Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Karate Nüke Cupil osales üle 150 karateka

Nüke Cupil osales üle 150 karateka

10. detsembril toimunud Nüke Cup oli Eesti Karate Liiga kolmas etapp. Osales üle 150 sportlase 12 klubist. Eesti sportlastele pakkusid konkurentsi külalised Soomest. Edukaimaks klubiks osutus Jyoshinmon 24 medaliga, millest 11 olid kuldset. Järgnesid Budo 17 ja Daigo 16 medaliga. Budol oli 11, Daigol 6 kuldset medalit.

Samal ajal toimusid Tallinna Spordihallis ka Eesti võistkondlikud meistrivõistlused. Osalesid võistkonnad Jyoshinmonist, Nükest, Daigost ja Budost. Eesti meistriteks naiskondlikus katas tulid õed Kati, Keit ja Krisli Lilium klubist Nüke. Tõsi, finaalis tuli neile napp võit teise Nüke naiskonna (Helen Sillaots, Kristin Tölpt ja Greete Tölpt) kohtunike häältega 3:2.

Naiste võistkondlikus kumites võitis Jyoshinmoni ja Daigo ühendnaiskond koosseisus Isabel Iošpa (Jyoshinmon), Roza Pokrištšuk (Jyoshinmon) ja Hanne-Loore Pajusoo (Daigo). Teisele kohale jäi Nüke naiskond koosseisus Ove Liis Mahhov, Marlen Peeba ja Kristin Tölpt. Esimeses kohtumises pidi Kristin Tölpt tunnistama Roza Pokrištšuki paremust 0:1. Teine kohtumine kulges samuti tasavägiselt, kuid kohtumise viimastel hetkedel õnnestus Isabel Iošpal sooritada punktivääriline käetehnika ning võita Marlen Peebat 1:0. Seega piisas Eesti meistrite selgitamiseks naiskondlikus kumites kahest kohtumisest.

Meeskondlikus kumites kohtusid Jyoshinmoni ja IVL ühendmeeskond Budo meeskonnaga. Jyoshinmoni võistkonnas olid Vadim Koževnikov, Amid Magerramov, Roman Mironištšenko (kõik Jyoshinmonist) ning Marko Pähklamägi (IVL). Budo meeskonnas olid Eduard Aleksandrov, Dmitri Voronin ja Dmitri Aronov. Budo võistkonnas oli 1 liige vähem ning seega algas kohtumine 1:0 Jyoshinmoni eduga. Esimene kohtumine Dmitri Voronini ja Vadim Koževnikovi vahel kulges tasavägiselt, mõlemad võistlejad olid tehnikaid sooritades ettevaatlikud ja ei võtnud erilisi riske. Kohtumine lõppes viigiga. Teises kohtumises Eduard Aleksandrovi ja Marko Pähklamägi vahel õnnestus Aleksandrovil sooritada kaks heidet koos punktiväärilise tehnikaga. Tulemuseks 6:0 võit Budole ja üldseis viigistus 1:1. Kolmandas kohtumises läksid vastamisi Dmitri Aronov ja Amid Magerramov (Eesti meeste absoluutne meister 2011). Magerramov pani oma paremuse maksma kohe esimestest hetkedest peale ja domineeris kogu kohtumise vältel. Tasuks veenev 7:0 kohtumise võit ning üldseisuga 2:1 võit Jyoshinmonile.

Võistlustulemustega saab tutvuda Eesti Karateföderatsiooni kodulehel.

Pildid Nüke Cup'ist asuvad siin, pildid Eesti võistkondlikest meistrivõistlustest asuvad siin.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?