemisi võitlusspordi foorumites
3. korraldage seminare väljastpoolt tulijatele, nt kasvõi teiste võitluspordi harrastajatele
4. käige messidel (nt Teeviit, Intellektika) nagu seda teevad 3D Treening ja VÕIMLA
Bummi Karu

PostitusPostitas Vallo » 12 Veebr 2013 17:46

Ma olen sellega nõus, et maadlusliit (nii Eestis kui maailmas) peaks tegema paremat tööd. Eestis on asi paremuse poole pöördunud ja läheb veel paremaks - nii palju kui mul infot on. Ka reeglid on suur mõttekoht.

Samas ei saa igas asjas ajada taga maksimaalset populaarsust. Kui kõik tahaksid olla gangnam style ja kartulikrõpsud, siis oleks maailm ikka üks väga nüri pasaauk. Paneme kinni koolid ja teatrid, kuna need ei ole rahva kõige suuremad lemmikud? Nii ju ei saa. Kui rahvas ei tahagi telekast kõige rohkem sporti vaadata, siis koristatakse see igav risu üldse jalust ja OMist saab mingi mage reality show? ROKi üks olulisim eesmärk võiks olla spordikultuuri arendamine ja sealhulgas klassikaliste väljakujunenud spordialade toetamine, arendamine ja populariseerimine. Mina ei näe, et selliste sammudega seda tehakse.
Kasutaja avatar
Vallo

PostitusPostitas Vallo » 12 Veebr 2013 18:04

Mida arvatakse maadluse punasest kaardist Venemaal, Soomes ja Rootsis: http://www.ohtuleht.ee/509877
Kasutaja avatar
Vallo

PostitusPostitas jrx » 13 Veebr 2013 16:50

Kasutaja avatar
jrx

PostitusPostitas Bummi Karu » 13 Veebr 2013 20:00

vaadake täna kl 19 teemakohast ringvaadet. ühtlasi maadlus vs judo
Bummi Karu

PostitusPostitas rasmer » 13 Veebr 2013 20:02

FILA and the IOC and the fate of Olympic Wrestling

I believe that wrestling will amass the requisite amount of money and influence and will return, but in the process FILA will comply with the IOC's 2002 request and eliminate Greco.
Kasutaja avatar
rasmer

PostitusPostitas jrx » 14 Veebr 2013 10:48

Kas keegi on üldse aru saanud, et kas TEGELIKULT ähvardab praegu väljajätmine KOGU maadlust või ainult Kr-R?
Kasutaja avatar
jrx

PostitusPostitas Priit Mihkelson » 14 Veebr 2013 11:16

KOGU maadlus

Dana White maadluse situatsioonist ...2:59 algab
http://www.youtube.com/watch?v=eoEYMunGmK0
Kasutaja avatar
Priit Mihkelson

PostitusPostitas mihkel67 » 14 Veebr 2013 12:13

Võtke kuidas seda tahate, aga need pole enam olümpia mängud, kui seal maadlust poleks. Kui lõhutakse traditsioon ja järjepidevus siis tuleks ta nimetada Money Gamesiks. No mõlege ise maadlus on isegi Olümpia hümnis sees .(At running and at wrestling and at throwing, Shine in the momentum of noble contests http://en.wikipedia.org/wiki/Olympic_Hymn) Tuleks ikka korra ikka mõelda miks OMile kõik alad nii väga saada tahavad ? Mis alad on spordipeo suureks teinud ? Eestlastel võetakse üldse tükk ajalugu ära.(Alates Lurichist jne.) Seal on hulk teisi alasid mis kaduda võiks, kui tõesti kaduma miskit peab. Reeglid reegliteks aga sport kui selline on tegelikult super. Isiklikult arvan kui nad nad maadluse kaotavad , siis pikas perspektiivis nad kaotavad sellega väga palju. Kahevõitlus üldse kaotab , isegi kui nad sinna mida asemele panevad. Rääkima hakkab raha ja kunagi ei tea kuna uus pole enam huvitav.
mihkel67

PostitusPostitas Priit Mihkelson » 14 Veebr 2013 21:38

Is the IOC to blame? Former Olympic alternate suggests otherwise
http://www.mmasucka.com/news/ioc-blame- ... -suggests/

"The IOC said they were fed up with the controversies at FILA. They’ve been warning FILA for 3 Olympics."
Kasutaja avatar
Priit Mihkelson

PostitusPostitas Priit Mihkelson » 14 Veebr 2013 22:14

Ringvaade võttis ka asja üles (kohe esimene lõik)
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=136071
Kasutaja avatar
Priit Mihkelson

PostitusPostitas mihkel67 » 15 Veebr 2013 01:08

Probleeme ei saa eitada, kuigi siin on natuke primitiivselt seda kasitletud. Tegelikult oli reeglite muutmisel peamine pohjus see et NSVL koos idablokiga oli lihtsalt maadluses nii yle.L-Euroopa ei saanud loogile.Algasid muutused ... tanaseks on toesti nii juba et maadlejad ei saa ise kohati aru ....
Noh juuniorite vanuses on ikka maadlejad judokaid kunagi "opetamas" kainud. Vana Pohjalagi on tegelikult maadlusest sinna lainud. Eks ta imelik ole kui see nuud peaks kuidagi teistpidi toimuma hakkama. Kui nii peaks muidugi minema siis on kahju. Sport jaab vasemaks. Kindlasti jaavad teatud votted leiutamata mida Kaukaasia poisid naiteks vabamaadlusele on andnud. See on taitse erinev maadluskool naiteks Usakatest jne. Sama on ka kr-ro. maadlejatega. Naiteks grusiinid hakkavad sind ka napu otsast juba heitma. Samas A.Talpast nimetati NSVL naiteks "dupoi estonski buldoser", sest mees lihtsalt lykkas koik nurka. (Tuli ka NSVL meistriks ja pidi OMile minema. Kahjuks vottis haigus ta enne) . Erinevad koolkonnad ja pikad traditsioonid....Vaga palju mottetood sinna pandud jne. Usas on maadlus muidugi vaga tugev(9. presidenti on maadlejad olnud) ,aga eks nad saaksid sellega kova tagasiloogi nagu kunagi 9nda artikliga(st. nii palju kui on naisi ylikoolis peab olema ka sponsoreeritud spordis.maadlus kaotas keskoolides sellega 150 000 maadlejat) Nad tousid jalle tagasi (kusagil 300 000 maadlejat on keskkoolides yle ameerika) Koguarv vaidetavalt yle miljoni. Venemaal 1.8 miljonit, Turgis ja eriti Iraanis on muidugi eriti suured numbrid, seal nad muudes alades OMil medaleid ei saagi :) ...Koigele vaatamata kui sellest jamast maadlus peaks valja kuidagi vedama on ta kindlasti tugevam ja hea oppetunniga. Kui aga ei vea siis elagu X-Games! Seda kyll mitte minu jaoks :)
mihkel67

PostitusPostitas Vallo » 15 Veebr 2013 01:24

Mina usun tegelikult, et maadlus tuleb sellest jamast tugevamana välja kui ta sinna sisse kukkus - hetkel räägivad maadlusest väga paljud (ka need, kes seda kunagi ei tee); tõenäoliselt võtavad FILA tegelased jalad kõhu alt välja ja püüavad rohkem kui kunagi varem. Sitt on hea pinnas viljakaks arenguks.
Kasutaja avatar
Vallo

PostitusPostitas Tore » 16 Veebr 2013 18:30

Otseülekanne Rootsist naiste maadlusvõistluselt Klippan Lady Open 2013 (15.-17.02.2013), kus osaleb ka Epp Mäe Eestist:
http://klippansbk.qrodo.tv/index/30?eventid=2390
Praegu on vaheaeg, matšid jätkuvad kell 18:00
Tore

PostitusPostitas Vallo » 19 Veebr 2013 19:36

http://raskesport.ee/maadlus/1243-eesti ... poordumine Ja hakkaski matsu saanud sipelgapesas sagimine. Ma arvan, et sellel sagimisel on ka positiivne tulemus lõpuks.
Kasutaja avatar
Vallo

PostitusPostitas Vallo » 21 Veebr 2013 00:40

Kasutaja avatar
Vallo

PostitusPostitas mihkel67 » 21 Veebr 2013 01:01

Sipelgapesal läks väga kaua aega.
mihkel67

Mine LinkDump

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline