Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus August Englas 85

August Englas 85

August Englas. Allikas: internetAugust Englas. Allikas: internetAugust Englas saab 15. jaanuaril 2010.a. 85. aastaseks. Tema elutööks on olnud tegelemine maadlusega nii tippsportlasena kui ka tipptreenerina. Treenerina töötas August Englas “Tööjõureservides” 1957 - 1980 Väljapaistvaks sportlikuks tulemuseks on tolleaegses NSV Liidus 7 kordseks meistriks tulek ja saavutuste tipuks kahekordseks maailmameistriks saamine kreeka-rooma maadluses ja vabamaadluises aastatel 1953 ja 1954 aastal. Helsingi Olümpiamängudel 1952.a. jäi saavutuseks 4.koht. Rahvusvaheliste üliõpilasmängude kolmekordne võitja aastatel 1949-1952 , kahekordne NSV Liidu teeneline meistrisportlane mõlemas maadlusliigis. 50 ndate aastate esimese poole maailma parim poolraskekaallane.

 

 

 

Kahjuks eduka sportliku karjääri lõpetas raske õlavigastus. Avalikkus on hinnanud kõrgelt August Englase maadlustulemusi. Maadlejate võidud tippvõistlustel on alati eriliseks tunnustuseks Eestile kui spordiriigile ja eeskujuks noortele põlvkondadele. August Englase õpilased on tulnud samuti NSV Liidu meistriteks erinetes vanuseklassides kümnel korral. Parimaks õpilaseks oli NSV Liidu meister Tiit Madalvee.

Riiklikul tasandil on August Englast autasustatud 1999.a. Valgetähe 4. klassi teenetemärgiga. August Englas on Tallinna aukodanik alates 1996.a.

August Englas on Eesti Maadlusveteranide Ühenduse president ja külastab aktiivselt maadlusvõistlusi Eestis.

Allikas: www.maadlusliit.ee

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?