Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC 115 järelvaade

UFC 115 järelvaade

Raskesport.ee tee lühikese järelvaate eelmisel nädalavahetusel toimunud UFC 115 olulisematest matšidest.

Carlos Condit vs Rory MacDonald Tehniline nokaut (Löögid) 3 4:53
MacDonald väga mõnusalt rahuga sihib oma lööke enamasti ja ei lahmi niisama. Jalga püüdis edukalt ja viis selle pealt ilusti maha. Esimene ja teine raund MacDonaldile, kuigi teise lõpus hakkas Condit ohje haarama. Viimase raundi alguses näitas MacDonald, et tema ei kavatse sellel juhtuda lasta. Sõjakas raundi algus lõppes selili Conditi all. Kindlasti oleks see olnud 10:8 raund Conditile. Selge see, et kohtunik ei tohi lähtuda sellest, kas saab kuidagi raundi lõpuni vedada või ei saa. Kui on vaja katkestada, siis tuleb matš sel hetkel ka katkestada. Väga kahju on siiski (pooleldi puhtast õelusest UFC viigipoliitika vastu), et me siin viiki ei näinud. Hea matš. MacDonaldit ja Conditit näeme veel ning seda on põhjust oodata.

Ben Rothwell vs Gilbert Yvel Otsus (Ühehäälne) 3 5:00
Yvel jääb enamikule UFC raskekaallastele maadluses korralikult alla ja seetõttu on tema tippu tõusmist pea võimatu näha. Ka siin matšis sai maadlus (nii maas kui püsti) otsustavaks. Vaatamata sellele, et Yvel suutis paaril korral Rothwelli halba olukorda panna, on ta liiga ühekülgne. Rothwell on tugev keskmik, kes ei idane ega mädane. Sellistel meestel on mma-liigades väga kindel sanitari koht olemas. Yveli pikemas perspektiivis UFCs ei näe.

Martin Kampmann
vs Paulo Thiago Otsus (Ühehäälne) 3 5:00
Kui Kampmannil lasta löömises oma mäng käima tõmmata, siis on ta hea ja teda on nauditav vaadata. Siin kohe algusest peale nii läks ja Kampmann oli püsti omas elemendis. Ma küll arvasin, et Thiago on oma taktika ehitanud selle põhjal, kuidas Kampmanni on seni võidetud. Ootasin korralikku pressi tugevate löökide ja ilma cm taganemata. Thiagol on head kontrad, aga Kampmann ei ole mees, kes nende otsa jookseks. Tehniline sisse-välja poks pole kõige lihtsam kontreerimiseks. Klintšis oli Kampmann jõulisem ja pani ennast maksma, millest tulenevalt oli tal enamasti maas parem positsioon. Maas väga tihe kägistuse otsimine käis. Lõpetada küll ei õnnestunud, aga siiski väga kindel otsus Kampmannile. Kampmanni järgmise vastasena on olnud juttu Dan Hardyst, kes on kindlasti päris hea vastane ja tuleks põnev poksimatš.

Mirko Filipovic vs Patrick Barry Alistus (Tagant-kägistus) 3 4:30
Barry löömine on mma raskekaalus kindlasti üks võimsamaid - teravad, rasked ja täpsed löögid. Tegemist ei ole siiski kikkpoksi võistlustega ja kui sa lööd mmas korralikult mehe põrandale, aga sa ei julge teda lõpetama minna, siis mis mmakas sa oled. Oled kikkpoksija, kes teeb mmad. Barry mõne tugevama maadleja/bjjka vastu oleks täiesti mõttetu matš. Ma näeksin Barryt pigem kikkpoksis võistlemas. Mirko ilmselt saab veel UFCs mõne matši teha.

Rich Franklin vs Chuck Liddell Nokaut (Löök) 1 4:55
Liddell peab aru saama, et ta ei ole enam oma vastastest nii palju teravam, et sellise lahtise asendiga lööke vahetama minna. Vahepeal on teised arenenud ja Chuck pole enam see, kes ta kunagi oli. Seedimisvõimet ka nii palju ei ole. Liddell võib oma vastast domineerida sisuliselt terve matši (tegelikult ta ju domineeris Franklinit kenasti), aga üks löök vastase poolt ja matš on läbi. Kui Liddell ei muuda oma asendit turvalisemaks, siis nokaudid jäävad tulema. Siin oli kohe alguses näha, et kui Liddelli poole mõni löök lendas, siis mees ei suutnud sellele nii reageerida kui ta seda vanasti tegi. Vähetõenäoline, et millalgi mõni umbes visatud käsi ei taba. Siin tabas. Kas Chuck Liddell suudab enda mängu muuta? Väga kahtlane. Franklin on UFC tubli sõdur, kes saab kindlasti veel kaua tööd. Dana ütles, et Chuck enam UFCs ei võistle. Tundub mõistlik. See muidugi ei tähenda, et ei võistle.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?