Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Eesti MMA sportlased Soomes edukad

Eesti MMA sportlased Soomes edukad

Laupäeval, 7. septembril, avasid kolm tugevat amatöörvõitlejat Eesti sportliku vabavõitluse sügis-talvise hooaja. Tartu spordiklubi Võimla sportlased Sten Saaremäe, Alar Hutrov ja Kaspar Kraav tõid Soomes Imatras toimunud võistluselt Carelia Fight 9 koju 4 võitu ja 2 kaotust.

„Mehed olid tublid ning sõit vaeva väärt. On näha, et suvine tugev treeningtsükkel on end ära tasunud, vorm on hea ning potentsiaali edukaks hooajaks küllaga“ kommenteerib sportlastega treenerina kaasa sõitnud Ott Tõnissaar.

Sten Saaremäe (-61,2 kg) võitis kohe päeva alguses oma ainsat vastast kohtunike ühehäälse otsusega. Kuigi võistluskaalu jõudmine läks Stenil sel korral eriti vaevaliselt, mis mõjutas oluliselt vastupidavust ja teravust, domineeris ta vastast pea kõik kolm raundi nii püsti kui ka maas. Kuigi pärast pika tee maha sõitmist oli soov mõned matšid veel teha, siis rohkem vastaseid sel korral meie mehele ei leidunud. Steni amatöörkontol on nüüd 5 võitu, 4 kaotust ja 1 viik.

Alar Hutrov (-65,8 kg) võitis oma esimese matši samuti kohtunike ühehäälse otsusega. Tugev vastane suutis teha ka ühe ohtliku alistuskatse (sirge jalalukk), kuid Alar lahendas olukorra ilusti. Teises matšis oli aga väikseima kogemustegapagasiga Eesti võitlejal probleeme oma mängu koos hoidmisega. Värske vastane tajus tekkinud olukorda ning pärast mitmeid mahaviimisi suutis Alari ka maas alistada (giljotiinkägistus II raundis). Eesti võitlejatest Soomes kõige tugevamad vastased saanud Alari amatöörkontol on nüüd 4 võitu, 2 kaotust ja 2 viiki.

Kaspar Kraav (-77,1 kg) võitis kaks esimest matši samuti kohtunike ühehäälse otsusega. Kaspari mäng läks iga puuris veedetud minutiga aina paremaks ning teise matši lõpuks näitas mees oma vastase üle juba päris jõulist ja valu tekitavat ülekaalu. Kolmandas matšis taas värske vastase saanud Kaspari teravusele olid aga eelnenud täispikad lahingud oma jälje jätnud – surve ja matšis kohalolek ei olnud enam päris samad. Vastane leidiski ühe Kaspari tehtud mahaviimise pealt tehnilise puudujäägi ning kasutas võimalust, sundides Eesti võitleja alla andma (giljotiinkägistus II raundis). Esimese eestlasena ühel päeval kolm sportliku vabavõitluse matši pidanud Kaspari amatöörkontol on nüüd 5 võitu, 6 kaotust ja 1 viik

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?