Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Maadlus Algas rahvusvaheline maadluskuu!

Algas rahvusvaheline maadluskuu!

Rahvusvahelise Maadlusliidu (FILA) algatusel sai maikuu rahvusvaheliseks maadluskuuks. Nii algas maadluskuu ka Eestis, kus terve kuu vältel pühendatakse maadlustegevuste juures suuremat tähelepanu selle ajaloolise spordiala populariseerimisele ja rollile Eesti kultuuriruumis.

Kultuuriminister Rein Lang märkis, et maadlus on oma tugevuse ja silmapaistvate tulemustega maailma mastaabis pikka aega ka Eestile tuntust toonud. "Maadlus on väärikate traditsioonidega spordiala ja peaks edaspidi jääma ka olümpiaalade hulka," lisas minister Lang.

Eesti Maadlusliidu president Priit Piilmann: „Maikuu on maadluse võimalus tuua see väärikas spordiala rahvale veel lähemale. Koostöös kõikide maadluse toetajate ja harrastajatega anname endast parima, et maadlus jääks eestlaste teadvusesse veel kauaks ja kasvataks juurde tublisid sportlasi, kes meie kultuuri maailmale saavad tutvustada.“

Juba sel nädalavahetusel toimub meil üle Eesti kolm võistlust 4. mail Raplas Kehtna liud 4. mail Koosal 21. maiturniir Eldur Edela mälestuseks ja 5. mail Tallinnas 58. Georg Lurichi mälestusvõistlused kreeka-rooma maadluses..

Maadluse toetamine on lihtne: räägi maadlusest, tule võistlustele, tule trenni – hoia maadlust kui osa kultuurist enda teadvuses!

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?