RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Epp Mäe juunioride EM-il kolmas

Epp Mäe juunioride EM-il kolmas

Foto: juniorwrestling2011.comSerbias peetud juunioride Euroopa Meistrivõistlustel saavutas Epp Mäe kolmanda koha. Aleksei Baskakov tuli oma kehakaalu vabamaadluses kaheksandale kohale.

Epp Mäe maadles 24. juunil ja eelülesandmise põhjal oli tema kehakaalus 72 kg 13 naismaadlejat. Esimesena kohtus Epp ungarlanna Zsanett Nemethiga, keda õnnestus 2-0 (2-0, 4-0) võita. Järgmises matšis tuli vastu võtta kaotus kindlalt favoriidilt venelanna Natalja Vorobjovalt. Kuna Vorobjova pääses finaali sai Epp Mäe võimaluse lohutusringis maadelda ukrainlanna Nataliia Utkinaga, keda õnnestus võita 2-0 (5-0, 6-2). Seetõttu sai toimuda kolmanda koha kohtumine rumeenlanna Laura Gavriluciga. Epp alistas vastase seljavõiduga ja võitis 3. koha ning pronksmedali. Teise pronksmedali sai serblanna Svetlana Tuba Una.
Riikidest võitis Venemaa 58 punkti, teine oli Ukraina 47 punktiga ja kolmas Valgevene 41 punktiga. Eesti jäi 8 punktiga kuueteistkümnendaks. Kokku oli naistemaadluses 29 riiki.
Meenutuseks: Epp Mäe saavutas 2009.a. samas Zrenjaninis Euroopa kadettide meistrivõistlustel (16.-17.a. vanuses) 2. koha kehakaalus 70 kg. Epp Mäe seniseks parimaks tulemuseks Euroopa juunioride meistrivõistlustel oli 2009.a. Gruusias Tbilisis saavutatud 3.koht.

22. juunil peetud vabamaadluse matšides osales 55 kg kehakaalus 20 sportlast. Aleksei Baskakov kohtus esimesena sakslase Nico Antonio Zarconega ja võitis 2-1 (5-5, 2-1, 6-0). Järgmises matšis tuli aga Alekseil vastu võtta kaotas ukrainlasele Vitali Gurskile 0-2 (0-7, 1-7). Lohutusringi pääsemiseks oleks ukrainlane pidanud jõudma finaali mida aga ei juhtunud. Aleksei Baskakovile saavutuseks jäi suurepärane 8.koht.
Treener Aleksei Hapovi võistlusjärgse intervjuu põhjal oldi veidi pettunud kuna loodeti saada medalit. Selleks võistluseks treeniti palju ja samas pidi ka palju kaalu langetama, näiteks võistluseelsel päeval veel 3 kg, et jõuda täpsesse kaalu 55 kg.
Kuldmedalile tuli Vladimir Kintsegasvili (Gruusia), hõbedale Arsen Kuramagomedov (Venemaa) ning pronksile Galib Alijev (Aserbaidzaan).
Riikide paremusjärjestus jagunes järgmiselt: esimesel-teisel kohal Venemaa ja Gruusia mõlemad 63 punkti, kolmandal kohal Aserbaidzaan 53 punktiga. Eesti jäi 3 punktiga seitsmeteistkümnendaks. Kokku osales vabamaadluses 26 riiki.
Meenutuseks. Aleksei Baskakov saavutas 2009.a. Euroopa juunioride meistrivõistlustel  7.koha kehakaalus 50 kg.

Allikas: Maadlusliit