Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Muud Rahvusvaheline maadlusliit FILA tunnustas jalgpalli legendi Franz Beckenbauerit

Rahvusvaheline maadlusliit FILA tunnustas jalgpalli legendi Franz Beckenbauerit

SALZBURG, AUSTRIA-- Saksa jalgpallilegend Franz Beckenbauerit tunnustati panuse eest Olümpiamaadluse heaks. Beckenbauerile anti Salzburgis peetud Austia ja Saksamaa maadlusföderatsiooni tseremoonial kõrgeim autasu, mida FILA väljastab - Kuldne kee, mida tavapäraselt saavad vaid riigipead.
Mais, mil seoses püüdlusega Olümpiamängudel püsima jääda oli maadlusringkondades kriitiline aeg, algatas Beckenbauer kampaania maadluse toetuseks. Tema poolt tuli maadlusele tugev toetussignaal, samuti pidas Beckenbauer läbirääkimisi Saksa olümpiakomitee liikme Thomas Bachiga, kellest sai hiljem ROK-i president ja samuti kindlameelne maadluse toetaja.
Sellest toetusest sai abivahend Buenos Airese hääletusel, kus ROKi täiskoosseis otsustas juba esimeses ringis jätta maadlus olümpiaprogrammi alles. Beckenbaueri maadlusarmastus on pärit lapsepõlvest, mil ta suurim soov oli maadlejaks saada. Tema treenerid aga arvasid, et ta on liiga kõhna ja võiks mingit muud ala proovida; maailm on tänulik, et ta jalgpalli valis. Beckenbauer on ainuke mees, kes on võitnud maailmameistrivõistluste karika nii mängija kui mänedzerina ning keda siiani peetakse üheks parimaks mängijaks jalgpalli ajaloos. Ta oli Lääne-Saksamaa võistkonna kapten, kui nad võitsid Maailmakarika ja Euroopa meistritiitli ja ta on juhtinud Müncheni Bayerni meeskonna kolmele järjestikkusele võidule Euroopa Karikal. Auhinnatseremoonia lõpus ütles Nenad Lalovic:“ Franz on juba võitnud kõigi jalgpallifännide südamed maailmas, sel aastal vallutas ta ka kõikide maadlusfännide südamed.“


vahendas Toeta Eesti Maadlust
 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?