Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC 119: uus kergekaalu valitseja on sündimas?

UFC 119: uus kergekaalu valitseja on sündimas?

Raskesport.ee annab ülevaate olulisematest sündmustest MMA-üritusel UFC 119. Ürituse üks parimaid matše toimus Sean Sherki ja Evan Dunhami vahel. Matš lõppes küll kaheldava otsuse ja Dunhami kaotusega, aga Dunhami suur potentsiaal torkas eredalt silma. Kas tegemist võib olla tulevase UFC kergekaalu tšempioniga?

 

Taust tumedaks

Frank Mir võitis Mirko Filipovici (–120kg) nokaudiga (põlvelöök) III raundis (4:02)
Matši üldpilt valmistas pettumuse. Vaatamata nokaudile võib seda pidada õhtu igavaimaks matšiks. Mõlemad mehed tegutsesid väga isutult ja loiult. Endine tipp-kikkpoksija Mirko Filipovic praktiliselt ei rünnanudki oma vastast ja lasi ennast lõpuks põlvega täiesti süütust olukorrast nokauteerida. Mir ei teinud ühtegi tõsiseltvõetavat katset Mirkot maha viia. Võitjate üle küll kohut ei mõisteta, aga sellise esitusega tiitlimatšile ei lasta ja ega Miril seal midagi teha olekski.

Ryan Bader võitis Antonio Rogerio Nogueirat (–93kg) otsusega (ühehäälne)
Nogueira oli eelmisest matšist oma järeldused teinud ja lõhkus ära enamuse Baderi mahaviimisi ja õnnestunud mahaviimise korral põgenes kiirelt. Poksis domineeris korralikult ja üldpilt tundus isegi parem kui eelmises matšis. Siiski hindasid kohtunikud Baderi õnnestunud mahaviimisi võidu vääriliseks. Loodetavasti näeme mõlemat meest peatselt uuesti.

Chris Lytle võitis Matt Serrat (–77kg) otsusega (ühehäälne)
Tundus, nagu oleksid kaks BJJ musta vööd omavahel kokku leppinud poksimatši, sest selleks puuris toimunu 99,9% ulatuses kujunes. Kuidas muidu seletada tõika, et kõik raundid kaotanud Serra ei muutnud absoluutselt oma taktikat ja poksis kuni lõpuni? Serral on kahtemata käes rammu, et vastaseid magama saata, aga endise profipoksija Lytle'ga terve matš poksida ei ole arukas.

Sean Sherk võitis Evan Dunhamit (–70kg) otsusega (jagatud)
Nagu arvata oli, siis tuligi matš väga võitluslik ja hea MMA. Sherk viis esimeses raundis Dunhamit korduvalt maha, domineeris klintši ja tabas maas löökidega. Dunham vastas ohtlike kägistuskatsetega. Teise raundi teises pooles haaras Dunham ohjad kõvemini ja Sherk sai püstivõitluses korralikult löökidega karistatud. Ka kolmandas raundis tabas Dunham tunduvalt paremini ja tugevamalt. Kahe viimase raundi valguses on raske Sherki võitu näha – eriti arvestades juttu, et kõrgelt hinnatakse tahet lõpetada ja lõpetamisele lähemal olemist. Kui kaheldav otsus kõrvale jätta, oli tegemist väga hea matšiga. Dunhamist võib tulevikus saada UFC kergekaalu meister, materjali on selleks rohkem kui küll.

Melvin Guillard võitis Jeremy Stephensit (–70kg) otsusega (jagatud)
Melvin Guillardil on väga võimas ja kiire sisse-välja liikumine ning sellega suutis ta Jeremy Stephensit vähemalt kahes esimeses raundis suhteliselt kuival hoida ja matši võidu võtta. Kolmandas raundis hakkas Stephens kõvemini pressima ja see raund kuulus talle. Guillardi liikumine on hea, ent sinna juurde käiva kaitse kohta seda kindlasti öelda ei saa. Kui ta kaitset ei paranda, siis on ajaküsimus, millal keegi ta nokauteerib. Mõlemad jätsid hea mulje ja saavad ilmselt ka järgmiseks matšiks UFC poolt hea vastase.

Sean McCorkle võitis Mark Hunti (–120kg) alistusega (käelukk) I raundis (1:03)
Endise tasemel K-1 kikkpoksija Mark Hunti sisenemismatš UFCsse. Selliste esitustega võib tema UFC-karjäär väga lühikeseks jääda. BJJ on, nagu varemgi, Hunti nõrgim oskus. McCorkle näitas selgelt, et isegi Hunti alla jäädes on võimalik ta suurema vaevata alistada.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?