Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC 118 järelvaade: uus kergekaalu kuningas tõestas oma legitiimsust

UFC 118 järelvaade: uus kergekaalu kuningas tõestas oma legitiimsust

Raskesport.ee teeb ülevaate möödunud laupäeval toimunud sportliku vabavõitluse üritusest UFC 118. Üritusel tõestas ennast uus kergekaalu valitseja Frankie Edgar ja sai järjekordselt kinnitust, et võitlusalasid vastandavad matšid kuuluvad ajaloo prügikasti.

Frankie Edgar võitis B.J. Penni (–70 kg) ühehäälse otsusega

Pärast meeste eelmist omavahelist matši oli palju kära – paljud arvasid, et tegelikult tulnuks võitjaks kuulutada selles matšis tiitlit kaitsnud B.J. „The Prodigy“ Penn. Seekord tõestas kiire, mitmekülgne ja väsimatu Frankie „The Answer“ Edgar veenvalt, et on tiitlit väärt. Tema on selle kaalu uus valitseja. Matši lõpetamisest enne kohtunike otsust jäi ta küll üsna kaugele, aga võitis kohtunike hinnangul kõik raundid. Kas Penni esitus jäi lihtsalt veidi alla oma parima taseme? Võimalik. Samas, Penn proovis kõike ja Edgar oli veidi parem löömises ning suutis teha mida selle kaalu mehed pole suutnud – viis Penni maha ja kui jäi ise alla, siis keeras olukorra kiiresti enda kasuks.

Edgari järgmine tiitlimatš on Gray Maynardi vastu. Kui Edgar hoiab ennast korralikult liikumas ja ei lase Maynardil maadlusmatši korraldada, siis peaks võit küll tema olema. B.J. Pennil võib tekkida raskusi enda motiveerimisega allpool võisteldes.

Taust tumedaks

Randy Couture võitis James Toney (–93 kg) alistusega (käekolmnurkkägistus) I raundis (3:19)

Oli ette teada, et see matš ei saa hea olla. Mis mõtet on vaadata, kuidas mingi spordiala kunagine tipp võistleb spordialal, mida ta ei valda? Sellised matšid peaksid USA MMAs küll vähemalt kümne aasta taguses ajaloos asuma. Couture oleks võinud ka oma BJJ musta vöö mõne vähem piinliku matši järel saada.

Demian Maia võitis Mario Miranda (–84 kg) ühehäälse otsusega

Esimesest hetkest näitas Maia, et Miranda maha saamine ei ole tema jaoks keeruline ja et Miranda eeldatav tugevam klintš ei ole tõsi. Seda enam oli natuke üllatav, et matš otsuseni läks ja et Maia ei lõpetanud matši alistusega. Ega Miranda polegi loomulikult sportlane, keda on maas lihtne alistada. Maialt hea esitus ja mees jätkab keskkaalu tiitlimatši ümber tiirlemist. Hetkel on kõik ülejäänud tiitlipretendendid juba matšidega hõivatud. Seega võimalik, et Maia järgmine matš on samuti mõne pigem kesktasemel mehe vastu.

 

Gray Maynard võitis Kenny Floriani (–70 kg) ühehäälse otsusega

Gray Maynardi tagumine käsi oli püstivõitluses korralikult vinnas ja valmis igal hetkel tulistama. Florian tunnetas seda juba matši alguses ja tema löömisest võttis see tunne hoo maha ja püsti oli võitlus tasavägine. Maynardi maadlus on tõsiasi, millele väga vähestel selles kaalus on midagi vastu panna. Florian ei ole üks neist vähestest ja tuli vastu võtta kaotus. Selle ürituste soorituste põhjal võib arvata, et Edgar ja Penn on teistel oma tasemelt natuke eest ära, aga Maynardi maadlus on piisavalt võimas, et kui ta selle kohale viia suudab, siis võib ta otsuse võtta kelle-tahes vastu.

 

Nate Diaz võitis Marcus Davise (–77 kg) alistusega (giljotiinkägistus) III raundis (4:02)

Davise taktikale ei saa midagi ette heita vaatamata kaotusele. Davise poksitaust ja Diazi tugev BJJ näitavad, et Davis peaks ennast püsti hoidma ja poksima. Püsti hoidmiseks oli tal füüsist ja tehnikat täiesti piisavalt. Plaani nõrgaks kohaks osutus Nate Diazi poks. Diaz töötles oma vastast kuni sai ta maha ja alistas. Nagu näha oli, siis Nate Diaz on vägagi vääriline võistlema UFC kergekeskkaalus oma poksi ja BJJga. Vähemalt hetkel on päris tippu tõusmiseks puudu maadlust – sama kaalu tippude vastu jääb klintš nõrgaks. Mees on aga noor ja arenev ning näeme, mida tulevik toob.

Joe Lauzon võitis Gabe Ruedigeri (–70 kg) alistusega (käelukk) I raundis (2:01)

Joe Lauzon domineeris matši igast asendist ja näitas, et Gabe Ruediger ei ole talle vääriline vastane. Matš sobib õppevideoks, kuidas vastasest üle kõndida. Loodetavasti on Lauzon nüüd jälle ennast joonele saanud ja paneb samasuguse soorituse välja ka järgmistes matšides.

Nik Lentz võitis Andre Winnerit (–70 kg) ühehäälse otsusega

Lentz viis oma maadluse kohale ja läbi selle ka võit tuli. Paljude jaoks tuli Lentzi võit üllatusena, kuna Winner on viimastes matšides olnud heas hoos. Aga tegelikult midagi imestada ei ole – tegemist on tugeva maadlejaga, kes ei ole kaotuskibedust maitsnud viimases üheteistkümnes matšis. Nüüd siis kaheteistkümnes.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?