Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus Eesti vabavõitlejate hooaeg avatakse Soomes

Eesti vabavõitlejate hooaeg avatakse Soomes

Laupäeval, 7. septembril, avavad kolm tugevat amatöörvõitlejat Eesti sportliku vabavõitluse sügis-talvise hooaja. Tartu spordiklubi Võimla sportlased Sten Saaremäe, Alar Hutrov ja Kaspar Kraav osalevad Soomes Imatras toimuva sündmuse Carelia Fight 9 päevasel amatöörvõistlusel. Vaata võistlust tutvustavat videot: http://youtu.be/D1JDP2IHCHc

„Mehed on suvi läbi tugevalt treeninud ning ootavad võistlushooaja algust juba pikisilmi,“ kommenteerib sportlaste ootusärevust treenerina kaasa sõitev Ott Tõnissaar. „Soomes on MMA amatöörsport väga kõrgel tasemel. Steni, Alari ja Kaspari treeningud on sujunud väga hästi ning olen kindel, et nad suudavad sellest võistlusest võtta maksimumi,“ lisas Tõnissaar.

-61,2 Sten SAAREMÄE (4 võitu, 4 kaotust, 1 viik)

Vanus: 22Pikkus: 176
Päritolu: Viljandi
Elukoht: Tartu

Esimene matš: 3D Liiga 4 (26. märts 2011), 4-mehe turniir
Tiitlid: Finnish Open 2013 - II koht

Sten alustas oma MMA-karjääri nelja järjestikuse kaotusega – 3 alistust ja 1 kohtunike otsus, kuid ilmselgelt ei teinud ta sellest suuremat numbrit. Võitlushimu ja sportlik viha hoidsid teda treeningsaalis ning järjepidevus viis sihile. Alates möödunud aasta detsembris 3D Liiga üheksandal sündmusel saadud võidust Nikita Vrona üle on Sten olnud võidulainel – tulemuseks 1 tehniline nokaut ja 4 kohtunike otsust.

-65,8 Alar HUTROV (3 võitu, 1 kaotus, 2 viiki)

Vanus: 23
Pikkus: 172
Päritolu: Vadi küla, Avinurme vald, Ida-Virumaa
Elukoht: Tartu

Esimene matš: 3D Liiga 9 (8. detsember 2012), 4-mehe turniir

Vaid aasta vabavõitlusega tegelenud Alar on lühikese aja jooksul pidanud juba 6 matši – tulemuseks 3 alistust ja 3 kohtunike otsust. Kõrgema Sõjakooli kadett on spordiga tegelenud peaaegu terve elu: enne MMA juurde jõudmist oli tema eriliseks lemmikalaks sangpommisport (kaitseväe meister 2013). Lisaks tugevale füüsisele on Alar omajagu ka elu näinud ja vaimu proovile pannud, olles 7 kuud Afganistanis missioonil.

-65,8 Kaspar KRAAV (3 võitu, 5 kaotust, 1 viik)

Vanus: 23
Pikkus: 187
Päritolu: Võru
Elukoht: Tartu

Esimene matš: MMA Raju 3 (31. oktoober 2009)

Kogenud võitleja Kaspar on MMA-ga tegelenud juba 5 aastat ning selle aja jooksul jõudnud areenile üheksal korral – tulemuseks 3 alistust ja 6 kohtunike otsust. Kahel korral on ta osa võtnud Finnish Openist ja võistelnud kodumaal nii Rajul kui ka 3D Liigal. Kuigi kaotusi on mehel rohkem kui võite, on areng olnud hea ning tuleb ka arvestada, et vastased ei Eestis ega Soomes pole olnud papist poisid. Sel suvel oli Kaspar esmakordselt treenimas ka välismaal, veetes 5 nädalat Iirimaal John Kavanagh' SBG klubis, kust tänaseks on sirgunud juba mitu UFC võitlejat. Sel ajal, kui Kaspar ise trenni ei tee, viib ta Tartu spordiklubis Võimla läbi püstivõitluse treeninguid.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?