Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus Tõnissaarel võimalus pääseda Euroopa esiliigasse Cage Warriors

Tõnissaarel võimalus pääseda Euroopa esiliigasse Cage Warriors

Novembri alguses Soomes olulise võidu võtnud Eesti vabavõitlejal Ott Tõnissaarel on võimalus pääseda tuleval aastal võistlema Euroopa esiliigasse Cage Warriors.

„Ühelegi paberile veel alla kirjutatud ei ole, aga ürituse korraldajad on avaldanud soovi mind saabuval aastal nende üritustel võistlemas näha. Võimalus jätkata oma karjääri Euroopa tippliigas on suur samm nii mulle, meie võistkonnale kui ka kogu Eesti MMA-le,“ kommenteerib edusamme Eesti võitleja ja Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar. „Paar nädalat tagasi Soomes saadud võit Musa Amagovi üle oli kindlasti oluliseks verstapostiks,“ lisab Tõnissaar.

Tõnissaar (27) on pidanud kaheksa profimatši, millest võitnud seitse. Seitsmest võidust kuus on saavutatud kas alistuse või tehnilise nokaudiga. 2006. aastal vabavõitlusega algust teinud mehel on lisaks ette näidata Brasiilia jiu-jitsu Euroopa meistrivõistluste avatud kaalu 3. koht. Oma eelmise matši pidas Tõnissaar 2. novembril Soome liigas The Cage, kus võitis kohtunike otsusega Euroopa tulevikutegijaks peetavat tšetšeeni võitlejat Musa Amagovit. Lisaks on Ott Eesti sportliku vabavõitluse liiga Raju peakorraldaja.

Cage Warriors Fighting Champioship (CWFC) on Euroopa suurim ja kiireimini arenev sportliku vabavõitluse võistlusliiga, mis alustas tegevust 2002. aastal. Liigast on läbi käinud palju maailmakuulsaid nimesid, näiteks on seal paljude teiste hulgas vahetult enne UFC-sse siirdumist võistelnud Michael Bisping ja Dan Hardy. 2012. aastal toimub 13 erinevas riigis (Inglismaal, Iirimaal, Araabia Ühendemiraatides, Jordaanias, Ukrainas, Türgis, Venemaal, Ungaris jm) kokku 17 üritust. Vaata CWFC 2012. aastat tutvustavat videot siit: http://youtu.be/DUytfQYOrmo

Teistest Eesti võitlejatest on praegu välismaal treenimas ja peagi ka esimesi matše pidamas keskkaallane Alik Tseiko, kes liitus möödunud aastal ühe maailma edukaima MMA-klubiga American Top Team. Lisaks saavutas möödunud nädalavahetusel Venemaa esiliigas M-1 turniirivõidu raskekaallane Deniss Smoldarev, pääsedes sellega oma kaalu kaheksa parima hulka.
 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?