Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Judo Juhan Mettis kaitses Tamperes tiitlit

Juhan Mettis kaitses Tamperes tiitlit

 

Juhan Mettis kaitses eelmise aasta Tampere EK-etapi kuldmedalit ning esimest korda jõudsid täiskasvanute EK-etapil poodiumile Kristjan Tõniste ning Otto-Krister Imala.


Kristjan Tõniste jõudis kehakaalus -81kg poolfinaali, kus kaotas hilisemale võitjale. Kokku tänaselt võistluspäevalt Tõnistele kolm matšivõitu ja esimene täiskasvanute klassi EK-etapi medal.


Alles esimest aastat juuniorite vanuseklassis võistlev Otto-Krister Imala sai -100kg kaalukategooria ringisüsteemis maadeldes teha pika võistluse. Kuigi esikolmiku koht oli kindel, osutusid võitja väljaselgitamiseks vajalikuks just võidetud matšide punktid, kuna kolmel judokal oli võrdne arv võite. Imala võitis kõiki vastaseid puhtalt ipponiga ning see garanteeriski kauaoodatud esikoha. Igapäevaselt Šveitsis elavat Imalat ootab kolme nädala pärast ees ka juuniorite MM.


Koondislane Juhan Mettis maadles samuti ringisüsteemis, mis tähendab, et kõik judokad maadlevad omavahel läbi. Juhan alistas kolm vastast kindlalt ipponitega, kuid pidi napi ühe-shidolise kaotuse vastu võtma prantslaselt. Punktidega jäi aga Juhan kindlalt peale ning kuldne duubel oli võidetud. Juhanile sai medali kaela riputada Eesti Judoliidu president Aavo Põhjala, kes elas Tamperes samuti Eesti sportlastele kaasa.


Klen-Kristofer täna ikkagi haiguse tõttu maadlema ei pääsenud ning jälgis võistlusi tribüünilt. Laupäevasel võistluspäeval oli Mark Tširkin (-60kg) viies ning Tevol Tamm (-73kg) üheksas.


Kahe kuldmedaliga jäi Eesti napilt riikide arvestuse neljandaks Venemaa, Soome ja Prantsusmaa järel.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?