Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus Laupäeval võideldakse Brasiilias UFC keskkaalu tiitlile (VIDEO)

Laupäeval võideldakse Brasiilias UFC keskkaalu tiitlile (VIDEO)

UFC meistrivööLaupäeval asub UFC keskkaalu tiitlit kaistma üheks maailma andekaimaks MMA sportlaseks Peetav Anderson Silva. "UFC 134 - Silva vs. Okami" peetakse seekord Brasiilias ja nagu arvata võib, siis on lisaks brasiillasest keskkaalu tšempionile puuri astumas veel suur hulk andekaid brasiilia võitlejaid.

Anderson Silva väljakutsujaks tiitlimatši on seekord jaapanlane Yushin Okami. Okami on mitmekülgne sportlane, kellel on võrdselt tugev tase kõigis kolmes distantsis ja lisaks on tegu ettevaatlikult opereeriva mehega. Selle kinnituseks on tema kolmekümne ühest matšist vaid ühes suudetud mees enne aja lõppu alistada. Favoriidiks on Okamit aga kindlasti päris raske pidada. Anderson Silva on tiitlit kaitsmas juba üheksandat korda ja raske on näha just Okamit seda tiitlit võtmas kõigi teiste seast. Okami on küll tugeva tasemega sportlane, aga tal puudub mingi silmapaistvalt tugev leivanumber, millega ta Silva võiks alistada. Ilmselt on Okami kõige parem taktika maadlema minemine. See on viimase aja lähenemistest Silva vastu kõige paremini töötanud. Okami on muuseas Anderson Silvat kunagi ka võitnud, aga seda küll Silva diskvalifitseerimise tõttu. Sealt viie aasta tagant ongi pärit ka Silva viimane kaotus.

Õhtu tähtsuselt teises matšis kohtuvad omavahel juba varasemast tuttavad poolraskekaallased Mauricio Rua ja Forrest Griffin. Eelmises matšis oli Rua suur täht PRIDE FC liigast ja Griffin kaotaja juba ette. Paraku reaalne elu ei olnud sellega nõus ja töömees Griffin pigistas Rua tühjaks ning võitis dramaatilise kägistusega vahetult enne matši täisaja lõppu. Mõlema mehe käes on vahepeal korraks olnud UFC poolraskekaalu meistrivöö ja seega alahinnata ei tasu kumbagi võitlejat. Griffin kindlasti ei ole oma töötava stiiliga Ruale meeldiv vastane, aga võitja ennustamine on selle matši puhul väga tänamatu töö. Seega tuleb oodatud ja põnev matš.

Taust tumedaks

Raskekaalus kohtuvad omavahel vanameister Antonio Rodrigo Nogueira ja tõusev täht Brendan Schaub. Nogueira on küll alati ohtlike alistustega, aga tõenäoliselt on favoriit selles matšis ikkagi Schaub. Brendan Schaub on oma viimaste matšidega endale selgelt nime teinud ja alistanud sellised tugevad tegijad nagu Mirko Filipovic ja Gabriel Gonzaga. Nogueira viimased matšid ei ole nii säravad olnud ja viimane matš jääb tal üldse 2010 aasta algusesse. Hambutuks oleks vana rebast siiski vale pidada.

Inglise üks parimaid sportlikke vabavõitlejaid Ross Pearson on selleks ürituseks saanud endale vastu paraja pähkli - raudsete jalgadega Edson Mendes Barboza Jr.pole seni kaotuskibedust maitsta saanud. Üritusel teeb oma debüüdi Bulgaaria sportlane Stanislav Nedkov, kes saab vastu kohe esimeseks matšiks raske käega Luiz Cane'i. Kergekaalus on oodata tulist matši Thiago Tavaresi ja Spencer Fisheri vahel. Teenimatult madalale on võitluskaardil sattunud kahtlemata maailma parimate keskkaallaste hulka kuuluv Rousimar Palhares, kelle vastaseks seekord on ameeriklane Dan Miller.

Ülejäänud matšid:
Raphael Assuncao vs Johnny Eduardo
Paulo Thiago vs David Mitchell
Yuri Alcantara vs Felipe Arantes
Erick Silva vs Luis Ramos
Yves Jabouin vs Ian Loveland

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?