Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Judo Klen Kristofer Kaljulaidile EM 7. koht

Klen Kristofer Kaljulaidile EM 7. koht

Judo EM Poola suurlinnas Varssavis kulges Eesti jaoks mõneti ootuspäraselt, teisalt aga kurvalt ning lõppude lõpuks ka rõõmustavalt. Kõik matšil käinud mehed püüdlesid loomulikult parima poole, ent kuna Euroopa tase on nii tugev, siis ka pisemateks eksimusteks ruumi pole. Eesti koondist sekundeeris staažikas Andres Põhjala, kes on ka Juhan Mettise ja Mattias Kuusiku treener.

Mattias Kuusik ning Klen Kristofer Kaljulaid kehakaalus kuni 90kg pakkusid enim pinget. Päeva suurim rõõmustaja oli aga Klen Kaljulaid, kes kokkuvõttes tegi meeskonna parima soorituse ning platseerus seitsmendaks. Esimene matš poolakaga lõppes ipponiga Kleni kasuks, järgmine pingeline duell britt Max Stewartiga aga lisaajal wazari väärilise võiduga. Alexandar Kukolj Serbiast ei jätnud hambaid näitamata ning sillutas läbi meie mehe teed kuldmedali poole heites kohtumise kolmandal minutil Kleni ipponile. Peale mõningast taastumisaega tuli Klen taas matile, et silmnähtavalt indu täis valgevenelasele Varapayeu koht kätte näidata. Mõned head üritused Klenilt ja lõpurüseluse kukkumine wazarile tähendasid kohtumise lõppu ning väärikat 7. kohta meie mehele.

Mattias Kuusik jäi töökas matšis rootslasega peale wazariga ning vastane oli tõesti kõvast puust. Edasi tuli aga kohtumine kehakaalu ühe liidri ning hilisema 2. koha võitjaga Alex Clerget Prantsusmaalt ning siin ei aidanud kogenud judoka vastu ka Mattiase ramm ja tahe.

Kahjuks ei pääsenud koondise liidrid edasi oma esimestest kohtumistest. Juhan Mettis, raskeimate meeste kehakaalus, alistus tšehhist olümpiavõitja Krpalekile esimeset rünnakust tekkinud olukorras. Grigori Minaškin kehakaalus kuni 100kg kukkus näost juba loositabelit nähes. Naabrimehest Borodavko Lätist on tema komistuskivi juba mitmendat korda. Ka vaevab Grigorit kubemevigastus, mille tõttu sportlane EM-ilt otse operatsioonilauale suundub. Ehkki Grigoril oli võimalus matš õigepea kinnihoidmisega lõpetada, pääses vastane kinnihoidmisest ning peale vastastikuseid hoiatusi päädis matš Minaškini kahjuks hansokumakega minut enne normaalaja lõppu.

Mark Tširkini (-60kg) ning Kristjan Tõniste (-81kg) teekond oli vastupanust hoolimata sel korral sama üürike. Judomatti taasvallutav Andre Seppa kehakaalus kuni 73kg rõõmustas poolehoidjaid kauni ipponiga küproslase üle. Kahjuks vigastas ta võiduheidet tehes uuesti juba mõned nädalad tagasi vigastatud hüppeliigest ja järgmises kohtumises hilisema pronskmedalimehega Rustam Orujov (RUS) pidi vastase paremust tunnistama.

Eesti koondislased saabuvad tagasi Eestisse homme pärastlõunal.

 

Judoliit

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?