Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Spordimuuseumile tehti hinnaline annetus

Spordimuuseumile tehti hinnaline annetus

1924. aasta Olümpiamedal30. novembril toimus Eesti Spordimuuseumis tänavuse maadlusaasta pidulik lõpetamine. Ürituse käigus andis Eesti Maadlusliidu president Heino Priimägi spordimuuseumile annetusena üle maadleja Roman Steinbergiga seotud materjalid, sealhulgas 1924. aasta Pariisi olümpiamängude pronksmedali.

 

Annetuse tegijaks oli maadlusliidu asepresident Priit Piilmann, kes oli mitmed esemed selleks puhuks ka restaureerida ja korrastada lasknud. Üleantavate esemete hulgas väärib kindlasti eraldi tähelepanu olümpiamedal, mille jõudmine muuseumisse on alati suursündmuseks. Praegusel juhul tõstab kingituse väärtust see, et selle võitmisest on möödunud rohkem kui 85 aastat ning et seniajani puudus avalikkusel teave medali saatusest. Lisaks olümpiamängude pronksmedalile jõudis muuseumisse ka Steinbergi olümpiadiplomi, olümpiamängudest osavõtjamedali, mitmeid fotosid ning teisi medaleid ja auhindu.

Roman Steinberg tõusis Eesti maadlejate tippu 1920. aastate alul, tulles mitmel korral ka Eesti meistriks. 1924. aasta Pariisi olümpiamängudel õnnestus Steinbergil 4 võidu ja 1 kaotusega välja võidelda pronksmedal kreeka-rooma maadluse keskkaalus. Tema edukas karjäär jätkus pärast olümpiamänge mitmetel rahvusvahelistel võistlustel. Paraku kustutas tuberkuloos Roman Steinbergi eluküünla 1928. aastal.

Allikas: Eesti Maadlusliit

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?