Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Jõutõstmine Alex-Edward Raus ületas varustuseta küki maailmarekordi (VIDEO)

Alex-Edward Raus ületas varustuseta küki maailmarekordi (VIDEO)

Laupäeval, 25. veebruaril, toimusid Tallinnas esimesed karikavõistlused klassikalises jõutõstmises. Klassikaline jõutõstmine erineb tavalisest jõutõstmisest selle poolest, et ei kasutata spetsiaalset varustust (põlvesidemeid, surumissärke ja tõmbe- ning kükitrikoosid). Tegemist on esimese taolise ametliku karikavõistlusega, kus sportlastel on võimalik näidata, kui suuri raskusi nad suudavad tõsta ilma varustuseta.

Ulmelised tulemused tegi järjekordselt 19-aastane Alex-Edward Raus, kellel õnnestus ületada küki senist maailmarekordit. 102-kilosena kükkis noor vägilane 312,5 kg, kusjuures maailmarekordi norm on hetkel 310 kg. Ametlikult siiski rekord kirja ei lähe, kuna maailmarekordeid saab püstitada üksnes rahvusvahelistel võistlustel. Suurepärased tulemused tegi Raus ka teistel aladel – surus lamades 205 kg ning tõmbas 312,5 kg. Noore jõutõstja iga katse oli uus Eesti rekord.

Hulgaliselt Eesti rekordeid püstitas ka Raigo Kuusnõmm, kes kaalukategoorias kuni 83 kg kükkis 225 kg, surus 175 kg ning tõmbas 255. Kategoorias -120kg võidutses aga tõusev täht Argo Erit, kes sai kükis kirja 250 kilo, lamades surumises 207,5 ning jõutõmbes 317,5 kg. Naiste seas oli parim 56-kilone Marianna Bogdanova, kes kükkis 92,5 kg, surus 47,5 ning tõmbas 130 kg, mis on ka paljudele meestele ületamatu raskus.

Taust tumedaks

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?