Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Viis eestlast maadlevad MM-il olümpiakoha pärast

Viis eestlast maadlevad MM-il olümpiakoha pärast

Türgi MMEsmaspäeval, 12. septembril, algavad Türgis Istanbulis maailmameistrivõistlused maadluses. Esimese kuue hulka tulemine tagab sportlasele koha 2012. aasta Londoni olümpiamängudel.

Eesti koondist on esmaspäeval esindamas kreeka-rooma maadluses Anar Zeinalov (55kg), Ardo Arusaar (96 kg) ja teisipäeval Eerik Aps (84kg) ning Heiki Nabi (120kg). Treenerina on neil kaasas Henn Põlluste. Reedel, 16. septembril esindab Eesti koondist naistemaadluses Epp Mäe. Mäele on see esimene võistlus täiskasvanute MM-il, treeneritena on tal kaasas Arvi Aavik ning Riho Mäe.

Istanbulis pääseb olümpiale võistlema kokku 108 sportlast (42 kreeka-rooma maadlejat, 42 vabamaadlejat ja 24 naismaadlejat - igast kehakaalust kaks). Türgis on ühtlasi ka selle aasta viimane võimalus olümpianormi täitmiseks.

2012. aastal on tulemas veel kolm turniiri, millel on võimalik endale olümpial osalemine kindlustada - võistlustel 18. kuni 22. aprillini Bulgaarias, 25. kuni 29. aprillini Hiinas ning 2. kuni 6. maini Soomes.

Turniiride kaudu pääseb olümpiamängudele 344 maadlejat (133 kreeka-rooma maadlejat, 133 vabamaadlejat, 72 naismaadlejat). Lisaks on kolm kohta reserveeritud korraldajamaale ning kolm lisakohta jagab laiali olümpiamängude korralduskomisjon. Pekingi olümpiamängude jaoks taotleti komisjoni kaudu kohta ka 2006. aasta maailmameistrile Heiki Nabile, kuid kõik lisakohad otsustati ära anda Hiina maadlejatele.

Allikas: Mehis Kard / Maadlusliit

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?