Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC Fight Night 22 järelvaade

UFC Fight Night 22 järelvaade

Raskesport.ee teeb ülevaate MMA-ürituse UFC Fight Night 22 tähtsamatest matšidest. Üritus tõi mitmeid üllatusi ja nihutas paar meest tiitlimatšile õige lähedale.

Nate Marquardt võitis Rousimar Palharesit (–84kg) tehnilise nokaudiga (löögid) I raundis

Matš algas luuramisega. Pärast lühikest maadlussegadust läks Palhares jalalukku tegema. Jalg lupsas haardest välja, Palharesele tundus, et seda on mingi libestiga määritud ja ta hakkas kohtunikult õigust nõudma. Sellel hetkel lõpetas Marquardt matši löökidega. Palharesil ei ole kedagi süüdistada – puuris tuleb suuta ennast igal hetkel kaitsta. Tehti kindlaks, et Marquardt ei olnud oma jalgu millegagi määrinud. Matši algus lubas loota märksa põnevamat võitlust. Õhku jäänud küsimused loovad hea pinnase kordusmatšiks.

Chael Sonneni vahelejäämine keelatud ainetega võib Marquardti viia tiitlimatšile oodatust varem.

Charles Oliveira võitis Efrain Escuderot (–70kg) alistusega (tagantkägistus) III raundis (2:25)
UFC on endale juurde saanud järjekordse fantastilise kergekaallase. Charles Oliveira oskab väga teravalt ja mitmekülgselt lüüa ning tema BJJ ei vaja pärast seda matši kommentaare. Ta jäi Escuderole alla ainult klintšis, kus sai otsustavaks füüsiline jõud. Escuderol tuli alistuda õhtu ilusaimale alistusvõttele. Oliveira järgmist matši tasub huviga oodata, mehel on, mida pakkuda.

Jim Miller võitis Gleison Tibau'd (–70kg) otsusega (ühehäälne)
Matš ei pakkunud üllatust tulemuse osas, küll aga tasemel MMAd. Üks suurima kasvuga kergekaallasi Gleison Tibau keskendus Milleri mahaviimisele: tegi nii mõnegi kena heite ja ründas Milleri jalalööke. Miller oli rohkem selili kui oleks julgenud ennustada. Üldpildis ei jäänud Tibau Millerile üldse alla, maadluse võitis ta kindlalt. Otsustavaks said Milleri löögid, mis olid lähedal matši lõpetamisele. Miller liikus selle võiduga tiitlimatšile lähemale. Järgmine kergekaalu tiitlimatš on Frankie Edgari ja Gray Maynardi vahel – need on ainsad mehed, kes on suutnud Millerit võita. Võib arvata, et ka hetkel kaotaks Miller neile mõlemale, kuna viieks raundiks ei jätkuks nende kahe igiliikuri vastu piisavalt kütust.

Cole Miller võitis Ross Pearsonit (–70kg) alistusega (tagantkägistus) II raundis     (1:49)
Üks mitmetest selle ürituse üllatustest. Pearson ei saanud oma löömismängu pikkade kätega Milleri vastu käima. Hoopis Miller lõi Pearsoni pikali ja lõpetas matši kägistusega. Tegelikult on Pearsoni poks tunduvalt parem kui oli näha selles matšis. Ilmselt ei tähenda see matš meeste jaoks suuri muudatusi ja mõlemad jätkavad UFC kergekaalu keskmike hulgas. Vaatamata kaotusele võib suuremat potentsiaali aimata Pearsonis.

Raskasport teeb ülevaate UFC Fight Night 22 tähtsamatest MMA-matšidest. Üritus tõi mitmeid üllatusi ja nihutas paar meest tiitlimatšile õige lähedale.

Nate Marquardt võitis Rousimar Palharesit (–84kg) tehnilise nokaudiga (löögid) I raundis

Matš algas võrdse luuramisega. Peale lühikest maadlussegadust sai Palhares peale ja läks jalalukku tegema. Jalg lupsas Palharesi haardest välja, talle tundus, et jalga oli mingi libestiga määritud ja ta tahtis protesteerida, aga sellel hetkel Marquardt lõpetas matši löökidega. Väga kahju, et see matš nii lõppes. Samas ei ole Palaresil kedagi süüdistada - puuris tuleb ennast igal hetkel suuta kaitsta. Sellest vastasseisust ja matši algusest oleks võinud palju parem matš tulla. Aga õhku jäänud küsimused loovad hea pinnase kordusmatšiks. Chael Sonneni vahelejäämine keelatud ainetega võib Marquardti tiitlimatsi viia varem kui oodata võis. Silva vastu on Marquardtil relvad olemas, aga täies hoos oleva Anderson Silva vastu neid liiga lihtsalt kohale ei vii.

Charles Oliveira võitis Efrain Escuderot (–70kg) alistusega (tagantkägistus) III raundis (2:25)
UFC on endale juurde saanud järjekordse fantastilise kergekaallase. Charles Oliveira omab väga teravat ja mitmekülgset löömist ning tema bjj ei vaja peale seda matši kommentaari. Ainuke asi, milles Oliveira Escuderole alla jäi oli klintš. Siin sai otsustavaks füüsiline jõud. Sellest ilmselgelt Escuderole ei piisanud ja tuli alistuda õhtu ilusaimale alistusvõttele. Oliveira järgmist matši tasub huviga oodata, sest mehel on, mida pakkuda.

Jim Miller võitis Gleison Tibau'd (–70kg) otsusega (ühehäälne)
Otsuse mõttes ei pakkunud matš kindlasti üllatust. Küll pakkus matš tasemel MMAd. Üks suurima kasvuga kergekaallasi Gleison Tibau keskendus väga tõsiselt Milleri maha viimisele: tegi nii mõnegi kena heite ja ründas Milleri jalalööke. Miller oli rohkem matšis selili kui oleks osanud ennustada. Üldpildis ei jäänud Tibau üldse Millerile alla. Otsustavaks said Milleri tugevalt tabanud löögis, mis viisid ta matši lõpetamisele lähemale. Maadluse võitis kindlalt Tibau. Miller liikus selle võiduga tiitlimatšile lähemale. Järgmine kergekaalu tiitlimatš on Frankie Edgari ja Gray Maynardi vahel - need on ainsad mehed, kes on suutnud Millerit võita. Kui hetke pilti vaadata, siis ka hetkel kaotaks Miller neile mõlemale, kuna viieks raundiks ei jätkuks lihtsalt nende kahe igiliikuri vastu kütust.

Cole Miller võitis Ross Pearsonit (–70kg) alistusega (tagantkägistus) II raundis     (1:49)
Üks mitmetest üllatustest sellel üritusel kui meeste eelnevaid esitusi vaadata. Pearson ei saanud oma löömismängu pikkade kätega Milleri vastu enesekindlalt käima. Hoopis Miller suutis löögid kohale viia ning pikali löödud vastase kägistusega lõpetada. Tegelikult on Pearsoni poks tunduvalt parem kui selles matšis näha oli. Ilmselt ei tähenda see matš meeste jaoks suuri muudatusi ja mõlemad jätkavad UFC kergekaalu keskmike hulgas. Vaatamata kaotusele võib Pearsonis rohkem potentsiaali näha.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?