Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Märtsi matihullus: Ameerika testpinnas tulevastele Olümpiatähtedele

Märtsi matihullus: Ameerika testpinnas tulevastele Olümpiatähtedele

Enne kui Ameerika maadlejad saavad Olümpial kõrgeid kohti püüda, peavad nad üle elama rasked NCAA I divisioni maadlusmeistrivõistlused. Selle aasta turniir - olles kindlasti kõige olulisem ja polulaarsem maadlusüritus USA-s- leiab aset Oklahoma Citys, mis on maadlushuvi ja talendi poolest üks olulisemaid punkte Ameerikas. Võistlusest võtab osa 330 parimat ülikoolimaadlejat rohkem kui 70-st koolist ja kaheksal matil maadeldakse üle 500 matši kolme päeva jooksul. Vaatamas on rohkem kui 20 000 maadlusfänni, kes on riietunud oma kooli värvidesse: must ja kollane Iowa Ülikooli pooldajaskonnal, valge Penn State, oranž Oklahoma State ja Cornell karneoolis jne.

NCAA meistrivõistlusteks peetakse juba 86 aastat. Suuur enamus USA koondise maadlejatest nii olümpiakoondises kui maailmameistrivõistluste koondises on NCAA I taustaga.Viimase kümnendi jooksul on kolm Olümpiakullaga dekoreeritud meest tulnud NCAA haridusasutustest: Jordan Burroughs Nebraska Ülikoolist ja Jake Varner, Cael Sanderson Iowa State Ülikoolist. Mitte ainult Ameerika maadlejatele ei ole ülikoolide liiga turniirid olulised- viimase 20. aasta jooksul on igal Olümpial olnud esindatud keegi, kes NCAA liigas võistelnud ja nüüd esindab oma kodumaad. Londoni Olümpiamängudel tegid kaasa NCAA liiga võitjad Franklin Gomez ja Matt Gentry, esimene neist siis Poerto Rico lipu all ning teine Kanada. 1964. ja 1968 aastatel võitis kolmekordne NCAA tšempion Yojiro Uetake Jaapanile Olümpiakullad.

Kuna NCAA maadlustšempionid on pildis ka rahvusvahelistel võistlustel on NCAA I maadlusmeistrivõistlused üha polulaarsemad ja prestiižemad: aasta-aastalt suurenevad võõrustajalinnad ja vaatajaskonnad. 2016 peetakse NCAA meistrivõistlusi Ameerika suurimas linnas-New Yorkis, kus vaatajaskond kutsutakse Madison Square Gardenisse võistlustele kaasaelama. Võistlusi kannab üle ESPN olles nii nähtav miljonitele vaatajatele üle Ameerika, kes kaasa elades oma lemmik maadlejatele võibolla ei tajugi, et aitavad ka Ameerika Olümpiamaadluse tuleviku südamelöökidele kaasa.

Eelmise aasta kokkuvõte : http://youtu.be/Ii3Gnu-kLe8


Allikas: http://www.fila-official.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1186%3Amarch-matness-americas-proving-ground-for-future-olympic-stars-&catid=60%3Aactualite&Itemid=100235&lang=en

Vahendas: SK Englas/http://skenglas.weebly.com/

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?