Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Judo Grigori Minaškin võitis judo MK-l viienda koha

Grigori Minaškin võitis judo MK-l viienda koha

22-aastane Eesti judoka Grigori Minaškin võitis Praha MK-etapil kehakaalus -100 kg viienda koha. Minaškini kehakaalus oli võistlemas 25 meest üle kogu Euroopa.

Esimeses ringis oli Minaškin loosi tahtel vaba, seejärel alistas ühepoolses matšis kindlalt sloveen Hajasi. Veerandfinaalis pidi Minaškin tunnistama Kõrgõstani esindaja paremust, kuid tagatud oli koht esikaheksa seas ning seega ka edasipääs lohutusringidesse. Lohutusringis alistus ipponiga poolakas Pintal ning seega ootaski ees pronksmedalikohtumine, kus vastaseks juhtus 27-aastane lätlane Borodavko. Borodavko on maailma reitingu 33. number ning eelmise aasta EM-i pronksmedaliomanik. Mõlemad mehed tundsid teineteist hästi ning matš kujunes üsna passiivseks, ent tasavägiseks. Mõlemal judokal oli häid võimalusi ja heiteid, mida siiski hindeks realiseerida ei õnnestunud. 2014. a algul toimunud reeglite muudatustega üritatakse maadlust aktiivsemaks muuta ning seepärast annavad matikohtunikud ka karistusi tunduvalt kergemini. Nii juhtus ka selles kohtumises, kus Minaškin sai lõpuks 3 karistust vastase 1 vastu.

Lõpptulemusena viies koht, mis annab juurde oluliselt reitingupunkte ning tõstab šansse hea loosi saamiseks EM-l. Enne Praha MK-d hoidis Minaškin maailma reitingus 70ndat ning Euroopa reitingus neljandat kohta.  Kokku oli võistlusel 255 judokat 40-st riigist ning konkurents väga tugev, kuna tegemist oli ühe viimase MK-etapiga enne aprillikuist EM-i. Järgnevalt sõidab koondis treenima Nymburki OTC laagrisse.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?