Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Karate Karate pääses 2020 Tokio Olümpiamängude programmi

Karate pääses 2020 Tokio Olümpiamängude programmi

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) kinnitas kolmapäeval need viis spordiala, mis võetakse nelja aasta pärast toimuvate Tokyo olümpiamängude kavva.

Uuteks spordialadeks on surfamine, rulasõit, sportronimine, karate ning pesapall/softball. Viis lisanduvat spordiala ei asenda ühtegi juba kirjas olevast 28 spordialast.

„See teeb Tokyo olümpiamängudest ühed ajaloo innovatiivseimad,“ sõnas ROK-i asepresident John Coates.

Tokyo olümpiamängude pealiku Yoshiro Mori sõnul oli vastuvõetud otsus „epohhiloov“, oma rahulolu avaldasid ka Maailma Pesapalli ja Softballi Konföderatsiooni president Riccadro Fraccari ning surfamise rahvusvahelise alaliidu president Fernando Aguerre.

Tulevaste olümpiamängude korraldajamaadel on senisest suurem võimalus kaasata neid spordialasid, mis on just seal populaarsed, et tõsta vaatajareitinguid ning ligi meelitada rohkem sponsoreid.

Juunis andis ROK teada, et viis uut olümpiaprogrammi lisatavat spordiala on keskendunud noortele ning on nii Jaapanis kui kaugemalgi väga populaarsed. „Kui need alad vastu võetakse, oleks tegemist tänapäevaste olümpiamängude programmi kõige põhjalikuma muutmisega,“ lisas ROK siis.

EKF

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?