Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Maadlusliidu pressiteade Moskva kongressist

Maadlusliidu pressiteade Moskva kongressist

Rahvusvaheline maadlusföderatsioon FILA pidas 18.mail Moskvas erakorralist kongressi. Kongressi eesmärgiks oli lõpetada tekkinud võimuvaakum mis tekkis seeläbi, et käesoleva aasta 16.veebruaril kutsuti tagasi endine FILA President Raphael Martinetti ning kohusetäitjaks määrati serblane Nenad Lalovic. Kuna võitluses 2020.a. olümpiamängudele kvalifitseeruvate spordialade hulka saamiseks peaks FILA-t esindama demokraatlikult valitud ja kõikide volitustega president, saigi kongress kokku kutsutud. Teiseks peateemaks kongressil oli maadluse atraktiivsuse tõstmine, sealhulgas maadlusreeglite muutmine.

Osa võtsid kongressist 111 riigi maadlusföderatsioonide esindajad.

Eesti Maadlusliidu delegaatideks olid alaliidu asepresident Urmas Land ja omaaegne tippmaadleja Gediminas Linas, kes omab väga häid sidemeid Venemaa ja teiste riikide maadlusföderatsioonide juhtkonnas.

Venemaa võttis kongressi korraldamist väga tõsiselt, kõik toimus suurejooneliselt Ritz-Carlton hotellis.

Kongressi külalisteks olid teiste seas Venemaa Olümpiakomitee president Aleksandr Zukov,

Venemaa spordiminister Vitali Mutko, ROK-i Täitevkomitee liige ja endine Venemaa Olümpiakomitee president Vitali Smirnov jpt.

Meedia huvi ürituse vastu oli erakordne, võitlus iidse spordiala olümpiamängudele jäämise nimel huvitab laiasid rahvamasse kogu maailmas.

Kongressil valiti salajasel hääletusel FILA uueks presidendiks senine kohusetäitja Nenad Lalovic (Serbia) suure ülekaaluga 125 poolt ja 7 vastuhäälega. Nenad Lalovic tänas oma sõnavõtus talle osutatud usalduse eest, samas märkis ka, et võtab suure vastutuse armastatud spordiala ees raskes olukorras.

Kohtumisel tekitasid suurimaid vaidlusi maadlusreeglite muudatused, mis peale pikki diskussioone vastu võeti ja hakkasid koheselt kehtima. Peamised muudatused reeglites: maadlusaeg on edaspidi 2x3 minutit 30 sekundilise vaheajaga, punktiskoor on ühine kahe poolaja peale. Oluliselt muutus kohtunike antavate hoiatuste süsteem ja sellest johtuvad tegevused. Maadlus muutub kindlasti aktiivsemaks ja vaadatavamaks publikule.

Muudetud reeglid jõuavad lähiajal alaliitudesse üle maailma ja võetakse koheselt kasutusele.

Kõik järgnevad suurvõistlused toimuvad juba uute reeglitega, esimene Eesti maadlejaid puudutav uute reeglitega läbiviidav suurvõistlus on juunioride EM, milline toimub Skopjes, Makedoonias juuli alguses. Muudatused maadlusreeglites pandi hääletamisele ja võeti vastu

Samuti oli arutlusel maadluse populariseerimisega seonduv, nimelt FILA on ülemaailmseks promo- ja meediapartneriks valinud meediaettevõtte TSE Consulting, kes suurte spordialade föderatsioonidest on ka FIBA (korvpall) ja IAAF-i (kergejõustik) partner. Kõik tehakse selleks, et taastada reputatsioon ROK-i ja publiku silmis.

Kokkuvõttes võib öelda, et FILA erakorraline kongress täitis püstitatud eesmärgi.

Jätkuvalt püsib üleval lootus, et ka Rahvusvaheline Olümpiakomitee Täitevkomitee valib mai lõpus maadluse 2020.a. olümpiamängudele kandideerimist jätkavate alade hulka.

Lõplik otsus tehakse 07.-10.septembril toimuval  ROK-i istungil Buenos Aireses.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?