Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Judo Mettis ja Minaškin võitsid MK-etapil pronksi ja hõbeda

Mettis ja Minaškin võitsid MK-etapil pronksi ja hõbeda

Peruu pealinnas Limas toimunud MK-etapil võitis Grigori Minaškin -100kg kaalukategoorias hõbemedali ning Juhan Mettis raskekaalus +100kg pronksmedali. Grigori võitis eelringides kolm vastast ning finaalis kohtus noore grusiini Gviniashviliga, kelle vastu Grigori ka kiirelt juhtima läks, kuid pidi lõpuks alla vanduma kinnihoidmise tehnikaga. Seega lisandus lisaks Tuneesia MK-etapi esikohale nüüd Peruust teine koht. Kokku on Grigori võitnud MK-etappidelt 6 medalit ning kolm nendest viimase poole aasta jooksul.


Grigori finaalikonkurent grusiiin Gviniashvili (kes on ühtlasi tulemuste poolest maailma edukaim judojuunior) maadles kuni eelmise aasta lõpuni kaal madalamas-90kg kaalukategoorias ning hoiab seal maailma reitingu kuuendat kohta. Kuna -90kg kaalu olümpiareitingus on noorest grusiinist eespool aga kaasmaallane Liparteliani, siis on nüüd Gviniashvili liikunud kaal kõrgemasse kategooriasse ja üritab seal veel viimasel hetkel olümpiapiletit lunastada.  Judokate olümpiakvalifikatsioon kestab mai lõpuni ning ees on veel mitmed Grand Prix-d ja Euroopa Meistrivõistlused, kus kõrged punktid mängus on.

Juhan Mettis võitis raskekaalus eelringides vastased ipponitega, kuid poolfinaalis oli vastaseks maailma reitingu 9s mees venelane Saidov, kellelt tuli kaotus vastu võtta. Selle matši käigus vigastas Mettis reit, kuid koos peatreeneriga otsustati ikkagi pronksmedalimatši maadlema minna. Ees ootas väga raske matš, mis aga ikkagi ära tasus, kuna Mettis saavutas itaallase üle võidu ja sai poodiumil kaela pronksikarva medali. Mettisele on see karjääri jooksul juba seitsmes MK-etapi pronksmedal. Loodetavasti paraneb ka reis kiirelt ning Mettis saab juba nädala pärast algaval MK-etapil korraliku esituse teha.

Eesti delegatsioon koosseisus Aleksandr Marmeljuk, Grigori Minaškin ning Juhan Mettis jätkavad olümpiapunktide püüdmist sellel nädalavahetusel Buenos Airese MK-etapil.

 

Judoliit

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?