Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Maadlus Heiki Nabi võitis Saksamaa Bundesliigas rootslast Johan Eureni ja sõidab sõjaväelaste MM-ile Iraani

Heiki Nabi võitis Saksamaa Bundesliigas rootslast Johan Eureni ja sõidab sõjaväelaste MM-ile Iraani

Saksamaal Bundesliigas on Heiki Nabi käesoleval hooajal olnud edukas. Heiki koduklubiks Saksamaal on maadlusklubi KSV Köllerbach ja momendil ollakse võiskondlikult teisel positsioonil.

Hooaja esimese matsi võitis Heiki sakslase Christian Johni punktidega 5-1.  C. John parim tulemus on  juunioride EMi kuldmedal. Teise võidu teenis eestlane itaalia maadleja Daigoro Timoncini alistamisega , punktidega 2:0.viimase parimaks tulemuseks on üliõpilaste maailmameistrivõistlustel võidetud hõbemedal.

Kolmandas matsi tuli Heikile vastaseks olümpiamängude poolfinaalis vastaseks olnud rootslane Johan Euren, Heiki maadlus oli kindel, võit 1-0. Nabi on peale olümpiat korra Eurenile ka kaotanud, 2012. a Kristjan Palusalu mälestusvõistlustel. Euren võitis  olümpiamängudel pronksmedali.

Neljandas matsis võitis Heiki tsehhi David Vala`t punktidega 1-0. Vala parimad tulemused on Euroopa täiskasvanute mv hõbemedal ja maailmameistrivõistluste pronksmedal juuniorite vanuseklassis.

Saksamaa Bundesliiga eelvõistluste jõuproovid alagasid augusti lõpus ja kestavad detsembrini. Bundesligasse on koondunud paljud maailmas tituleeritud maadlejaid, igal nädalavahetusel toimub loosimise käigus kahe klubi vaheline kohtumine, kus igas kehakaalus on mõlemal klubil esindatud üks maadleja. Finaal toimub jaanuaris, kuhu pääseb neli eelneva hooaja parimat meeskonda. Meeskondi on esimeses liigas 17, teises liigas 24 ning liigasid  on kokku kuus. Saksamaa maadlusliitu kuulub rohkem kui 10 000 maadlusklubi!

Eestlaste maadluskoolkonnast on Bundesliigas  maadelnud: Eerik Aps, Toomas Proovel, Vello Pärnupuu, Einar Kont, Kristjan Press, Helger Hallik, Anar Zeinalov, Andreas Steinbach. (viimane oli siis juba SLV koondislane)

22-28. oktoobril toimuvad Iraanis, Teheranis sõjaväelaste maailmameistrivõistlused, Eesti Kaitseväe meeskonnas võistleb  ka Heiki Nabi.

 

Vahendas: Voldemar Press, SK Englas

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?