Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Judo Hennrich Sildveerile juuniorite EK-etapilt medal

Hennrich Sildveerile juuniorite EK-etapilt medal

Viimased paar aastat Eestis juuniorite raskekaalu valitsenud Hennrich Sildveer võitis Prantsusmaal Lyonis juuniorite judo Euroopa karikaetapil kehakaalus +100kg pronksmedali.

Märtsi lõpus võitis Tallinna judoka Sildveer kindlalt juuniorite Eesti meistritiitli ning on pärast seda häid tulemusi näidanud kõigil EK-etappidel, kus ta osa on võtnud. Aprillis Tartu etapil saavutas ta esikoha, paar nädalat hiljem Kaunases viienda koha ning nüüd Lyonis kolmanda koha. Lyonis oli tal kaalus 17 võistlejat. Sildveer oli loosi tahtel esimeses ringis vaba ning võitis siis kaks vastast, kuid kaotas poolfinaalis hilisemale kaalu võitjale prantslasele Emre Sanalile. Poolfinaali kaotajana läks ta kohe lohutusringis maadlema pronksmedali peale. Vastaseks oli lohutusringidest tulnud vene judoka Semereka, kuid Sildveer pani oma paremuse maksma ning suutis ta alistada waza-ari väärilise tehnikaga. Praegusel hetkel kui Lyoni punkte pole Euroopa reitingu tabelisse veel märgitud, hoiab Sildveer reitingutabelis raskekaalus kaheksandat kohta, kuid pronksmedal toob suurt punktilisa. Kõrgem koht reitingutabelis annab soodsama loosi juuniorite Euroopa meistrivõistlustel, mis sellel aastal toimuvad septembrikuus Sarajevos.

Samaaegselt võistles Eesti naisjudokate esinumber Julia Bežko Suurbritannia pealinnas Londonis täiskasvanute EK-etapil kehakaalus -63kg. Bežko alistas eelringides 3 vastast, kuid poolfinaalis ei käinud jõud üle hilisemast võitjast hollandlasest Wichersist. Seejärel läks ta pronksmedali matšis kokku kodupubliku ees võistleva britiga. Tasavägises matšis kaotas Bežko ainult yukoga ning tulemuseks 31 võistleja seas viies koht. Eelmine aasta rahvusvaheliste võistluste karusellist eemal olnud Bežko sõidab juulis Venemaale universiaadile ning Londoni EK etapp oli sobiv võimalus vormi kontrollimiseks. Bežko lendab Londonist otse Türki Antalyasse, et koos meeste koondisega osa võtta rahvusvahelisest treeninglaagrist.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?