Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus UFCs võideldakse laupäeval kahe tiitlivöö pärast (VIDEO)

UFCs võideldakse laupäeval kahe tiitlivöö pärast (VIDEO)

Georges St. PierreSel laupäeval kohtuvad UFC 129-l MMA-matšis kaks tšempioni – UFC tiitlihoidja Georges St. Pierre ja kauaaegne konkureeriva liiga Strikeforce tšempion Jake Shields. Sulgkaalu tiitlimatšis kohtuvad tulised ja täpsed lööjad Jose Aldo ja Mark Hominick.

Õhtu peamatšis kohtuvad Georges St. Pierre ja Jake Shields. Georges St. Pierre viimasest kaotusest on möödas peaaegu neli aastat, Shields pidi viimati vastase paremust tunnistama 2004 aasta detsembris. St. Pierre kohta võib väita, et pärast matši Shieldsiga on ta kohtunud kõigi maailma parimatega. Shieldsi poolt võidetud meeste nimekiri ei ole päriselt samaväärne. Samas, nii kaua võitmatuna püsinud meest ei saa kunagi alahinnata. Shieldsi treener on veendunud, et tšempionil ei õnnestu tema hoolealust maha viia ja seal hoida, aga võib kergesti juhtuda, et too ei üritagi matši oma tugeva maadlusoskusega võita. Usutavasti suudab St. Pierre vältida Shieldsi mahaviimiskatseid ja muudab tolle elu oma hea eeskäelöögiga väga ebamugavaks. Pärast viimast kaotust on St. Pierre viinud uuele tasemele oma võime vastase lööke vältida ja Raskesport.ee hinnangul ei ole Shieldsil erilist lootust ennast püstivõitluses maksma panna. Võib eeldada, et tšempion kaitseb tiitlit otsusega. Võidu korral hakkavad fännid St. Pierrelt üha häälekamalt nõudma mehetegusid raskemas kaalus.
Emotsionaalselt koormatumaks muudab Georges St. Pierre'i jaoks matši fakt, et üritus toimub tema kodupubliku ees, Kanadas.

 

Taust tumedaks


Sulgkaal tekkis UFCsse, kui endaga liideti WEC (World Extreme Cagefighting). Kaalu UFCs sissejuhatavaks tiitlimatšiks on raske tahta midagi paremat kui Jose Aldo ja Mark Hominicki vahel kõigi eelduste kohaselt toimuma hakkav tulevärk. Tulevärk, milletaolist ei näe isegi uusaastaööl. Jose Aldo on BJJ must vöö ja taipoksi ekspert, keda peetakse igati õigustatult üheks maailma parimaks võitlejaks. Mark Hominickil pole tiitlikaitsja suurepärase distantsitunnetuse tõttu erilist lootust viimast maha viia. Isegi kui see peaks õnnestuma, on Aldo tõenäoliselt peagi taas jalul. Seega on Hominicki parimad võimalused seotud tema tugeva löögiga. Aldo on selles mängus kindlasti tugevam – masinlikult täpne, loominguline ning plahvatuslik. Võib oletada, et matš lõpeb enne kella.

Poolraskekaalu matšis kohtuvad Randy Couture ja Lyoto Machida ei vaja vabavõitlust veidigi jälginud inimeste jaoks tutvustamist. Randy Couture on ülikogenud ja kaval MMA veteran keda ei saa vaatamata tema kõrgele eale (mees saab kohe 48 aastaseks) kergelt võtta ükski vastane. Lyoto Machida hoidis veel hiljuti poolraskekaalu tiitlivööd. Meeste stiilid on vastandlikud – Couture jaoks algab võitlus klintšist, samas kui Machida püüab matše hoida püsti ja pikalt distantsilt oma teravate ning täpsete löökidega nõelata. Isegi kui Couture ta kinni püüab ja vastu puuri surub, ei ole Machidat kerge maha viia, maas hoida ega maas alistada. Löömisoskuste poolest ei ole Couturel nooremale mehele midagi vastu panna.
Enamik eksperte peab Machidat küllalt selgeks favoriidiks, Raskesport.ee arvates on Couture võimalused otsusega võitmiseks küllalt head. Couture on teatanud, et läheb pärast seda matši, tulemusest sõltumata, pensionile. Machidal oleks võitu vaja, et pärast kaht kaotust kiiremini naasta kõrgesse mängu kuhu ta oskuste poolest vaieldamatult kuulub.

Kõik üritusel peetavad matšid:

Georges St-Pierre vs Jake Shields (kergekeskkaalu tiitlimatš)
Jose Aldo vs Mark Hominick (sulgkaalu tiitlimatš)
Jason Brilz vs Vladimir Matyushenko
Randy Couture vs Lyoto Machida
Mark Bocek vs Benson Henderson
Nate Diaz vs Rory MacDonald
Jake Ellenberger vs Sean Pierson
Pablo Garza vs Yves Jabouin
Claude Patrick vs Daniel Roberts
Ivan Menjivar vs Charlie Valencia
Jason MacDonald vs Ryan Jensen
John Makdessi vs Kyle Watson

O-ziKmeQaWk

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?