Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Weidmani UFC edu lükkab ka maadlusele hoogu juurde

Weidmani UFC edu lükkab ka maadlusele hoogu juurde

Maadlus on endiselt võitlustules pesapalli/softpalli ja squashiga teel tagasi Olümpiamängudele aastal 2020. Endine NCAA maadleja Chris Weidman tõi ala taaskord rambivalgusesse võites eelmisel laupäeval legendaarset meistrit Anderson Silvat. Las Vegases peetud matš, kus Weidman Silva teises raundis nokauti lõi põhjustas tormi MMA ringkondades ja Weidmani maadlustaust pälvis tähelepanu mitte ainult Las Vegases vaid ülemaailmselt.

Antud hetkel, vaatamata ala populaarsusele, ei tunnistata MMA-d eraldi spordialana Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt, mistõttu MMA liigade juhid Dana White (UFC) ja Bjorn Rebney (Bellator) on avalikult toetama asunud maadluse teed tagasi Olümpiamängudele. MMA juhtfiguurid ei soovi konflikti astuda Olümpiakomiteega, ega elimineerida MMAlt võimalust saada olümpiaalaks, kuid MMA on otsustanud toeatada maadlust ja sedalaadi toetust ei pakuta ühelegi teisele Olümpiamängude kavva tagasipürgivale alale. Samuti on maadlejad tänulikud toetuse eest vaatamata sellele, et Olümpiakomitee peab MMA-d vastuoluliseks ja vägivaldseks spordialaks.

Weidman oli üks endistest maadlejatest, kes on avalikult toetanud maadlust ja kannab maadluse auks ka "USA wrestling" tatoveeringut seljal. Lisaks temale toetasid laupäeval avalikult maadlust veel Frankie Edgar ja Mark Munoz. Paljud UFC ja Bellatori säravaimad tähed on maadlust toetanud omal käel ja läbi sotsiaalmeedia. Enne septembris toimuvat ROK-i hääletust on oodata sportlaste aktiivsuse  tõusu.

bleacherreport.com

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?