Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Eesti maadlejad lähevad Las Vegasesse püüdma Rio de Janeiro OM-i kohti

Eesti maadlejad lähevad Las Vegasesse püüdma Rio de Janeiro OM-i kohti

7.-12. septembrini toimuvad USA-s Las Vegases maadluse maailmameistrivõistlused. Seekordsete tiitlivõistluste tähtsust tõstab asjaolu, et väljajagamisele lähevad esimesed 2016.a. Rio de Janeiro OM-i kohad maadluses. Iga kehakaalu 6 paremat sportlast toovad oma riigile OM-i kohad. Veel saavad maadlejad võimaluse olümpiakohtasid püüda 2016.a. kevadel toimuvatel kvalifikatsiooniturniiridel.

Las Vegases esindavad Eestit kuus sportlast. Tituleerituim neist on kreeka-rooma maadluse kahekordne maailmameister ja Londoni OM-i hõbe Heiki Nabi (-130 kg), kes võistleb 8.septembril. Lisaks Heiki Nabile osalevad kreeka-rooma maadluses 2014.a. MM-i ja Londoni OM-i 8. koha mees Ardo Arusaar (-98 kg, 7.09) ja Alo Toom (-85 kg, 9.09). Naistemaadluses on ainsa Eesti esindajana matile minemas Epp Mäe ( -75 kg, 10.09), mulluse MM-i 5. koha ja tänavuse U-23 EM-i hõbeda omanik. Vabamaadluses on võistlemas Aleksei Baskakov (-57 kg, 12.09) ja Ragnar Kaasik (-97 kg, 11.09).

Eesti sportlasi on Las Vegases abistamas kreeka-rooma maadluse peatreener Henn Põlluste, treener Ivar Kotkas, üldfüüsilise treener Aleksander Jairus ja füsioterapeut Toomas Proovel. Vastutusrikast kohtunikutööd teeb MM-il rahvusvahelise I-S kategooria kohtunik Peep Arold.

Las Vegase MM-i koduleht http://www.vegasworlds2015.com/

Rahvusvahelise Maadlusföderatsiooni UWW kodulehel info  https://unitedworldwrestling.org/event/world-championship-senior-1

 

Maadlusliit

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?