• Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Eesti maadlejad tõid rekordarvu medaleid Põhjamaade meistrivõistlustelt

Eesti maadlejad tõid rekordarvu medaleid Põhjamaade meistrivõistlustelt

Norras Bodos toimusid Põhjamaade meistrivõistlused kreeka-rooma ja naistemaadluses, kus Eestist oli kohal arvukas delegatsioon 31 sportlasega, neist 18 saavutasid auhinnalise koha.

Põhjamaade meistriteks tulid Edvin Kin ( kadetid, -46 kg) ja Helary Mägisalu ( juuniorid , -50 kg) kreeka-rooma maadluses.

Meie kõige tituleerituim maadleja, Euroopa Mängudeks valmistuv kahekordne maailmameister Heiki Nabi ( -130 kg) sai 3 kindla võidu kõrvale kahjuks napi ( punktid 2:2) kaotuse ammuselt rivaalilt Johan Euren`ilt ( Rootsi), seega Heikile 2.koht.

Ülejäänud Eesti medalivõitjad : naistemaadluses 2.koht Triinuly Veimann ( kadetid, -46kg), 3.koht Greeta Staal ( kadetid, -70 kg), 2.koht Liis Järvamägi ( -58 kg) ja 3.koht Anette Traks ( -63 kg).

Medalivõitjad kreeka-rooma maadluses : kadettide vanuserühmas 2.koht Oleg Tsaban ( -42 kg), 2.koht Jegor Jakovlev ( -58 kg), 3.koht Hans Uku Leitham ( -63 kg), 3.koht Randel Uibo ( -69 kg) ja 3.koht  Joan-Taaniel Sevtsov ( -100 kg), juunioride vanuserühmas :2.koht Ott Saar ( -60 kg), 3.koht Kevin Baumann ( -96 kg) ja 2.koht Artur Vititin ( -120 kg),

täiskasvanute arvestuses : 3.koht Hardo Toots ( -80 kg), 2.koht Eerik Aps( -85 kg) ja 2. koht Alo Toom ( -98 kg).

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti delegatsioon saavutas oma viimaste aastate parima medalisaagi Põhjamaade meistrivõistlustelt, kus seekord osalesid Norra, Taani, Rootsi, Soome, Leedu ja Eesti sportlased.