Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Maadlus Innovatiivsed lahendused maadluse atraktiivsuse tõstmiseks televaataja jaoks

Innovatiivsed lahendused maadluse atraktiivsuse tõstmiseks televaataja jaoks

Esmaspäeval 24. juunil kohtusid Madridis Rahvusvaheline Maadlusföderatsioon ja olümpiaprogrammi teleülekannete eest vastutav komitee.

Kokkusaamisel leiti, et maadlus on teinud olulisi samme televaatajasõbralikkuse suunas, eraldi toodi välja: naiste maadluse lisamine 2004 aastal; võistluste uus ülesehitus, kus kõik kaalukategooriad võistlevad samal päeval ja kaasatud on nii kreeka-rooma kui vabamaadlus; samuti videotehnika kasutuselevõtt kohtunike poolt. Maadlusreeglite muutused (passiivsuse karistamine, agressiivsuse premeerimine) toovad kaasa olukorra, kus maadlus lisaks ülimale füüsilisele jõukatsumisele muutub veel enam kiirete reaktsioonide ja leidliku mõttetöö spordiks.

Kohtumise tulemusena pakuti välja teletööstuse poolt mini kaamerate lisamise kohtunike külge, et oleks veel täpsemalt võimalik jälgida maadluse nüansse ja pakkuda unikaalne elamus televaatajale, samuti oleks võimalik monitoorida võistlejate biomeetriat ja seda paralleelselt esitusega televaatajani tuua. Midagi seesugust ei ole hetkel ühelgi teisel alal plaanis pakkuda.


Allikas:
Toeta Eesti Maadlust MTÜ

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?