Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Judo Minaškin ja Mettis Argentiina MK-etapil hõbedal

Minaškin ja Mettis Argentiina MK-etapil hõbedal

Grigori Minaškin ja Juhan Mettis võitsid Argentiina MK-etapil olümpiapunktidele lisa kui mõlemad Eesti judokad võitsid hõbemedali. Minaškin (-100kg) alistas eelringides kõik vastased ipponiga ning sarnaselt eelmise nädalavahetuse MK-etapiga kohtus finaalis noore grusiini Gviniashviliga. Grusiin läks matši hindega waza-ariga juhtima, seejärel Minaškin viigistas sooritades waza-ari väärilise heite. Kohtumisest oli maadeldud 3 minutit kui maailma reitingu kuues number grusiin enda paremuse siiski maksma pani ja teise waza-ari väärilise heite sooritas, mis andsid kokku võidu grusiinile. Minaškin võitis seega Lõuna-Ameerikas kahel järjestikusel nädalavahetusel kaks hõbemedalit ning teenis korralikult olümpiapunkte.


Eelmise nädalavahetuse Peruu pronksmedalile lisas Mettis Argentiina hõbemedali kui võitis eelringides kõik vastased ipponiga. Finaalis ootas ees 2013.a MM-i hõbemedalimees Rafael Silva. Kahjuks Juhan aga finaalis ei maadelnud, kuna ei tahtnud riskida poolfinaalis saadud põlvevigastuse süvendamisega ja seetõttu võeti vastu otsus finaalist loobuda. Aleksandr Marmeljuk (-90kg) piirdus Argentiinas ühe võiduga.


Kokku võitsid Mettis ja Minaškin kahelt Lõuna-Ameerika MK-etapilt neli medalit: Minaškin kaks hõbedat ning Mettis pronksi ja hõbeda. Lisaks medalitele tuli mõlemale mehele lisaks ka olümpiareitingu punkte ning uuendatud edetabel selgub nädala alguses.


Judoliit