Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC 116 eelvaade

UFC 116 eelvaade

UFC tiitlivööHomme peetakse Las Vegases sportliku vabavõitluse liiga UFC põhiüritus järjekorranumbriga 116. Peamatšis on mängus raskekaalu meistrivöö.

Brock Lesnar vs Shane Carwin (raskekaal)
Peale Fjodor Jemeljanenko esimest tõelist kaotust mmas ja troonilt lahkumist selgitab see matš ilmselt paljude edetabelite jaoks maailma parima raskekaalu mmaka. Kokku lähevad UFC tiitlile võistlema kaks füüsiliselt väga võimast maadlejat, kelle kätes on kindlasti rammu, et vastane ühe löögiga magama saata. Carwinit võib ilmselt (kasvõi juba peetud matšide tulemuste järgi) pidada teravamaks lööjaks. Lesnarit peetakse tugevamaks maadlejaks. Mõlemad mehed on füüsiliselt nii tugevad, et neile ei valmistanud mingit raskust hoida liikumatult kinni bjj musta vööd Frank Miri ja ta lõpetada. Tõenäolisemaks peetakse selles matšis, et just oma võimsa maadlusega saab Lesnar Carwini enda alla ja lõpetab. Carwinit ei saa kuidagi aga alahinnata. Kuna mõlemad mehed on võimelised hetkega matši lõpetama, siis on see väga tänamatu matš, kus kindlat võitjat ennustada. Määramatuks teeb matši tulemuse, kuna pikalt eemal olnud ja haigusest taastunud Lesnari vormist ei ole suurt teada. Matši võitja läheb kokku UFC kolmanda võimsa maadleja Cain Velasquez'iga.

Yoshihiro Akiyama vs Chris Leben (keskkaal)
Leben on mees, kes ilmselt peale seda matši on kohe võimeline võtma järgmise matši ja kui Dana pakub, siis viie minuti jooksul jälle järgmise. Värskelt just võistelnud mees asendab selles matšis murtud ribidega Wanderlei Silvat. Lebeni vastaseks on endine judokas Yoshihiro Akiyama - Jaapanis viis aastat võitmatuna püsinud mees sai ka oma esimeses UFC matšis võidu. Matš Alan Belcheri vastu oli kohtunike arvates tasavägine ja võit tuli jagatud otsusega. Akiyama on mitmekülgne ja paberil on ta kindlasti kõvem kui Leben, kuid Lebeni rasket kätt ja kõva pead ei tasu alahinnata. Enamus alahindajaid ärkavad riietusruumis. Lebenilt on muidugi väga raske oodtata parimat kestvust paar nädalat peale eelmist matši.

Chris Lytle vs Matt Brown (kergekeskkaal)
Vastamisi on kaks tulist võitlejat, kelle puhul pole oodata, et kumbki matši jooksul sentimeetritki taganeks. Lytle on tõenäoliselt favoriit, aga tõsine töömees Brown ei ole sellega kindlasti nõus. Kui vastane tuleb lööma, siis Lytle tavaliselt ka maadlema ei lähe ja sellist poksimatši on oodata ka siin. Chris Lytle otsusega võiks olla tõenäoline tulemus. Kui paljusid otsusega matše võib pidada igavaks, siis mitte matše, kus osaleb Chris Lytle. Lytle on nii mõnegi matši kaotanud seetõttu, et taktika tegemise asemel läheb ta lihtsalt "panema". Etendus tuleb kõvem, aga mõnikord võiks ta ehk rohkem oma tulemuse peale mõelda.

Stephan Bonnar
vs Krzysztof Soszynski (poolraskekaal)
Viimane väga tasavägine samade meeste kohtumine lõppes kolmandas raundis peade kokkupõrkega, mille tulemusena tekkis Bonnarile haav ja mille tõttu tuli matšis ka kaotus vastu võtta. Mehed on võrdsed, nagu näitas eelmine matš. Loodetavasti seekord selgitatakse parem ilma rumala vigastuseta. Soszynski vaatamata võrdsusele favoriit.

George Sotiropoulos vs Kurt Pellegrino (kergekaal)
Mõlemad mehed on näidanud väga head minekut oma viimastes matšides ja saanud isegi üllatuseks peetud võite. Sotiropoulose võit viimases matšis Stevensoni vastu oli kindlasti üllatus. Kuna mõlemad mehed kihutavad redelil hooga taeva poole, siis jällegi raskesti ennustatav matš, kus ekspertide arvamused lahku lähevad. Ühed ennustavad, et Pellegrino suudab maadlusega domineerida. Teised aravavad, et selle domineerimise käigus teeb ta vea ja saab alistatud. Mõlematel oleks justkui õigus ja et pilti veel segasemaks ajada, siis tasub mainida Sotiropoulosi head maadlust viimases matšis ja Pellegrino head kaitset alistustele.

Teised matšid:
Brendan Schaub vs Chris Tuchscherer (raskekaal)
Ricardo Romero vs Seth Petruzelli (poolraskekaal)
Kendall Grove vs Goran Reljic (keskkaal)
Gerald Harris vs Dave Branch (keskkaal)
Daniel Roberts vs Forrest Petz (kergekeskkaal
Jon Madsen vs Karlos Vemola (raskekaal)

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?