Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC 115 eelvaade

UFC 115 eelvaade

Foto: Mardo MännimägiTäna öösel vastu homset on Kanadas Vancouveris toimumas UFC 115. Raskesport.ee teeb lühikese ülevaate ja väikesed ennustused, kuidas antud üritusel toimuvad matšid võiksid kulgeda.

 

Chuck Liddell vs Rich Franklin (poolraskekaal)

Algselt oleks pidanud selle ürituse peamatš olema Liddell Tito Ortizi vastu. Tegemist on väga raskesti ennustatava matšiga, kuna Chuck pole juba üle aasta puuri astunud. Peamine küsimus on: milline on Chuck Liddelli vorm? Ma olen üsna kindel, et Franklin paneb oma taseme kindlalt välja. Kui tema vastas peaks olema endisaegne võitmatu poolraskekaalu tšempion, siis ei ole tal lootustki. Samas Liddelli viimased matšid enne pausi lõppesid suhteliselt kiiresti. Kõige tõenäolisemaks võib ehk pidada Franklini võitu otsusega. Pole ju põhjust eeldada, et Chuck on pausi ajal meeletu arendu teinud. Pigem vastupidi.

Patrick Barry vs Mirko Filipovic (raskekaal)

Barry nokauteeris oma viimases matšis üllatuslikult Antoni Hardonki. Mirko kahe viimase matši põhjal on küll väga raske öelda, millises vormis ta on - ühes kaotas ta võimalik, et isegi parimale raskekaallasele üldse ja teises võitis mitu taset nõrgemat vastast. Mirko peaks siiski olema kogenum ja mitmekülgsem kui Barry ning klintš ja maasvõitlus kuuluvad soovi korral temale. Seega tõenäolisem võitja on siiski Mirko Filipovic. Poksimatši korral on aga Barryl piisavalt püssirohtu ühes löögis, et Mirkot võita. Taktika valik on rohkem Mirko teha.

Paulo Thiago vs Martin Kampmann (kergekeskkaal)

Thiago on oma viimastes matšides tunduvalt rohkem muljet avaldanud kui Kampmann. Kampmann on küll mitmekülgne ja kui tal lastakse, siis mängib vastasega hästi, aga kui teda kõvasti lüüa, siis kaob tal vaim ära. Thiago on kindlasti see mees, kes on võimeline Kampmanni kõvasti lööma. Thiago TKOga.

Ben Rothwell vs Gilbert Yvel (raskekaal)

Rothwell on mitmekülgsem ja kui ta taktikaliselt selle maksma paneb, siis on võit tema. Yveliga püsti luurama hakates lõpeb matš kiiresti.

Carlos Condit vs Rory MacDonald (kergekeskkaal)

MacDonald on siiani võitmatu, aga kindlasti ei ole ta nii kogenud mees ja nii heade vastaste vastu seisnud kui Condit. Loogika ütleb, et Conditil on korralik eelis, aga MacDonald on siiski siiani kõik oma matšid lõpetanud. Viimane pole kehv argument. Olenemata tasemest.

Tyson Griffin vs Evan Dunham (kergekaal)

Griffin on selle kaalu täielik tipp, keda pole kunagi lõpetatud, kellel on tulnud vaid kahel korral otsusega alla vanduda samuti täiesti tipmistele meestele ja kelle viimane esitus Franca vastu oli ülesõit. Sellise mehe vastu ei või just paljud võidulootust hellitada 155 naela kaalus. Samas on Dunham seni kaotuseta ja kaks viimast võitu on tulnud juba päris nimekate meeste vastu. Griffini kaotust on hetkel küll väga raske näha, aga ennustada võib korralikku sõda.

Mac Danzig vs Matt Wiman (kergekaal)

Wiman on esinenud suhteliselt ebastabiilselt – hiilgavad esitused segamini suhteliselt kesistega. Parima esituse juures on ta võimeline panema Danzigile sellise surve, et teda võita. Pigem teeksin panuse Danzigile.

Veel võib näha matše:
David Loiseau
vs Mario Miranda (keskkaal)
James Wilks
vs Peter Sobotta (kergekeskkaal)
Claude Patrick
vs Ricardo Funch (kergekeskkaal)
Mike Pyle
vs Jesse Lennox (kergekeskkaal)

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?