Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC poolraskekaalu tiitli saatus otsustatakse laupäeval (VIDEO)

UFC poolraskekaalu tiitli saatus otsustatakse laupäeval (VIDEO)

Mauricio Rua võidujoovastusesSellel laupäeval toimub tõenäoliselt üks selle aasta oodatumaid MMA matše kui vastamisi lähevad UFC poolraskekaalu brasiillasest meister Mauricio "Shogun" Rua ja noor ameeriklane Jon "Bones" Jones. Kas UFC saab uue meistri või ei suuda noor veri veel kogenud Ruat murda. Üritus kannab nime UFC 128 ja vastuse küsimusele saame Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul.

 

Jon "Bones" Jones on tugeva maadlustaustaga kõigest 23 aastane sportlane. Tema sisenemine UFCsse ja järjest võetud võidud on muljetavaldavad. Jonesi maadlusoskuse ees on pidanud taanduma kaalu parimad maadlejad ja tema maas domineeriva stiili vastu on sunnitud alistuma kõik viimased vastased. Keegi ei söanda vastu vaielda väitele, et kunagi saab Jonesist UFC meister. Aga on see aeg juba käes? Mauricio "Shogun" Rua näol on tegemist praeguse UFC poolraskekaalu meistriga ja väga kogenud sportlasega. Ruale kaotanud meestest võib kokku panna raamatu "Kes on kes MMAs?" ja ta on leidnud rohu pea alistamatuteks peetud meeste vastu. See viimane fakt sunnikski mõistusega eelistama Ruat; aga noore, tulise ja võimsa plahvatusega Jones on igas distantsis vägagi üllatusvõimeline. Kahtlane, kas nii andeka mehe võitu üldse on võimalik üllatuseks pidada.

Taust tumedaks

Võitlusürituse teistes matšides on samuti tugevaid sportlasi ja kõlavaid nimesid. Endine WECi sulgkaalu (-65,8kg) tšempion Urijah Faber kohtub kaasmaalase Eddie Winelandiga kukk-kaalu matšis (-61,2kg).  Wineland on varasemalt olnud ise kukk-kaalu tšempion. Oodata on tulist lahingut.

Tõsine kergekaalu tiitlipretendent ameeriklane Jim Miller kohtub Iraani sportlase Kamal Shalorusiga. Kamal Shalorus pole seni kaotuskibedust maitsnud, kuid võib arvata, et Miller talle selle võimaluse pakub.

Keskkaalus pidid omavahel esialgu kohtuma Nate Marquardt ja Yoshihiro Akiyama. Kui Akiyama traagiliste sündmuste tõttu kodumaal matšist loobus, siis astus tema asemele Dan Miller. Dan Miller ei ole küll ehk nii silmapaistev sportlane olnud kui Marquardt, aga ometi ei saa teda pidada nõrgaks vastaseks. Dan Miller on viimase viie aasta jooksul kaotanud vaid sellistele nimedele nagu: Michael Bisping, Demian Maia ja Chael Sonnen. Siiani ei ole keegi suutnud Millerit alistada või nokauteerida – ka need kolm meest said Millerist võitu kohtunike otsusega.

Peamatšide hulgas on ka üks raskekaalu matš: kunagine K-1 ja Pride FC staar Mirko Filipović kohtub tõsieluseriaali the Ultimate Fighter finalisti Brendan Schaubiga. Mõlema mehe jaoks on see omamoodi tõehetk. Filipovići puhul on küsimus selles, kas poleks aeg lõpuks pensionile minna ja Schaub tõestab oma kohta parimate raskekaallaste hulgas.

Kõik üritusel peetavad matšid:
Mauricio Rua vs Jon Jones
Urijah Faber vs Eddie Wineland
Joseph Benavidez vs Ian Loveland
Mirko Filipovic vs Brendan Schaub
Jim Miller vs Kamal Shalorus
Nate Marquardt vs Dan Miller
Raphael Assuncao vs Erik Koch
Ricardo Almeida vs Mike Pyle
Kurt Pellegrino vs Gleison Tibau
Anthony Njokuani vs Edson Barboza Jr.
Costantinos Philippou vs Nick Catone
Luis Artur Cane Jr. vs Eliot Marshall

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?