Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC 127: John Fitchi ja B.J. Penni lahing lõppes viigiga

UFC 127: John Fitchi ja B.J. Penni lahing lõppes viigiga

Eesti aja järgi laupäeva varahommikul toimus Austraalias sportliku vabavõitluse üritus UFC 127, mille tasavägine peamatš lõppes UFCle üsna ebatavalise viigiga. Raskesport.ee annab ülevaate tähtsamatest matšidest.

Peamatšis pidasid Jon Fitch ja B.J. Penn maha väga tasavägise lahingu. Penn üllatas esimesest hetkest oma taktikaga kui läks endast suurema ja selle kaalu ühe sitkema maadlejaga agressiivselt klintšima. Esimeses kahes raundis saatis Penni maadlust ka edu: Fitch õnnestus mitmel korral maha viia ja Penn üritas seljast vastast alistada kägistusega. Ka Fitchi nina vajas raundide vahel tohterdamist. Kolmas raund kuulus aga selgelt Fitchile. Jon Fitch sai mingil hetkel Penni korralikult seina vastu põrandale suruda ja domineeris teda sealt raundi lõpuni. Matši tulemuseks oli viik, mis tundub matši pilti vaadates küll täiesti õiglane otsus. Üllatusega tuleb nentida, et püstimaadluse (kui otsustada edukate mahaviimiste põhjal) võitis B.J. Penn. Seda ilmselt paljud ei oodanud. Penni uus tulemine kergekeskkaalu on olnud võimas ja löönud kaardid natuke segamini. Fitch on senini olnud UFCs selgelt kaalu teine mees, kes lootis saada peatselt uut tiitlimatši. Tasub põnevusega oodata, mida pakub järgmiseks välja UFC matšide koostaja.

Inglaste tuntumaid MMA sportlasi, keskkaallane Michael Bisping, alistas kindlalt ja oodatult Jorge Rivera teises raundis kui Rivera ei suutnud enam ennast Bispingu löökide eest kaitsta. Bisping näitas taas, et on UFC kesktasemest ikka selgelt tugevam sportlane. Ilmselt on Bispingul oodata nüüd mõnda natuke tugevamat vastast. Tiitli peale konkureerimas on meest siiski raske näha.

Hea mänguplaaniga ja selle realiseerimisega hiilgas kergekaalu matšis Dennis Siver, kes tõrjus edukalt kõik George Sotiropoulosi mahaviimiskatsed. Esimeses raundis tuli Sotiropoulosil kaks korda ka Siveri löökidest põrandal käia. Edasi läks matš juba tasavägisemalt, sest Sotiropoulos hakkas ise tugevamalt löökidega pressima ja viimased kaks raundi olidki juba päris võrdsed. Lõpptulemuseks siiski Siveri võit kohtunike ühehäälse otsusega. Teine Austraalia esindaja, "the Ultimate Fighterist" tuttav Kyle Noke, näitas tunduvalt paremat minekut. Ameeriklasest vastane Chris Camozzi sai maas üle mängitud ja oli sunnitud patsutama kui matši algusest oli möödunud vaid 1:35.

Õhtu üllatuse valmistas oma UFCsse sisenemisega kergekeskkaallane Brian Ebersole, kes võitis kohtunike ühehäälse otsusega matši selget favoriiti Chris Lytle't. Omapärase stiiliga ja sitkel Ebersole'l õnnestus Lytle matši jooksul isegi korra põrandale lüüa, mida ei ole suutnud just paljud. Sarnase teoga sai hakkama inglane Ross Pearson kui võitis samuti kõik kolm raundi kestnud matšis tugevat ameeriklast Spencer Fisherit. Pearsoni võit ei olnud ilmselt fännidele nii üllatav, aga Fisherit ei ole kergelt võitnud ka kergekaalu täielikud tipud.

Tulemused:


võitja kaotaja tulemus raund aeg
1 Curt Warburton Maciej Jewtuszko otsus (ühehäälne) 3 05:00
2 Mark Hunt Chris Tuchscherer nokaut (käelöök) 2 01:41
3 Tiequan Zhang Jason Reinhardt alistus (giljotiinkägistus) 1 00:48
4 Anthony Perosh Tom Blackledge alistus (tagantkägistus) 1 02:45
5 Nick Ring Riki Fukuda otsus (ühehäälne) 3 05:00
6 Alexander Gustafsson James Te Huna alistus (tagantkägistus) 1 04:27
7 Ross Pearson Spencer Fisher otsus (ühehäälne) 3 05:00
8 Kyle Noke Chris Camozzi alistus (tagantkägistus) 1 01:35
9 Brian Ebersole Chris Lytle otsus (ühehäälne) 3 05:00
10 Dennis Siver George Sotiropoulos otsus (ühehäälne) 3 05:00
11 Michael Bisping Jorge Rivera tehniline nokaut (löögid) 2 01:54
12 Jon Fitch B.J. Penn viik 3 05:00
 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?