Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Muud Võitlussportlased üle Eesti kutsuvad verd loovutama

Võitlussportlased üle Eesti kutsuvad verd loovutama

Juba homme, neljapäeval, toimub üle-eestiline doonorluskampaania Raju doonoriks!, kus Eesti sportliku vabavõitluse liiga Raju võitlejad ja Eesti koondise maadlejad kutsuvad koostöös Eesti verekeskustega häid inimesi verd loovutama.

„Meie eesmärgiks on teadvustada avalikkusele veredoonorluse ja tervislike eluviiside tähtsust, kutsuda inimesi üles verd andma ja arendada võitlussportide tuntust Eestis,“ kommenteerib ettevõtmist Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar.

„Maadlus on võitlusspordi selgroog. Maadlejad on tugevad ja teotahtelised inimesed ning tugevate kohustus on aidata ka teisi. See rammus veri leiab kindlasti õige kasutuse ja tee abivajajateni,“ põhjendab maadlejate osalemist üleskutses juba 18. eluaastal doonorlusega algust teinud Toeta Eesti Maadlust liikumise eestvedaja Martin Plaser.

Tallinna Ühisgümnaasiumi tervisenõukogu esimees Kai Tajur lisab: „Kool kasvatab noori doonoreid ja väärtustab sportlikku eluviisi. Tore, et projekt "Raju doonoriks!" ühendab endas neid mõlemaid.“

Üle-eestilise kampaania „Raju doonoriks“ käigus on võimalik verd loovutada:

Tallinnas: Tallinna Ühisgümnaasiumi võimlas (Pärnu mnt 71)
Avatud kell: 11.00 – 15.00

Tallinnas: Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuses (Ädala 2)
Avatud kell: 11.00 – 19.00

Tallinnas: DoonoriFoorumis (Narva mnt 5, Foorumi keskuse 4. korrusel).
Avatud kell: 11.00 – 19.00

Tartus: Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuses (L. Puusepa 1a)
Avatud kell: 8.00 – 18.00

Pärnus: Pärnu Haigla veretalituses (Metsa 1)
Avatud kell: 13.00 – 16.00

Kohtla-Järvel: Ida-Viru Keskhaigla vereteenistuses (Ravi 10D, polikliiniku 3. korrusel)
Avatud kell: 8.30 – 15.00

Päeva paremaks sujumiseks ning suuremate järjekordade vältimiseks on avatud ka eelregistreerimine: http://goo.gl/23eUIL. Samuti loositakse kõikide eelregistreerunute vahel välja kaheksa Olly RAJU 12 lähikohapiletit.

Kuna doonorlus on vabatahtlik, siis on Eestis vere loovutajateks hea tahtega inimesed, kes väärtustavad teiste aitamist ning hoolitsevad ka enda eest. Doonorlus ei maksa doonorile midagi. Protsess on valutu ja ajakulu sellele on väike (ligikaudu 45 minutit, esmakordsele doonorile veidi kauem).

2011. aastal alguse saanud kampaania toimub homme juba kuuendat korda. Kogu selle aja jooksul on kokku toodud ligikaudu 500 doonorit, kellest pea 150 on olnud esmakordsed. Tänavu on üleskutsega liitunud ka Eesti maadlejad ja mittetulundusühing Toeta Eesti Maadlust.

Doonorluse kohta saab lähemalt lugeda Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse kodulehelt: http://www.verekeskus.ee/

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?