Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Maadlus Maadluse MM 2014: kes on Nabi peamised konkurendid?

Maadluse MM 2014: kes on Nabi peamised konkurendid?

Foto: maadlusliit.eeMaailmameistrivõistlused toimuvad Taškendis, Uzbekistanis. Ajavahemikul 8-14. september. Võistlused toimuvad naiste-, vaba- ja kreeka-rooma maadluses. Eestis esindavad: Epp Mäe, Ardo Arusaar ja Heiki Nabi.

Raskeimate meeste maadlust on taas põnev jälgida, kuna kõik tugevamad kreekaroomlased  on medalitaotlejatena rivis. Kes siis on Heiki Nabi konkurendid MMil?

Üks enim tiitleid võitnud maadleja on kuubalane Mijaín López Núñez, kes Taškendis on peafavoriidina võistlustules. Kaheksa  tippvõistluste medalit teevad temast lausa supermaadleja -  kaks olümpiakulda, neli maailmameistrivõitluste kulda ja  kaks hõbemedalit!

2014. aastal on ta juba võitnud neli suurturniiri, kaasaarvatud Panameerika mängud. Tema viimane rahvusvaheline kaotus oli 2011. aasta  MMi finaalis türklasele Riza Kayaalp`ile.

Rıza Kayaalpil on auhinnakapis lisaks MM tiitlile, kaks MMi  pronksmedalit 2009. ja 2013. aastal ning olümpiamängude pronksmedal 2012.aastal. Hetkel on Kayaalp maailma reitingutabelis esikohal ja on 2014. aastal olnud võitmatu neljal turniiril, sealjuures ka EMil.

Tiitlikaitsja Heiki Nabi sattus raskesse olukorda peale Ungari maailmameistivõitlusi, kui raskekaallastele lisati juurde koguni kümme kg.

Nabi on võistlenud peale MM-i kuuel rahvusvahelises turniiril ja jõudnud medalini ainult  kahel korral - Stockholmi Openil sai hõbemedali ja pronksmedali Golden Grand Prix Bakuus, kus võitis rootslast Eureni ja kasahhi Nurmakhan Tinalievit. Euroopa meistrivõitlustel kaotas Nabi juba avamatšis, hetkel maailma reitingutabelis 14. kohta  hoidvale aseri maadlejale Sabah Shariatile.

Nabi hoiab FILA edetabelis 12. kohta, kuid omab tõelist potensiaali võitmaks kõiki vastaseid!

Maailma reitingutabelis hoiab kolmandat kohta 2013. aasta maailmameistrivõistluste pronksmedali võitja Johan Magnus Euren Rootsist.

Euren on rahvusvahelistel turniiiridel medalikohale jõudnud kuuel korral seitsmest. Esikohani jõudis ta neist neljal korral. Euroopa meistrivõistlustel saavutas ta pronksmedali, ainsa kaotuse sai ta FILA reitngutabeli seitsmendalt, bulgaarlaselt Lyubomir Dimitrovilt. Euren võitis 2012. Olümpiamängudel pronksmedali.

35. aastane, suurte kogemustega, leedulane Mindaugas Mizgaitis loodab võita oma esimese maailmameistrivõistluste medali. See on tema jaoks juba 11-s kord võistelda MMil.

Hetkel hoiab leedulane reitingutabelis 4. kohta . 2014. aastal on ta saavutanud medalikoha kolmel rahvustvahelisel turniirl kuuest. Euroopa meistrivõistlustel saavutas ta 9. koha.

Oma ainukese tiitlivõistluste medali võitis ta 2008. aasta olümpiamängudel, kus oli kolmas.

2011. a. MMi pronksmedalivõitja, iraanlane Bashir Asgiri Babajanzadeh, ei võistelnud 2013. aastal, kuid hoiab hetkel tabelis viiendat kohta. Ta on võitnud 2014.aastal medali kahel FILA turniiril.

2014. aasta Üliõpilaste maailmameister ungarlane Balint Lam asendab esmakordselt viiekordset maailma hõbemedalisti Mihaly Deak Bardost, ühtlasi tähistab see ka uut ajastut Ungari  kuulsas raskekaalumaadluse ajaloos.

Kindlasti on osav “kaardisegaja” kolmekordne MM-pronks, kasahh Nurmakhan Tinaljev. Alates eelmisel aastal võidetud pronksmedalist on ta võitnud ka kaks olulist rahvusvahelist turniiri. Hetkel hoiab ta reitningutabelis kümmnendat kohta.

Ameeriklane Robby Smith võistleb MMil teistkorda. Mullu saavutas ta viienda koha ja loodab seekord samuti pretendeerida medalile. Tänavu on ta võitnud kolm rahvusvahelist turniiri .

 

Hetkeseis FILA reitingutabelis :

1. Riza KAYAALP (TUR)

2. Mijain LOPEZ NUNEZ (CUB)

3. Johan Magnus EUREN (SWE)

4. Mindaugas MIZGAITIS (LTU)

5. Bashir Asgiri BABAJANZADEH (IRI)

6. Attila GUZEL (TUR)

7. Lyubomir DIMITROV (BUL)

8. Behnam MEHDIZADEH (IRI)

9. Balint LAM (HUN)

10. Nurmakhan TINALIEV (KAZ)

11. Kiril GRYSHCHANKO (BLR)

12. Heiki NABI (EST)

13. Iakobi KAJAIA (GEO)

14. Saba SHARIATI (AZE)

15. Iosif CHUGOSHVILI (BLR)

16. Murat RAMONOV (KGZ)

17. Vasily PARSHIN (RUS)

18. Aleksander CHERNETSKI (UKR)

19. Radhouane CHEBBI (TUN)

20. Ramon Antonio GARCIA (DOM)

 

Allikas: http://www.teamusa.org/USA-Wrestling/Features/2014/September/04/World-Championships-preview-in-Greco-Roman-Wrestling-at-130-kg

Vahendas: www.englas.ee

 

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?