Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Judo Täna algab judo EM 2013

Täna algab judo EM 2013

Täna kell 12.00 (Eesti aja järgi) algab Ungaris, Budapestis täiskasvanute judo EM, kuhu sõitis 8-liikmeline Eesti koondis. Delegatsiooni eesotsas on uus peatreener Aleksei Budõlin.

 Neli päeva kestva võistluse avavad kergkaallased, meestest kehakaalud -60kg ja -66kg ning naiste väiksemad kehakaalud. Sellel aastal on Eesti judokoondis esindatud ainult meesjudokatega. Eesti koondise liikmetest on esimesel võistluspäeval ainukesena maadlemas Elnur Aliev (-60kg). 2012. aastast on Alievil ette näidata Tampere Euroopa Karikaetapi hõbemedal ning Minski EK etapi pronksmedal.  Lisaks on ta sel hooajal häid tulemusi näidanud, nimelt saavutas ta märtsi alguses Varssavi European Openil viienda koha ning ka pronksmedal polnud kaugel. Alievi esimeseks vastaseks on Küprose judoka Irodotos Kelpis ning võidu korral ootab teises ringis ees britt Ashley Mckenzie. Lohutusringides maadlemiseks peavad võistlejad jõudma veerandfinaali ehk 8 parima judoka hulka ning siis on võimalus maadelda maksimaalselt kolmanda koha peale. Lisaks peavad võistlejad arvestama aasta algusest kehtima hakanud reeglite muudatustega, mis võivad endaga palju üllatusi kaasa tuua.

Reedel ja laupäeval on võistlemas ülejäänud 7 judokat: Künter Rothberg (-73kg), Georgi Ladõgin ja Jevgeni Salejev (mõlemad -81kg), Aleksandr Marmeljuk (-90kg), Grigori Minaškin (-100kg) ning raskekaallased Juhan Mettis ning Martin Padar (+100kg). Pühapäeval leiab küll aset võistkondlik võistlus,aga Eesti koondis sel aastal seal ei osale.

 Võistluste ametlik koduleht, kus on võimalik leida programm ning ka live-streami link peaks sinna tulema. http://www.eurojudo2013.hu/index.php/en/

Võistlustabelid, kus on loosimine tehtud ning esimese ringi vastased selgunud. Lisaks saab siit võistluste ajal ka live tulemusi vaadata: http://www.ippon.org/eju_sen2013.php

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?