Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Kultuuriminister toetab maadluse jäämist olümpiakavva

Kultuuriminister toetab maadluse jäämist olümpiakavva

Esmaspäeval, 17. juunil kohtusid Eesti Maadlusliidu president Priit Piilmann ja kultuuriminister Rein Lang, et arutada maadluse rolli Eestis ja selle püsimajäämist eestlaste seas olümpiamängude kavva tagasihääletamise valguses. Kohtumisel arutati ka maadluse ja teatri koostööd, millesse kaastakse ka Endla Teatri etendus „Seljatas 100 meest”.
 
Eesti kultuuriminister Rein Lang: „Eesti spordil on palju maailmanimesid, kes on Eestile au ja kuulsust toonud. Maadlus on üks neist. Selle väärika spordi kuulsusrikas ajalugu ulatub väga kaugele ja on näidanud ka praegu, et tublisid sportlasi, kes maailmas eestlaste tugevat spordilembust näitavad, tuleb üha peale. Maadluse järelkasvu eest tuleb hoolt kanda, et meie kultuurieksport jätkuks edukalt ka selles valdkonnas.”
 
Eesti Maadlusliidu president Priit Piilmann: „Maadluse olukord nii maailmas kui ka Eestis on praegu ärev, aga teisalt on praegusel hetkel meil suur võimalus tuua uusi ja vanu maadluse fänne spordialale lähemale. Olimegi ehk natuke liiga vaikseks jäänud. Eelmise aasta Londoni olümpia hõbe Heiki Nabi tõestas, et omas ringkonnas käib kõva töö, kuid nüüd on aeg see töö ka rahvani tuua. Oluline on luua järjepidev maadluse järelkasv.”
 
Eelnevalt on maadlust toetanud ka Riigikogu spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühm.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?