Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Judo Toimus judo Eesti MV Klubide Karikavõistlus Tartus

Toimus judo Eesti MV Klubide Karikavõistlus Tartus

Eesti judoaastale pani ilusa punkti pühapäeval, 16. detsembril Tartus peetud EMV Klubide Karikavõistlus.

Klubide karikavõistlus on Eesti tippjudos unikaalne suurvõistlus, kus maadeldakse n.ö. sein seina vastu ja selgitatakse tugevaim judoklubi. Lubatud on kuni kahe võõrleegionäri kasutamine võistkonnas. Eilsetel võistlustel kasutas seda võimalust üks Tartu Do võiskondadest, kelle ridades lõi kaasa tugev Läti judoka Aigars Milenbergs.

Klubid saavad poiste arvestuses võistelda 7-liikmeliste meeskondadena ning meeste arvestuses on vastakuti 5-liikmelised meeskonnad. Noorte arvestuses oli võistlemas 5 võistkonda ning täiskasvanutes samuti 5. Võitjatele lähevad Klubide rändkarikad ning igakordsed autasud. Esimest korda oli eilsel karikavõistlusel võitjatele välja pandud ka rahalised preemiad.

Tatamil käisid mõlemad raskekaalu eesti koondislased: olümpialane Martin Padar ning 22-aastane Juhan Mettis, kusjuures seekordses duellis pani oma paremuse maksma Martin Padar.

Päeva meeldejäävaim vastasseis oli poiste finaal, kus Tartu Do klubi ja Tallinna Aitado vahelises duellis sai otsustavaks raskekaallaste matš, kuhu mindi seisul 3-3. Tasavägises kohtumises pani oma paremuse maksma Eesti judo tulevikulootus Mattias Kuusik Do klubist ning kindlustas seega korraldajaklubile esikoha.

Tartu Do rõõmuks kaitsti ka mullust täiskasvanute esikohta ning järgmiseks aastaks jäeti mõlemad rändkarikad Tartusse.

 Võistlused avas ja võistlejatele elas kaasa ka Eesti Judoliidu vastne president Eerik-Niiles Kross, kelle poolt oli täiskasvanute parimale klubile välja pandud preemia 500EUR, noorte parimale klubile 400EUR ning eriauhind ja rahaline preemia ilusaimale Ipponile ehk efektseimale heitetehnikale. Ilusaima Ipponi preemia otsustas president anda Mattias Kuusikule, kes näitas igas matšis ilusat tehnikat ning alistas kõik vastased Ipponiga. Kuusiku suurim konkurents ilusaima ipponi eriauhinnale oli Judoliidu eelmise presidendi Toomas Tõniste poja Kristjan Tõniste võiduheide matshis Ookami klubi täiskasvanute võistkonna eest.

Täiskasvanute arvestuses:
I koht Do I võistkond (koosseis: Janno Põder, Martin Järveoja, Andre Seppa, külalisvõistleja Aigars Milenbergs, Juhan Mettis)
II koht Do II võistkond
III koht Ookami võistkond

Noorte arvestuses:
I koht Do I võistkond (koosseis: Theodor Ehari, Brett Sooniste, Pärt Laas, Kevin Klaos, Karl Ernst Saal, Sander Ludvig ja Mattias Kuusik)
II koht Aitado võistkond
III koht Ookami võistkond


Järgmised Eesti Meistrivõistluste sarja võistlused (kadetid ja täiskasvanud)  leiavad aset 19.-20. jaanuaril 2013 Tartus.   

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?