Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Spordialad Võitlussport

Võitlussport

Võitlussport on kontaktne* spordiala, milles kaks võistlejat võitlevad üksteise vastu, lähtuvalt selle konkreetse spordiala reeglitest.

Võimalusi erinevate võitlussportide liigitamiseks on mitu, neist kõige lihtsam ja loogilisem on spordialade jagamine lubatud tehnikate alusel. Sellisel juhul jagatakse võitlusspordid löögialadeks ja maadlusaladeks - see tähendab aladeks, kus vastast võib lüüa, ja aladeks, kus vastast lüüa ei või. Löögialade alla kuuluvad näiteks karate, poks ja taipoks. Maadlusalade hulka loetakse muuhulgas kreeka-rooma maadlus, brasiilia jiu-jitsu ning sumo. Lisaks saab võitlussporte jagada ka võitlusdistantside alusel - püstivõitlus, lähivõitlus, maasvõitlus. Kui poksis keskendutakse näiteks ainult püstivõitlusele, siis sportlik vabavõitlus ühendab endast kõik kolm distantsi, brasiilia jiu-jitsu keskendub aga peamiselt maasvõitlusele.

Võitlusspordi treeningutega alustamiseks pole vaja mingisugust eelnevat ettevalmistust - füüsiline vorm, tehniline oskus ning vastupidavus arenevad välja treeningute käigus. Võitlusspordiga tegelevad nii tugevamad kui nõrgemad, pikemad kui lühemad, kõhnemad kui paksemad inimesed ja edukamad on need, kes suudavad enda kehatüübist ja iseloomust lähtuvalt rakendada enda jaoks sobilikumaid tehnikaid ja stiile. Treeningute käigus paraneb kindlasti sportlik võimekus ja nagu kõik spordialad, tekitab ka võitlussport hea enesetunde; lisaks sellele on võitlussport üks parimaid võimalusi oma keha paremaks tundmaõppimiseks.

Võitlusspordialasid on väga erinevaid ning võimatu on tuua välja ühte "parimat" spordiala - selle peab iga inimene enda jaoks ise üles leidma. Kui tunnete huvi treeningutega alustamise vastu või soovite lihtsalt tutvuda erinevate võitlusspordialade kirjeldustega, külastage spordialade kirjelduste lehte.

Head treenimist!

* Kontaktne tähendab võitlusspordi kontekstis jõu kasutamist vastase vastu. Kasutatakse ka terminit täiskontaktne.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?