RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Maadlus Eerik Apsil jäi olümpiakohast puudu üks võit (VIDEO)

Eerik Apsil jäi olümpiakohast puudu üks võit (VIDEO)

Foto: fila.comTürgis toimunud maailmameistrivõistlustel Kreeka-Rooma maadluses pääses Eerik Aps lohutusringi mille matšivõidu korral oleks ta saanud olümpiapääsme. Paraku tuli venelaselt Khugajevigilt vastu võtta kaotus. Ka teiste Eesti koondise maadlejate kohad kahjuks esikümne hulka ei mahtunud.

Esmaspäeval, 12. septembril maadlesid Eesti koondislastest Anar Zenalov 55kg ja Ardo Arusaar 96kg.
26. aastane Anar oli esimeses ringis vaba ning kohtus teises ringis 19. aastase poolaka Dawid Ersaticuga keda õnnestus 2-1 võita. Järgmises tasavägises kohtumises läks Anar kokku ungarlase Peter Modosega, kellelt tuli kahjuks vastu võtta kaotus 1-2. Kuna ungarlasel finaali pääseda ei õnnestunud siis jäi Zenalov lohutusringist välja ning MM kohaks sai viieteistkümnes.
23. aastane Ardo Arusaar kohtus esimesena ukrainlase Dimitri Timchenkoga ning kaotas temale 1-2. Nagu Zenalovi vastane, ei suutnud Timchenko finaali pääseda ning Arusaare kohaks jäi tänavu kahekümne üheksas.

Teisipäeval, 13. septembril võistlesid Heiki Nabi 120kg ja Eerik Aps 84kg.
Heiki Nabi kohtus Armeenia esindaja Juri Patrikejeviga. Venemaa päritoluga maadleja on kuulunud aastaid raskekaalu parimate hulka. Heiki kaotas Juri Patrikejevile 0-2 ning hiljem Patrikejev kuubakale Mijain Nunez Lopezele. Nabi maadlus sellega lõppes - 27. koht.
Eerik Aps kohtus Said Moullaga Marokost ja võitis teda 2-0. Eeriku järgmine vastane oli paari Leedu-Ungari võitja leedukas Laimutis Adomaitis. Eerik võitis leeduka 2-1 kuid kaotas poola maadlejale Damian Janikowskile 0-2. Eeriku õnneks pääses Poolakas finaali võiduga türklase Nazmi Avluca üle 2-0 ning tänu sellele sai Eerik maadelda lohutusringis venelase Khugajeviga. Võidu korral oleks Eerik läinud maadlema türklase Nazmi Avlucaga 3-5 koha pärast. Apsi kohaks MM-il sai 15. koht.